כל מה שחשוב לדעת על ביטוח שיפוץ בניינים

שיפוץ בניין הוא עבודה ממושכת ומורכבת, שבכל שלב עלולים לצוץ בעיות, תקלות ומכשולים משלל סיבות. לכן, על מנת שתהיו מוגנים במהלך עבודות השיפוצים חשוב לרכוש ביטוח שיפות בניינים. למי זה מתאים ולמה כדאי לשים לב? ריכזנו לכם במאמר את כל התשובות.

כשליקום יש תוכניות משלו

 קצר בתקשורת, טעויות אנוש, חוסר תיאום בין בעלי מקצוע, הבדלים בין תוכניות הבנייה והעבודות שבוצעו בפועל ומצבו הירוד של הבניין עצמו – כל אלה הם רק חלק מהאתגרים המלווים כל שיפוץ בניין. לכן חשוב מאוד לוודא מול הקבלן שאתם מעוניינים להעסיק אם יש לו ביטוח שיפוץ בניינים, שמכונה לעתים קרובות גם ביטוח קבלנים או ביטוח עבודות קבלניות. זהו עניין קריטי מאחר ואם אין לו את ביטוח מתאים, אתם עצמכם עלולים להוציא מכיסכם סכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים בכל מקרה של נזק, תאונה או תקלה. לא חבל?…

חבל על הכסף ועל הזמן, ודאו שיש לשיפוצניק ביטוח קבלן

השיפוץ עצמו עלול לגרום נזק לדירה שלכם, נזק לבניין עצמו, נזק לדירה של השכנים ואפילו נזק לאחד מהעובדים. לא משנה באיזה סוג של נזק מדובר – אתם עצמכם עלולים להיות חשופים לתביעות יקרות ולהוצאות מיותרות, אם אין לקבל ביטוח מתאים. בגלל סיבה זו, תמיד חשוב לא להתבייש לבקש לראות את פוליסת הביטוח שלו, ולוודא שהיא מכסה את כל מה שנדרש, מ- א' ועד ת', כולל: עבודות השיפוץ בביתכם, סוג העבודות המתוכננות וכו'. כמו כן יש לוודא שכתובת אתר השיפוצים מופיעה בפוליסה ומועד ביצוע העבודות המתוכנן. אם מעורבים בעבודות אדריכלים ומהנדסים, חשוב לבדוק גם שיש בידם ביטוח אחריות מקצועית מתאימה.

מעסיקים ישירות בעלי מקצוע? רכשו ביטוח חבות מעבידים

לפעמים עבודות שיפוצים מתבצעות ישירות מול קבלן אחד ראשי שמרכז תחתיו קבלני משנה, ולפעמים אנשים רבים מעדיפים להעסיק ישירות את בעלי המקצוע. במקרה כזה חשוב מאוד להכיר פוליסה מיוחדת שנקראת ביטוח חבות מעבידים. מדובר בפוליסה חיונית ביותר, שתעניק לכם כיסוי במקרה שאחד העובדים ייפגע במהלך העבודה או כתוצאה ממנה, על מנת שתוכלו לפצות אותו ו/או את משפחתו.

גם אם אתם נעזרים בשירותיו של קבלן אחד ראשי שמעסיק תחתיו קבלני משנה ו/או אנשי מקצוע מומלץ מאוד ביותר לבדוק שהפוליסה שברשותו כוללת את הכיסוי הזה. אם ביטוח חבות מעבידים אינו קיים, יש לדרוש להוסיף אותו, ובמידה והקבלן מסרב, שווה לחפש קבלן אחר שכן מכוסה בביטוח כזה.

משפצים? אל תשכחו לעדכן את ביטוח הדירה שלכם

אם אתם שוקלים לשפץ את הבית חשוב מאוד עוד לפני תחילת השיפוצים לדווח על כך לסוכן הביטוח שלכם, ולהסביר לו מהן העבודות שאתם מתכננים לעשות ומתי. כל זאת על מנת להרחיב את פוליסת ביטוח הדירה שברשותכם שתכלול גם ביטוח שיפוצים. בדרך כלל ביטוח דירה רגיל אינו כולל שיפוץ מסיבי ולכן הרחבה זו נדרשת במהלך תקופת העבודות, באופן זמני.

הרחבה זו צריכה לכלול הן ביטוח רכוש וחומרי עבודה והן ביטוח צד ג'. הביטוח הראשון יכסה אתכם במקרה של נזקים שיגרמו במהלך השיפוצים לאריחים, כלים סניטריים, חומרי בנייה או רכוש שנמצא בדירתכם, ואילו הביטוח השני שהזכרנו יכסה אתכם במקרה וייגרם חלילה נזק לדירה של השכנים במהלך השיפוץ.

אם כבר לשפץ אז רק בראש שקט

שיפוצים בבית מלווים הרבה מאוד פעמים במתח, לחץ ודרמה. ביטוח הופך את השיפוצים התקופה הזו עוברת עם קצת יותר שלווה, במינימום דאגות ובמקסימום שקט נפשי. פנייה לגורם מקצועי ללא ביטוח מתאים עלול לסכן אתכם ואת כספכם. אם גם אתם רוצים להיות רגועים במהלך השיפוצים, אל תוותרו על ביטוח שיפוץ בניינים עם כל הכיסויים שהזכרנו.

אתם מוזמנים לפנות אל המומחים שלנו בסוכנות ביטוח פתרונות עדיפים בכל עניין ושאלה בנושא. אנחנו נשמח לעזור לכם להתאים פוליסה של אחת מחברות הביטוח המובילות בתחום, באופן מדויק ומקצועי, כפי שאנחנו דואגים להתאים ללקוחותינו כבר יותר מ- 20 שנה.

ביטוח שיפוץ בניין
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.