קיבלתם מכתב מרשות האכיפה על אי הפקדת סכומים לפנסיה? זה מה שצריך לעשות

בימים האחרונים יותר ויותר עצמאים מקבלים מכתב מרשות האכיפה והגבייה בגין אי הפקדת סכומים לפנסיה לשנת 2020, והרבה פונים אלינו בעקבות המכתב הזה. אז קודם כל מה שצריך לעשות הוא לנשום עמוק. אין מה לפחד, פשוט לעשות את הצעדים הבאים.

למה קיבלתם מכתב מהמרכז לגביית קנסות?

במכתב שקיבלתם מרשויות המס למעשה מדברים על הפקדות לקרן פנסיה חובה לעצמאים שהיו צריכות להתבצע בשנים 2019 עד 2020. המכתב מציין מהם הסכומים שהייתם צריכים להפקיד עבור כל שנה לקרן ומה ההפרש שצריך לשלם נכון לרגע זה. כמו כן הם מציינים כי אי הפקדה של ההפרש תגרור קנס של 500 ₪.

אז מה צריך לעשות?

  1. היכנסו לאתר של החברה שמנהלת עבורכם את החיסכון הפנסיוני לשנים 2019 ו- 2020, לאזור האישי. לא בטוחים איפה החשבון שלכם מנוהל? תוכלו להיעזר בנו או באתר הממשלתי שנקרא "הר הכסף".
  2. קראו את הדוח השנתי של השנים הרלבנטיות. תוכלו לראות מהו סכום שהפקדתם לקרן.
  3. בדקו אם הפקדתם את הסכום הנדרש. במידה ולא – הפקידו אותו כעת, או שאתם צפויים לקבל קנס!

חשוב לדעת – הקנס אמנם לא גבוה, אך הוא טומן בחובו הפסדים נוספים

למרות שקנס של 500 ₪ אינו גבוה, ורבים מעדיפים לספוג אותו במקום להפקיד כספים לפנסיה, יש לכך השלכות שחשוב להיות מודעים אליהן:

  • הצבירה בפנסיה שלכם לא תהיה גבוהה מספיק
  • לא תוכלו ליהנות מהטבות מס משמעותיות שניתנות ע"י רשויות המס (ההפקדה נחשבת להוצאה מוכרת)
  • לא תיהנו ממלוא הכיסוי הביטוחי הכלול במסגרת קרן פנסיה, ופנסיית הנכות / השארים תהיה נמוכה הרבה יותר ממה שהיא יכולה להיות.

ואם עדיין אין לכם קרן פנסיה פעילה או שמעולם לא היתה לכם?

על מנת לפתוח קרן פנסיה חשוב מאוד לפנות לסוכן פנסיוני מכמה סיבות: ראשית, הוא יעזור לכם לערוך השוואה מעמיקה ומדויקת ויסייע לכם לבחור את מסלול ההשקעה האידיאלי עבורכם. שנית, הוא יעזור לכם ליהנות מדמי ניהול אטרקטיביים ומתנאים טובים, ובמידת הצורך הוא יטפל בבקשה שלכם לקבל את הכספים המגיעים לכם וידאג למצות את הזכויות הפנסיוניות שלכם.

כמו כן, גם אם יש לכם כבר מוצר חיסכון פנסיוני, אך אינכם מרוצים מהביצועים שלו, כדאי לפנות לסוכן פנסיוני. במידה ותחילו לעבור למוצר פנסיוני אחר או לחברה אחרת, הוא יוכל לסייע לכם בתהליך ולעזור לכם לבחון את כל האופציות ולבחור מתוכן את הטובה ביותר בשבילכם.

המומחים שלנו עומדים לשירותכם!

פנו עוד היום אל המומחים של פתרונות עדיפים שעובדים כבר שנים רבות עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בארץ, ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת המאפשר השוואה מקיפה תוך התייחסות לפרמטרים רבים, ולא רק לדמי ניהול או תשואות. כמו כן בסוכנות שלנו תוכלו ליהנות גם ממענה בעולם הביטוח העסקי. אז אם אתם רוצים שקט נפשי, כל מה שעליכם לעשות הוא לפנות אלינו עוד היום.

מכתב מרשות האכיפה
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.