ביטוח רפואה משלימה

בעשורים האחרונים עולה יותר ויותר המודעות לסגולותיה של הרפואה האלטרנטיבית. לעתים הטיפול הרפואי הקונבנציונלי אינו מספיק אפקטיבי, ולכן הרופאים מפנים את המטופלים לטיפולים שונים. ביטוח רפואה משלימה מכסה טיפולים אלה, אך מומלץ לשים לב לכמה נקודות חשובות.

בשביל מה צריך ביטוח רפואה משלימה?

הרפואה המשלימה כשמה כן היא – מעניקה מעטפת טיפולים תומכים שעוזרות למטופלים בתהליכי שיקום, החלמה ואפילו מניעה במקרים מסוימים. בעשורים האחרונים תחום זה הלך והתפתח באופן משמעותי וקיימות כיום עשרות שיטות תרפיה, שתומכות בדרכי הטיפול והריפוי המערביות. אלא שטיפולים מסוג אלה אינם זולים, ולרוב נדרשת סדרת טיפולים שלמה לצורך הצלחת התהליך.

על מנת לאפשר למטופלים ליהנות מיתרונותיה של הרפואה אלטרנטיבית, חברות הביטוח מציעות כיום כתב שירות רפואה משלימה, שנועד על מנת להנגיש את הטיפולים האלטרנטיביים לקהל הרחב, ולאפשר לכל מי שמעוניין בכך ליהנות מטיפולים אלה במחיר מסובסד.

למי הוא מיועד?

ביטוח רפואה משלימה נועד לא רק לאנשים המעוניינים להשלים את הטיפולים השגרתיים שהם מקבלים. הוא מתאים מאוד לכל אותם אנשים שדוגלים בשיטות טיפול טבעיות, ורואים את הרפואה המשלימה בתור השיטה העיקרית לטיפול במגוון בעיות בריאותיות ומצבים רפואיים וכמובן לצורך חיזוק המערכת החיסונית.

טיפולים אלטרנטיביים הם גם מנת חלקם של אוכלוסיות שנמצאות בסיכון מסוים, ואינם יכולים לקחת תרופות ואין לרפואה הקונבנציונלית דרכים טובות מספיק כדי לעזור להם. למשל, נשים בהריון, תינוקות וילדים משתייכים לאוכלוסייה זו.

מה כולל ביטוח רפואה משלימה?

כל חברות הביטוח המובילות בארץ מציעות כתבי שירות, מעין נספחים לביטוחי הבריאות הפרטיים, אשר כוללים בתוכם מגוון רחב של אפשרויות טיפול. כדי להצטרף לכתב שירות, עליכם שיהיה לכם את ביטוח הבריאות הספציפי של החברה שבה אתם מעוניינים. כלומר, אם מצא חן בעיניכם כתב השירות של הראל בתחום הרפואה האלטרנטיבית, הרי שכדי להצטרף אליו תהיו חייבים ביטוח בריאות פרטי של חברת הראל.

חברות הביטוח מתחרות על לב הקהל בעיקר באמצעות כתבי השירות האמבולטוריים שהן מציעות, ועניין זה נכון גם לגבי כתבי השירות של הרפואה המשלימה. מלבד מהפרמיה של הביטוח, קיים שוני מסוים גם בדמי המנוי של כתבי השירות, וגם כל חברה מציעה תנאים מעט שונים על מנת לממש את זכאותכם, למשל: זה יכול לבוא לידי ביטוי בסוגי הטיפול שמציעים לכם, כמות הטיפולים האפשריים מדי שנה, נותני השירות וכדומה.  

בין הטיפולים שתוכלו לקבל במסגרת ביטוח רפואה משלימה תמצאו למשל:

אקופנטורה
רפלקסולוגיה
שיאצו
אוסטיאופתיה
כירופרקטיקה
הומאופתיה
פלדנקרייז
טווינא
שיטת פאולה
שיטת אלכסנדר
ביו-פידבק
נטורופתיה
סוג'יק
פרחי באך
ייעוץ דיאטטי
חדרי מלח
עיסוי רפואי עקב אשפוז לאחר תאונה
פיזיותרפיה
עיסוי רקמות עמוק
עיסוי תאילנדי
לומי לומי
אירוורדה
טיפול קרניו סקראלי
רפואה סינית
קינסיולוגיה
טיפול בהיפונזה והיפנותרפיה

כדי ללמוד על ההבדלים בין החברות, הרחבנו על כתבי השירות של כל אחת מהחברות המובילות: הראל, איילון, מנורה, כלל והפניקס. אתם מוזמנים להתרשם, ולקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

כיצד מצטרפים?

בעוד שקיימת הבנה נרחבת בציבור בנוגע לחשיבותו של ביטוח בריאות פרטי, הרי שכתבי השירות לעתים נתפסים כמותרות. אבל בעוד הביטוח הבריאותי מכסה בעיקר מצבי קיצון, הרי שכתבי השירות מכסים טיפולים למצבים רפואיים שכיחים יותר. רוב הסיכויים שכל אחד מאיתנו נצטרך להיעזר בשירותי רפואה משלימה על מנת שנוכל להבריא ולהשתקם טוב יותר ומהר יותר. ההצטרפות לביטוח רפואה משלימה אפשרית באמצעות סוכני ביטוח.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחים בהשוואת ביטוחי בריאות וכתבי שירות, ונשמח לבדוק עבורכם אם יש לכם את הכיסוי המתאים ולעזור לכם לקבל החלטה לגבי הביטוח המתאים ביותר עבורכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.