3 ביטוחים מומלצים לכל חברת הייטק

תוכן עניינים

בדומה לכל חברה אחרת, גם חברות הייטק זקוקות לביטוחים שיגנו עליהן בשעת משבר. עם זאת, כמובן שהן חשופות לסיכונים ייחודיים שדורשים התאמות לצורכיהן. מהם הביטוחים כל חברת ביטוח צריכה שיהיו לה כדי שתוכל לתפקד ללא דאגות?

כבר שנים רבות ישראל תחום ההייטק נמצא בחוד החנית של הכלכלה הישראלית. ישראל היא ממש חממה לטיפוח דור העתיד של עולם הטכנולוגיה, ולכן נמצא במקום השלישי והמכובד אחרי ארה"ב ובריטניה כמעצמת הייטק שעומדת בפני עצמה. עם זאת, ענף ההייטק נחשב למסוכן, ולכן דורש ביטוחים ייחודיים והתאמות לצורך המשך התפתחות וצמיחה.

ביטוח אחריות מקצועית – כי כל אדם ועלולים לטעות

בשנים האחרונות קיימת מגמה שרק הולכת ומתגברת והיא הגשת תביעות רשלנות מקצועית כנגד בעלי מקצועות חופשיים באופן כללי וכלפי חברות הייטק בפרט. תביעות כאלה עשויות להגיע בקלות לסכומים אסטרונומיים ועלולות לטלטל את פעילות השוטפת של החברה, לגרום לגלי פיטורים המוניים וכמובן גם לאינספור קשיים נוספים, עד כדי ממש סגירת החברה.

הדרך הטובה והיעילה ביותר להתגונן מפני תביעות רשלנות היא באמצעות פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לחברות הייטק. הפוליסה מכסה כל פעולה שהסבה לנזק בתום לב, בין אם של המבוטח עצמו ובין אם של עובדיו: הפרת פרטיות, נזקים שניגרמו לצד שלישי, הפרת זכויות קניין/יוצרים, הפרת תקנות בינלאומיות ועוד. ניתן להתאים את הפוליסה לצורכיה הייחודיים של החברה ואף חשוב מאוד לעשות זאת.

ביטוח סייבר – כי כל אחד יכול להיות מטורגט

למדינת ישראל לא חסרים אויבים חיצוניים שרוצים לפגוע בה, וקיימים לצערנו גם אויבים מבפנים. חברות הייטק ישראליות נמצאות בראש טבלת היעדים לאותם גורמים שמעוניינים להסב הן נזק למדינה, לגורמים מרגלים, ולפורעי חוק שמעוניינים להתעשר על חשבון אותן חברות הייטק, שידועות בהכנסותיהן הגבוהות.

מאחר ופעילותן של חברות הייטק מתבססת בעיקר על אמצעים דיגיטליים, הרי שהן נמצאות בסיכון גבוה לחוות מתקפות סייבר, פריצות למאגרי מידע, סחיטות כופר ואיומים וכמובן שימוש במידע רגיש של החברה עצמה ו/או של לקוחותיה.

לצערנו למרות מאמציהן של חברות אבטחת המידע, ישנן האקרים שעדיין מצליחים לפרוץ את מערכות האבטחה בקלות ולשתול וירוסים או פשוט להשתלט על המערכות ולגנוב מידע או לדרוש כופר. ביטוח סייבר יכול לעזור בצמצום הנזקים של אירועים מסוג זה. הביטוח מכסה פתרונות לשחזור מידע שאבד, תשלום כופר, אובדן הכנסות, כיסוי נזקים לצד שלישי, כיסוי מומחים שיעזרו בניהול המשבר על הצד הטוב ביותר וכן כיסוי תביעות בעקבות נזק שנגרום כתוצאה מהשתלטות עוינת.

ביטוח דירקטורים – כי כדי לקדם ולהתקדם, לא צריך להסתכן

נושאי משרה ובכירים בחברת הייטק צריכים לעשות את עבודתם באופן מקצועי ולנהוג ביושר, ויחד עם זאת לפעמים הם עומדים בפני החלטות לא פשוטות שעשויות לעורר התנגדות וכמובן שיוגשו נגדם ישירות תביעות, גם בשנים שלאחר פרישתם, וזאת במיוחד אם קיבלו החלטה שהסבה נזקים בתום לב לגורם אחר. מצב כזה עלול לגרום להם לחשוש מפעולות דרסטיות, שעלול לפגוע בחברה.

כדי לאפשר להם לפעול ולקדם את חברת ההייטק לעבר מטרותיה, הפתרון הוא לרכוש עבור כל אחד מהם ביטוח דירקטורים, אשר יעניק להם במקרה של תביעה כיסוי על כל הוצאותיהם המשפטיות, לרבות פיצויים לתובע, במידת הצורך.

זכרו – הצפוי הוא הבלתי צפוי, ולכן ניתן להיערך אליו

עד כה אף אחד לא באמת הצליח לנבא את העתיד, ולכן הדרך היחידה להגן על עצמינו מפני תרחישים שעלולים לשים על עתידנו סימן שאלה היא באמצעות ביטוחים מתאימים. וכאן ביטוח לחברות הייטק נכנס לתמונה, כיוון שהוא מספק לכם חבל הצלה במקרה של תביעה או תרחיש אחר שיגרום לכם להוצאות כבדות.

 ביטוח חברות הייטק דורש התאמה ייחודית ומדויקת עבור כל חברה, כי האפשרויות הן רבות. אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר עוד היום עם צוות המומחים של פתרונות עדיפים שמתמחים בתחום זה כבר עשרות שנים, בשיתוף עם כל חברות הביטוח המובילות בתחום. נשמח לענות לכם על כל שאלה ולהתאים לכם את הביטוח האידיאלי לחברת ההייטק שלכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.