אלטשולר שחם קופות גמל להשקעה

חיסכון הוא תמיד דבר חשוב ויש לו גם יתרונות. חיסכון מאפשר לכסף שלנו לעבוד בשבילנו, לשמר את ערכו ולהפיק תשואות. כולם מתלוננים על כך שהריביות הן נמוכות ותכניות החיסכון אינן מציעות תשואות גבוהות, אך כאשר מדובר בקופות גמל התמונה שונה, מכיוון שמדובר בקופות בהן משקיעים בנכסים מייצרי תשואה. 

קופות גמל להשקעה הן עוד אפיק של חיסכון פנסיוני, המתאים לשכירים ועצמאים המעוניינים לחסוך כסף לטווח הארוך. לא רק שהחיסכון מעניק לכם תשואה ויספק לכם הכנסה בעתיד, הוא יאפשר לכם ליהנות מיתרונות כבר עכשיו – כאשר תפקידו כספים לקופות הגמל, כמו קופות הגמל להשקעה של אלטשולר שחם, תוכלו ליהנות מהטבות מס.

היתרונות של קופות גמל להשקעה הוא שהן מאפשרות לכם חיסכון פנסיוני פטור ממס החל מגיל 60, אך בו זמנית גם נזילות במקרה ותזדקקו לכסף לפני גיל 60. משיכת הכספים יכולה להתבצע בסכום מלא או חלקי. משיכה הונית לפני גיל 60 כרוכה בתשלום מס על רווחי הון בשיעור של 25%. מלבד תשלום המס, כמו מס על כל רווחי הון אחרים, אין כאן שום קנס יציאה במקרה של משיכה מוקדמת.

אלטשולר שחם מציעה את קופות הגמל אלטשולר שחם חיסכון פלוס המגיעות במספר מסלולים – כללי, מניות, אג“ח עד 15% במניות, אג“ח ללא מניות, כספי והלכה. 

סיכום היתרונות של קופות גמל להשקעה

–    מתאים לכל אדם בכל גיל. סכום ההפקדה המינימלי הוא 150 ש“ח בחודש, ותחת המגבלה השנתית של 71,337.73 ש“ח.
–    פטור ממס כאשר המשיכה היא לאחר גיל 60.
–    חיסכון עם נזילות.
–    מגוון מסלולי השקעה המתנהלים בשקיפות.

רשימת המסלולים 

 • אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי – המסלול הפופולרי ביותר והמוביל בתחום קופות הגמל לחיסכון. ההשקעות מפוזרות בהתאם לשיקולי ועדת ההשקעות. הן כוללות מניית אג“ח ממשלתי ותאגידי, בהתאם לשיקולי ועדת ההשקעות.  הן כוללות שילוב של מניות, אג“ח ממשלתי ואגח קונצרני בארץ ובחו“ל. הפיזור הרב מבטיח רמת סיכון בינונית.
   
 • אלטשולר שחם חיסכון פלוס מניות – מסלול פופולרי המשקיע במניות בארץ ובחו“ל, בשיעור חשיפה שאינו פוחת מ – 75% מנכסי הקופה. רמת הסיכון גבוהה יחסית למסלולים אחרים, אך מתגמלת לאורך זמן. ההשקעה מתבצעת באמצעות השקעה ישירה במניות, לצד נגזרים, תעודות סל, קרנות נאמנות וקרנות השקעה. 
   
 • אלטשולר שחם חיסכון פלוס אג“ח עד 15% במניות – מסלול השקעה בסיכון בינוני המשלב השקעות באג“ח ממשלתי וקונצרני, אך גם כולל רכיב השקעות מנייתי של עד 15%. ההשקעה בנכסי האג“ח לא תפחת מ – 75% מהנכסים, וההשקעה במניות לא תעלה על 15% מנכסי המסלול. אופי ההשקעה במניות זהה למסלול המנייתי, רק חלקו היחסי מוגבל. 
   
 • אלטשולר שחם חיסכון פלוס אג“ח ללא מניות – מסלול זה מתאים לאלה המחפשים מסלול השקעות בסיכון נמוך. זהו מסלול השקעה המתרכז באגרות חוב ללא השקעה במניות. במסלול זה תוכלו למצוא בעיקר אג“ח ממשלתי ישראלי, אג“ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג“חיות. 
   
 • אלטשולר שחם חיסכון פלוס הלכה – זהו מסלול השקעה כללי, המשקיע בנכסים שונים בכפוך לכללי ההלכה היהודית.
   
 • אלטשולר שחם חיסכון פלוס כספי – מסלול בסיכון בינוני. מסלול זה מתמקד בפיקדונות בנקים או מק“מ שהנפיק בנק ישראל בטווח פיקדון קצר (עד 3 חודשים). אין כאן השקעה במניות וגם לא השקעות בחו“ל.

לסיכום, השקעה בקופות גמל להשקעה אלטשולר שחם היא בהחלט השקעה משתלמת. היא מאפשרת לציבור להגדיל את החיסכון הפנסיוני, אך אינה מכבידה עליו עם התחייבויות ארוכות טווח ותמיד מאפשרת לו נקודת יציאה במידה ויזדקק לכסף.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
להצטרפות לקופת גמל להשקעה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.