כל מה שרציתם לדעת על קרן השתלמות אנליסט

אם אתם שוקלים לפתוח קרן השתלמות אנליסט או להעביר את כספי החיסכון שלכם לחברת אנליסט, הגעתם למקום הנכון. במאמר זה נספר לכם את כל מה שצריך לדעת על החברה הזו ועל אופן התייחסותה לאפיק השקעה זה.

קרן השתלמות אנליסט – המובילה בתשואות במחצית הראשונה של 2021

אם ערכתם השוואה בין התשואות של קרנות ההשתלמות מתחילת השנה ועד היום ודאי הבחנתם כי קרן השתלמות אנליסט עומדת בראש הטבלה עם תשואה של 9.1% בחצי שנה בלבד במסלול הכללי, ואילו במסלול המנייתי היא מובילה בתשואה ל- 3 שנים ול- 5 שנים, עם 63.50% ו – 101.33% בהתאמה. אז מה יש בכוכבת העולה?

לא רק קרן השתלמות אנליסט

בית ההשקעות אנליסט הוקם ב- 1985, ע"י שמואל לב ואהוד שילוני, המכהנים במשותף כיו"ר הדירקטוריון. לצידם, מנכ"ל אנליסט, מר איציק שנידרובסקי, שנחשב לאחת האושיות המוכרות ביותר בארץ בתחום ההשקעות. כיום אנליסט נמצא ברשימת ה- TOP 10  של בתי ההשקעות המובילים בישראל. כעשור לאחר הקמתו, הפך בית ההשקעות לחברה ציבורית שהמניות שלו נסחרות בבורסה לניירות ערך בישראל.

מלבד קרנות השתלמות אנליסט עוסקת בפעילות רחבת היקף בשוק ההון. בין היתר החברה עוסקת בניהול תיקי השקעות וקרנות נאמנות. כיום, יחד עם קרן השתלמות אנליסט, הונה של החברה מוערך ביותר מ- 11 מיליארד שקלים.

מדיניות ההשקעות ואופי ארגוני

בין אם הנושא הוא קרן השתלמות אנליסט ובין אם מדובר בתחום השקעות אחר, אנשי אנליסט שמים דגש רב על מקצועיות והצלחה ארוכת טווח. החברה אינה חובבת אפיקים טרנדיים ונזהרת מהערכות גסות. היא משקיעה משאבים רבים במחקר מעמיק וניתוח שווקים, כדי להעריך על הצד הטוב ביותר את תנודות שוק ההון, ובהתאם לכך לפעול.

מעבר לכך לצורך ניהול קרן השתלמות אנליסט מתמקדת בשלושה היבטים עיקריים:

 1. האפיק הסולידי – תמהיל שמבוסס ברובו על אגרות חוב, ובדגש על אג"ח ממשלתי, קונצרני ואג"ח להמרה, אחוז קטן מתוך התמהיל (עד 25% לכל היותר) מושקע במניות. רמת הסיכון והתנודתיות באפיק זה הם נמוכים.
 2. האפיק המנייתי – התמהיל כולל יותר מ- 50% מיותר, ואילו יתרתו מושקעת באגרות חוב ומאפיקים נזילים למיניהם.
 3. האפיק הגמיש – תהליך שחציו מושקע במניות וחצי מושקע באגרות חוב. אפיק זה מבוסס על תגובתיות מרבית לתנודותיו של שוק ההון, וכן על מתן מענה מיידי לתחזיות המגיעות הישר ממחלקת המחקר של אנליסט בית השקעות.

יש להדגיש שקרן השתלמות אנליסט שאגרות החוב המוזכרות בשלל האפיקים הן תמהיל של אגרות צמודות מדד, ממשלתי וקונצרני, בעוד המניות מושקעות ברובן במניות ישראליות, מתוך רצון לתמוך במשק הישראלי.

קרנות השתלמות אנליסט

קרנות ההשתלמות של אנליסט עושות חיל בשנים האחרונות בטבלאות התשואה. החברה מציעה שלל מסלולים לחוסכים, שכל אחד מהם שונה מהאחר בתמהיל סל ההשקעות. כך, למשל:

 • המסלול הכללי – מכיל כ- 25% מניות
 • מסלול השתלמות כללי ב' – מכיל עד כ- 50% מניות
 • אנליסט השתלמות אג"ח – כלל אינה מכילה מניות, ומכילה מעל 50% אג"ח
 • אנליסט השתלמות ממשלתית – מכיל אגרות חוב ממשלתיות בלבד
 • וכך הלאה

חשוב להכיר – אנליסט גמל

אם אתם שוקלים קרן השתלמות אנליסט, ודאי מעניין אתכם לדעת יותר פרטים על הקרנות המובילות של בית ההשקעות. לפני כן חשוב שתכירו את אנליסט גמל, חברת בת של בית ההשקעות, שמנהלת נכסים בהיקף של 4.4 מיליארד ₪ לפחות. זוהי החברה הראשונה בארץ שקיבלה את אישור משרד האוצר לנהל קופות גמל בישראל.

 • אנליסט גמל מסלולית – מציעה מגוון רחב של קופות גמל ברמות סיכון משתנות של חשיפה למניות.
 • אנליסט גמל כללית – 25% מניות
 • אנליסט גמל מנייתית – 50% מניות
 • אנליסט גמל מט"ח – שילוב של אגרות חוב מט"ח באחוז גבוה
 • אנליסט גמל שקלי
 • אנליסט גמל אג"ח ללא מניות
 • אנליסט גמל ממשלתי – מעל 75% אג"ח, ללא אג"ח קונצרני או מניות

איך מצטרפים?

לפתיחת קרן השתלמות אנליסט כל מה שעליכם לעשות הוא לפנות לאחד המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ואנחנו נדאג ללוות אתכם לאורך כל הדרך במקצועיות ובאדיבות. השאירו פרטים ואנחנו נדאג שאחד מנציגינו יחזור אליכם במהרה.

קרן השתלמות אנליסט
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
כמה מפרישים לקרן השתלמות
כמה מפרישים לקרן השתלמות?

כמה מפרישים לקרן השתלמות היא שאלה שמעסיקה מעסיקים ועובדים, שכירים ועצמאים. במאמר זה נסביר מהם אחוזי ההפקדה לקרן ההשתלמות, מהן התקרות להפקדות וניתן לכם טיפ חשוב שימקסם לכם את החיסכון.

קראו עוד »
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
קרן השתלמות פותחים רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.