ביטוח בריאות לתינוק – כל מה שחשוב לדעת

ראשית, מזל טוב לרגל הרחבת המשפחה! אם הגעתם לכאן, אתם כבר בדרך הנכונה כדי לשמור על בריאות ילדיכם ולהבטיח לכם שקט נפשי. במאמר זה נסביר מה כולל ביטוח בריאות לתינוק, בשביל מה הוא נחוץ וכמה זה עולה.

הדרך הנכונה להגן על הרך הנולד

הלידה הביאה איתה כל כך הרבה שמחה והתרגשות, אך גם לא מעט חששות מפני הבלתי נודע. הוא בשבילכם כל העולם, ואתם מעוניינים לדאוג לו ולהבטיח את בריאותו. החדשות הטובות שיש דרך קלה, פשוטה ומהירה לעשות זאת, והיא לא דורשת הרבה מאמץ או כסף – ביטוח בריאות לתינוק.

מה כולל ביטוח בריאות לתינוק?

בדיוק כמו למבוגרים, גם לתינוקות עלולים להיות צרכים רפואיים מגוונים, שחוק הבריאות הממלכתי אינו מספק לו מענה. אם חלילה התינוק שלכם יזדקק לטיפול רפואי, הוא יוכל לקבל את כל הטיפולים הבסיסיים בקופת החולים, טיפת חלב או בית חולים ציבוריים, למשל: חיסונים, מעקב התפתחות פיזי ושכלי, טיפולים, בדיקות ותרופות מסוימות. עם זאת, לעתים עלולים לצוץ צרכים מורכבים יותר ועלותם יקרה בהתאם. ביטוח בריאות לתינוק נועד כדי לגשר על הפער שבין צרכים אלה לבין הכיסוי שמעניק ביטוח הבריאות של המדינה.

במסגרת ביטוח בריאות לתינוק תוכלו לקבל שירותים נוספים כגון:

  • חוות דעת נוספת והתייעצויות עם רופאים מומחים
  • תרופות מחוץ לסל, כולל תרופות מצילות חיים
  • בחירת רופא מנתח
  • פעולות מחליפות ניתוח
  • טיפולים חדשניים שמחליפים טיפולים פולשניים
  • השתלות או ניתוחים מיוחדים שיש לבצע בחו"ל
  • ועוד

מתי כדאי לעשות ביטוח בריאות לתינוק?

אף אחד לא רוצה לחשוב על סיטואציה שבה הרך שזה עתה נולד זקוק לטיפול רפואי מורכב, ו"לי זה לא יקרה" ו"שיש ביטוח משלים" הן מחשבות נפוצות שגורמות להורים רבים להימנע מהוצאה שנתפסת כמיותרת. הרבה משפחות נוטות לשכוח לטפל בפן הביטוחי או לדחות אותו למועד בלתי ידוע, ולכן בעת הצורך מגלות שהתינוק לא מבוטח ושכעת עליהם לגייס כספים כדי להתמודד עם מצב רפואי מורכב.

בעיקרון במידה ויש בידכם ביטוח בריאות פרטי, תוכלו לצרף את התינוק שנולד לביטוח שלכם עד לגיל 3-4 חודשים, אך ככל שתקדימו לבטח את התינוק מוקדם יותר, כך תוכלו להיות ביטוחים שהוא יקבל את הכיסוי הנדרש. העלות מול התועלת מוכיחה חד משמעית בעניין שכדאי לטפל בו בהקדם האפשרי (ואפיל ורצוי כבר מיום הלידה), כדי לא למצוא את עצמכם בצד העגום של הסטטיסטיקה.

למה כדאי לבטח את התינוק שלכם?

  • חדשנות – הביטוח הממלכתי וביטוחי השב"ן של קופות החולים לא כל כך התעדכנו בשנים האחרונות בכל מה שנוגע לטיפול בתינוקות, בעוד ביטוחי הבריאות מתעדכנים בתדירות גבוהה יותר ומציעים טיפולים חדשניים ועדכניים. תינוקות, שהם כה קטנים, עדינים ושבריריים, זקוקים לטיפולים מסוג זה
  • מהירות – מעבר לזה הביטוח הממלכתי ואפילו ביטוחי השב"ן אמנם מאפשרים להתייעץ עם רופא ולקבל טיפולים מסוימים, אך זמני ההמתנה לתור עשויים להיות ארוכים מאוד. התינוקות, שהמערכת החיסונית שלהם עדיין לא יציבה, לא יכולים לחכות כל כך הרבה זמן. בביטוח בריאות פרטי לתינוק, התור ניתן במקרים דחופים באופן מיידי או לכל היותר תוך 72 שעות. מהירות התגובה היא זו שעשויה להכריע אם התינוק יקבל טיפול טוב מספיק.
  • עלות מול תועלת – מצבים רפואיים קשים ומורכבים דורשים לא רק טיפולים ותרופות יקרים, אלא גם טיפול צמוד של ההורים. לעתים הורים עלולים להוריד את אחוז המשרה או להתפטר לחלוטין כדי לטפל בתינוק. אז גם ההוצאות עולות וגם ההכנסות קטנות. ביטוח פרטי לתינוק יכול לעזור לכם משמעותית בפן הכלכלי, בעלות חודשית קטנה יחסית, שיכולה לחסוך לכם עשרות ואפילו מאות אלפי ומליוני שקלים במקרה הצורך.

כמה עולה ביטוח בריאות פרטי לתינוק?

ביטוח לתינוק נחשב לביטוח זול מאוד, ואם תבצעו השוואת מחירי ביטוח בריאות וסקר שוק, תגלו שהמחיר מאוד אטרקטיבי. לשם כך כדאי להבין מה כוללת הפוליסה, איזה החזרים או פיצויים היא מציעה בגין פעולות רפואיות נפוצות כמו הסרת שקדים או פיזיותרפיה לעומת פעולות רפואיות נדירות יותר, כגון השתלת איברים.

איך ניתן לחסוך ואיפה כדאי לעשות?

פשוט להיעזר באחד מהמומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. ראשית, אנחנו נשווה עבורכם בין כל חברות הביטוח המובילות את הפוליסות כדי למצוא את עבורכם את הפוליסה המשתלמת והמקיפה ביותר. בנוסף, כמי שמייצגים אינספור לקוחות מול חברות הביטוח, יש לנו כוח מיקוח, שיכול להניב עבור ילדכם פוליסה מעולה במחיר אטרקטיבי. במידת הצורך, אנחנו גם נלווה אתכם מול חברות הביטוח על מנת להפעיל את הביטוח ונדאג להתנהל מולה כדי להקל עליכם ככל הניתן.  

ביטוח בריאות לתינוק
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.