בעלי שליטה – אלה הטבות המס שתקבלו בהפקדות סוף שנה

בעלי שליטה שמפקידים כספים למוצרי הפנסיה שלהם, נהנים מיתרונות דומים שמציעה רשות המסים לשכירים רגילים ועוד מספר הטבות מס נוספות ייחודיות. מהן אותן הטבות שאתם זכאים לקבל, איך תוכלו בפועל לקבל אותם מהם ומאילו יתרונות בלעדיים אתם נהנים? כל התשובות לשאלות שלכם במאמר שלפניכם.

סוף השנה כבר אוטוטו כאן וזה הזמן לבצע הפקדות סוף שנה. הפקדות אלה נועדו, בין היתר לספק לכם בעתיד את הפנסיה שלכם. נוכח העובדה שתוחלת החיים שלנו רק הולכת ועולה על החיים, ובגיל פרישה אנחנו מפסיקים לעבוד למרות שההוצאות אינן פוסקות – חשוב מאוד לצבור לאורך שנות העבודה שלכם כמה שיותר כסף, על מנת שרמת החיים שלכם לא תיפגע.

בעלי שליטה מפקידים לביטוח פנסיוני

קיימות מגוון אפשרויות של ביטוח פנסיוני שאליהן ניתן להפקיד. בדומה לעובדים שכירים, כך גם בעלי שליטה בעסקים קטנים ובינוניים צריכים להפקיד. אלא שקיים הבדל משמעותי: בעלי שליטה מקבלים הטבת מס על כספי הפיצויים. כדי שההפרשה תהיה מוכרת במלואה לחברה, ניתן להפקיד עד 12,400 בכספי הפיצויים, בהתאם לתקרה שהמדינה הגדירה.

ההגבלה הזו נוצרה מתוך מחשבה שבעל שליטה יכול בכל רגע לפטר את עצמו, לדרוש את הכספים, ולמחרת להחזיר את עצמו לאותו מקום עבודה, וזה מצב שאינו מקובל על ידי המדינה. עם זאת, היא לא באמת מונעת מכם להפקיד יותר כסף. במידה ואתם יכולים להרשות זאת לעצמכם, ההמלצה היא תמיד להפקיד יותר.

היתרון הגדול של בעלי שליטה בהפקדה שאינה מותרת לכספי הפיצויים

כאמור, בהחלט ניתן להפקיד סכום גדול יותר מהסכום להוצאה המוכרת ואף מומלץ לעשות זאת. במקרה שתחליטו להפריש יותר לכספי הפיצויים, תיהנו מיתרון גדול: אם חלילה תגיעו למצב של פשיטת רגל, אלה הכספים שהנושים למעשה לא יכולים לגעת בהם ולדרוש אותם.

הטבת מס לבעלי שליטה על הפקדה לקרנות השתלמות

אמנם גם בהפקדות לקרנות השתלמות המדינה מגבילה את בעלי השליטה במידת מה, אבל לא משמעותית: כמו לשכיר רגיל – מקום העבודה מפקיד 7.5% שנחשב להוצאה מוכרת. במקרה של הפקדה לבעל שליטה ההוצאה המוכרת אמנם תהיה 4.5%, אבל על כל הכסף שתפקידו (עד התקרה של 18,500 ₪ בשנה נכון לשנת 2020), תקבלו פטור ממס רווח הון, שעומד על 25% כיום. לכן שווה לנצל את היתרון הזה, שלא קיים כיום בשום תוכנית חיסכון אחרת.

תרצו לקבל מידע נוסף על הטבות המס שמגיעות לכם בהפקדות לביטוח פנסיוני?

אנחנו כאן בשבילכם. אתם מוזמנים ליצור קשר בכל עת עם המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ולקבל מענה מקצועי על כל שאלה שיש לכם בנושא ביטוח וחסכונות ארוכי טווח. נשמח לעמוד לשירותכם.

בעלי שליטה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הצטרפות לקרן השתלמות
הצטרפות לקרן השתלמות – הדרך הנכונה

הצטרפות לקרן השתלמות היא צעד פשוט לכאורה, אבל על מנת למקסם את התשואות שלה, חשוב מאוד להיפגש עם סוכן פנסיוני ולהתייעץ איתו, כדי לעשות את הבחירה המתאימה ביותר לצורכיכם. איזה מידע חשוב תקבלו במסגרת הייעוץ? על כך במאמר שלפניכם.

קראו עוד »
להצטרפות לחיסכון פנסיוני או קרן השתלמות
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.