ביטוח תאונות אישיות כלל ביטוח

ביטוח תאונות אישיות כלל ביטוח מעניק לכם כיסוי מושלם במקרה שבו חלילה תפגעו במסגרת תאונה.

בחיים יש תמיד מרכיב קבוע של אי וודאות. רגע אחד כל החיים לפנינו, אנחנו עובדים, מתפרנסים ונהנים מבריאות טובה, אך החיים הם מאוד שבריריים וברגע אחר התמונה יכולה להתהפך מן הקצה אל הקצה. לכן חשוב שיהיה לכם ביטוח תאונות אישיות.

מדוע כדאי לרכוש ביטוח תאונות אישיות כלל?

ברגע אחד אנו בעלי יכולת להתפרנס בכבוד, ברגע שני מתרחשת תאונה אשר פוגעת ביכולת  שלנו לעבוד ולהתפרנס. ביטוח תאונות אישיות כלל הוא האמצעי בעזרתו אנו יכולים להיות מוכנים גם לתרחישים שכאלו. תאונה פתאומית יכולה לשנות את כל המציאות של חיינו ושל בני משפחתנו – ולכן ביטוח מסוג זה יכול להיות גלגל ההצלה עבורנוועבור בני משפחתנו במקרים מצערים שכאלו.

מטרתה של פוליסת ביטוח תאונות אישיות כלל היא להעניק כיסוי ביטוחי במקרה של מוות, נכות או אבדן כושר עבודה. שימו לב שהיא אינה נושאת בעלויות של טיפולים רפואיים אלא נועדה על מנת להעניק פיצוי כספי, שנקבע מראש, בהינתן אחד התרחישים שהוגדרו בפוליסת הביטוח. יש לציין גם שביטוח תאונות אישיות יכול להיות נספח לפוליסת ביטוח חיים או פוליסת ביטוח בפני עצמה. 

למי מתאים ביטוח תאונות אישיות?

ביטוח תאונות אישיות מתאים לכל אדם, שכיר או עצמאי. הזכאות לפיצוי אינה תלויה בהחלטות הביטוח הלאומי, אלא אך ורק על פי תנאי הפוליסה.
למעשה הפיצויים אינם מושפעים מכל זכאות לפיצויים או גמלאות ממוסדות אחרים או פוליסות ביטוח אחרות. 

פוליסת הביטוח הבסיסית מעניקה פיצוי חד פעמי למקרה מוות עקב תאונה, על פי הסכום שנקבע בפוליסה, אך ישנן אפשרויות פיצוי נוספות במסגרת ההרחבות לפוליסת הביטוח. 

מהן הכיסויים וההרחבות בפוליסת ביטוח תאונות אישיות כלל?

מכיוון שלכל אדם ישנן נסיבות שונות וגורמי סיכון אחרים, ניתן לרכוש הרחבות לביטוח תאונות אישיות. כך ניתן לקבל מענה לצרכים הספציפיים של המבוטח. בטרם רכישת הפוליסה חשוב לעבור על רשימת ההרחבות ולהוסיף
 

את ההרחבות הדרושות בהתאם לנסיבות המקרה שלכם, זאת על מנת שתיהנו מכיסוי ביטוחי מלא בכל תרחיש בהתאם לכיסויים אלו: 

1.    פיצוי חד פעמי לנכות צמיתה עקב תאונה: הפוליסה הבסיסית מכסה רק במקרה של מוות. הרחבה זו מעניקה פיצוי במקרה של נכות צמיתה אשר נגרמת עקב תאונה, בהתאם לדרגת הנכות. דרגת הנכות תיקבע על פי מבחני הביטוח הלאומי.
 

2.    פיצוי בגין אי כושר זמני עקב תאונה: הרחבה זו מעניקה למבוטח זכות לפיצוי במקרה של אי כושר לעבודה. סכום הפיצוי משולם בניכוי תקופת המתנה ולא מעבר לתקופת הפיצוי. הפוליסה מגדירה את סכום הפיצוי לאי כושר חלקי ואי כושר מלא. 
 

3.    פיצוי כפול בגין אשפוז בבית חולים עקב תאונה: הרחבה זו מותנית ברכישת ההרחבה ”פיצוי בגין אי כושר זמני עקב תאונה“. הרחבה זו מעניקה למבוטח סכום כפול מן הסכם המצוין בדף הרשימה עבור אי כושר זמני לעבודה. גם פיצוי זה הוא בניכוי תקופת המתנה ותקופת פיצוי שאינה עולה על 90 יום.
 

4.    נסיעה ברכב דו גלגלי מנועי (או טרקטורון): הרחבה זו מעניקה גם כיסוי ביטוחי כאשר התרחשה תאונה במהלך רכיבה על רכב דו גלגלי ממונע או טרקטורון, אך היא אינה תקפה לאופניים חשמליים, קורקינט או סאגווי. היא מעניקה כיסוי כאשר המבוטח הוא נהג (עם רישיון בתוקף) או נוסע. 
 

5.    סיכון מלחמה פסיבי: הרחבה זו מעניקה למבוטח פיצוי בגין פגיעה פסיבית באירוע בעל אופי מלחמתי אשר גרם למוות או נכות צמיתה. ההרחבה אינה תקפה לגבי תאונה אשר נגרמה בעת פעילות במסגרת כוחות הביטחון, ו/או במדינות הנמצאות תחת מצב מלחמתי בישראל כולל שטחי האוטונומיה. 

ביטוח תאונות אישיות הוא אחד מתחומי התמחותנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. פנו אלינו עוד היום ונשמח להעניק לכם ייעוץ פרטני בנושא.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.