כל מה שכדאי לדעת על חיסכון בקופת גמל תיקון 190

תוכן עניינים

לקראת הפנסיה, חשוב לדעת איך לשלב בין כל ההטבות שהמדינה מציעה לנו כדי למקסם אותם. תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הוא אחד ההטבות המשמעותיות ביותר עבור החוסכים הוותיקים. ריכזנו עבורכם כמה נקודות חשובות שכדאי להיות מודעים אליהן.

מה זה תיקון 190 לפקודת מס הכנסה?

בשנים האחרונות נדמה כי קיימת מגמה חיובית של הטבות שמגיעות לאזרחי ישראל מהמדינה. עם זאת, לצערנו, לא כולם מודעים לרפורמות ולשינויים שמתרחשים לעתים קרובות ולכן איננו מנצלים לטובתנו את כל מה שמגיע לנו, ואלה אינם תמיד ניתנים לנו באופן אוטומטי.

אחת ההטבות החשובות שעליהן אנו מתכוונים הוא תיקון 190 לפקודת מס הכנסה. רגע לפני שאת נרתעים, חשוב להבין כי מס הכנסה רוצה בטובתנו ממש כמו שהוא רוצה בטובת המדינה. רשות המסים לעתים קרובות מציעה לנו הטבות מס מעולות כגון החזרים, זיכויים וניכויים כך שכמעט כל אחד להוריד משמעותית את תשלומי המס שלו כך שיישאר לו יותר כסף ליהנות ממנו.

חשיבותם של תכנון פרישה והכנות לקראת הפנסיה

חדשות לבקרים אנו לצערנו שומעים על אנשים קשישים שאין להם מספיק כסף והם צריכים לבחור בין תשלום על חשבון חשמל ומים לבין תרופות. אי אפשר להסתפק רק בקצבת הזיקנה שנותן ביטוח לאומי, חייבים לחסוך מספיק כסף לתקופת הפנסיה ולכן חשוב להבין מהן הדרכים העומדות בפניכם, כדי שתוכלו להגדיל באופן משמעותי את הקצבה שלכם מבלי להסתפק במועט.

על קצה המזלג – מהו תיקון 190?

כל אזרח תושב מדינת ישראל משלם מס הכנסה על הכנסותיו. לחיסכון בקופת גמל לפי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה מעניק הטבת מס מיוחדת למי שחצה את גיל 60 ומקבל קצבת פנסיה מזערית: למשוך את רוב הכסף שצבר כקצבה פטורה ממס, או למשוך את כל הכסף במשיכה הונית (חד פעמית) בתשלום מס מופחת – 15% על הרווח הנומינלי. כמו כן תיקון זה ידוע בזכות הטבות המועברות ליורשיו של המבוטח (אם חס וחלילה תלכו לעולמכם לפני גיל 75 המוטבים יהיו זכאים לקבל את הכספים שנצברו בקופה פטורים מתשלום מס רווחי הון, ובמקרה פטירה לאחר גיל 75, יוכלו למשוך את הכסף באותו תשלום מס מופחת שתיארנו).

יתרונות נוספים

לתיקון 190 ישנם גם יתרונות נוספים מעבר לאלו שהזכרנו למשל:

  • דמי ניהול נמוכים בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים.
  • אפשרות למעבר בין מסלולי השקעה שונים בכל עת באופן חופשי.
  • פיזור השקעות רחב בארץ ובחו"ל בנכסים סחירים ובלתי סחירים, שמעניק בטחון ומפחית את רמת הסיכון
  • קבלת הלוואות בתנאים אטרקטיביים לכל צורך שהוא, לרבות אפשרות למנף את הכסף להשקעות נוספות.

אז איך אתם מדמיינים את העתיד שלכם?

אנחנו מזמינים אתכם לפגישה בארבע עיניים עם אחד המומחים של סוכנות פתרונות עדיפים. יחד נבחן את כל האפשרויות העומדות לפניכם לקראת הפרישה, נבחן איך למקסם את הטבות המס שמגיעות לכם ואיך להגדיל את קצבת הפרישה שלכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קיבוע זכויות בגיל פרישה
קיבוע זכויות בגיל פרישה: מה חשוב לדעת?

קיבוע זכויות בגיל פרישה הוא הליך חשוב שנועד למזער באופן ניכר את חבות המס שלכם על החיסכון הפנסיוני. יש ליזום את התהליך מול רשות המיסים, על מנת להימנע מתשלום סכום גבוה למדינה שלא לצורך. אז איך עושים זאת נכון?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.