קרן פנסיה נבחרת אלטשולר שחם – נעים להכיר

קרן פנסיה נבחרת אלטשולר שחם היא אחת מארבע קרנות פנסיה ברירת מחדל. מלבד דמי ניהול אטרקטיביים, יש לה עוד יתרונות רבים, שנסקור במסגרת המאמר שלפניכם.

מהי קרן פנסיה ברירת מחדל?

קרן פנסיה היא אחד ממוצרי החיסכון הפנסיוני הידועים והפופולאריים בישראל. כל קרן פנסיה מנוהלת על ידי חברה מנהלת, וכל אחת מהן משיגה תשואה מסוימת וגובה דמי ניהול שונים. שני נתונים אלה משפיעים באופן דרמטי על קצבה הזקנה שאנחנו עשויים לקבל בעתיד.

בעוד שוק ההון הפכפך ובלתי צפוי, הרי שהנתון שיותר ניתן לשלוט עליו הוא אחוז דמי הניהול שכל חברה גובה. במטרה לעודד את אזרחי ישראל לחסוך לתקופת הפנסיה שלהם, החליט משרד האוצר ליצור מכרז שיקבע 4 קרנות ברירת מחדל על סמך הקריטריון של אחוז דמי הניהול הנמוכים ביותר שהם יגבו מהצבירה ומההפקדות החודשיות.

במכרז השני של משרד האוצר זכתה קרן פנסיה נבחרת אלטשולר שחם ע"י רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון, בזכות דמי ניהול אטרקטיביים: 0.1% דמי ניהול מצבירה ו- 1.49% דמי ניהול מהפקדות. לצדה של אלטשולר זכו עוד 3 גופים מנהלים: פסגות, מיטב דש והלמן אלדובי. בשנת 2021 צפוי להתקיים מכרז חדש של משרד האוצר ורשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון ויתכן שיזכו גופים אחרים להיות אלה שמנהלים קרנות פנסיה ברירת מחדל.

קרן פנסיה נבחרת אלטשולר שחם – מה היא כוללת?

אלטשולר שחם מציעה לשכירים ולעצמאים כאחד קרן פנסיה מקיפה וקרן פנסיה כללית (קרן משלימה), שאליה מעבירים את ההפקדות שעולות על תקרת ההפקדה החודשית שניתן להפקיד בקרן הפנסיה המקיפה.

שתי קרנות הכוללות הן רכיב חיסכון ארוך טווח והן רכיב כיסוי ביטוחי למקרה נכות (פנסיית נכות) או פטירה (פנסיית שארים) וזאת במסגרת 8 מסלולי השקעה:  

 • מסלול כללי
 • מסלול לבני 50 ומטה
 • מסלול לבני 50 עד 60
 • מסלול לבני 60 ומעלה
 • מסלול בסיסי למקבלי קצבה קיימים
 • מסלול בסיסי למקבלי קצבה
 • מסלול הלכה
 • מסלול מניות

5 סיבות לבחור דווקא בקרן פנסיה נבחרת אלטשולר שחם

 • בגלל דמי הניהול –  קרן פנסיה נבחרת אלטשולר שחם מציעה דמי ניהול אטרקטיביים ביותר, ומי שמצטרף אליה יכול ליהנות מתשלום מוזל במשך עשור, וכך לחסוך מאות ואלפי שקלים מדי שנה ולהגדיל את החיסכון הפנסיוני שלו. דמי הניהול מתקבעים למשל עשור מיום ההצטרפות.
 • בגלל התשואות – נכון לשנת 2020 אלטשולר שחם מצליחה להשיג תשואות מעולות ולהוביל את הטבלה במסלול לבני 50 ומטה בתשואות ל- 3 שנים ול- 5 שנים.
 • בגלל השירות – מדי שנה מפרסם משרד האוצר את מדד השירות שבוחן את כל הגופים שמנהלים קרנות פנסיה. אלטשולר כבר שנתיים ברציפות שומרת על המקום הראשון בתחום זה.
 • בגלל שלא צריך חיתום רפואי כדי להצטרך אליה – בדומה לשאר קרנות ברירת המחדל, ההצטרפות אליה נעשית ללא שאלון רפואי וללא חיתום, ולכן אם לא התקבלתם לקרנות אחרות בשל מצבכם הבריאותי, תוכלו להצטרף אליה.
 • בגלל המקצועיות ובשביל השקט הנפשי שלכם – הכסף שלכם נמצא בידיים טובות, של מיטב מנהלי ההשקעות המקצועיים והמנוסים במשק.

מעוניינים להצטרף?

אם אתם שוקלים להצטרף לקרן פנסיה נבחרת אלטשולר שחם או אם אתם לנייד אליה כספים מקרן פנסיה אחרת שיש בידכם – אנחנו עומדים כאן לשירותכם! המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים בשיתוף פעולה פורה עם אלטשולר וכן עם כל שאר הגופים המובילים בתחום בארץ. נשמח ללוות אתכם בתהליך, לייעץ לכם כיצד לבחור את המסלול האידיאלי עבורכם, ולהתנהל בשמכם מול החברה. השאירו פרטים ואנחנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.

קרן פנסיה נבחרת אלטשולר שחם
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה יש לי פנסיה
איפה יש לי פנסיה?

אם לאחרונה שאלתם את עצמכם איפה יש לי פנסיה אתם לא לבד. אחוז נכבד מהאוכלוסיה לא יודע איפה הפנסיה שלו מנוהלת, כמה דמי ניהול משלמים, איזו תשואה החיסכון הניב וכו'. אנחנו כאן כדי להנגיש עבורכם את המידע החשוב.

קראו עוד »
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
הצטרפו לקרן פנסיה אלטשולר שחם
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.