ביטול טיסה עקב מצב ביטחוני

כמעט שנה שלמה ענף התעופה היה בהקפאה בגלל וירוס הקורונה, ורק מי שעבר ועדת חריגים היה יכול לטוס.  כעת, שוב אזרחי המדינה מתקשים לצאת מהארץ עקב גל של ביטולי טיסות, בעיקר של חברות התעופה הזרות. אנחנו כאן כדי להסביר לכם מה מגיע לכם במקרה של ביטול טיסה עקב מצב ביטחוני.

שינויי טיסות ומדיניות של חברות התעופה

במבצע הצבאי הנוכחי, שומר חומות, שדה התעופה בן גוריון נסגר למספר שעות וטיסות שהיו אמורות לנחות בארץ הוסתו לנמל התעופה רמון לקפריסין ואפילו חזרה ליעד המוצא. במקביל לוח הטיסות ממשיך להתרוקן עקב ביטולים וצמצומי טיסות מישראל של החברות הזרות, שמחליטות לחשב מסלול מחדש. עניין זה עורר שאלות רבות לגבי הטיסות וספציפית בעניין כיסוי ביטול טיסה עקב מצב ביטחוני.

האם קיים כיסוי לביטול טיסה עקב מצב ביטחוני?

המצב הביטחוני בארץ נע על סקאלה רחבה יחסית: תקופות של שקט ושלווה מול מתקפות טילים על תושבי ישראל. לאחר תקופה ארוכה יחסית של שקט ורוגע לצד שגרת הקורונה שגרמה לרבים מאיתנו להסתגר בבתים וחג השבועות שמזמן לו חופשה בחו"ל, אין זה פלא שבדיוק עכשיו זו תקופה שישראלים החליטו לנפוש בימים אלו. בנוסף אליהם, לאור המצב הביטחוני, ישראלים רבים מעוניינים לטוס לחו"ל כדי להתרחק מהטילים ומהמהומות האלימות שפרצו ברחובות, ולחזור לאחר שהעניינים יירגעו. אלא שהמצב הנוכחי מראה כי ייתכן והתוכניות שלהם ישתבשו ולאו דווקא יצאו לפועל, ולכן נשאלת השאלה מה קורה אם שילמתם על נופש או טיסות: האם חברות הביטוח מכסות ביטול טיסה עקב מצב ביטחוני?

חברות הביטוח בישראל מתייחסות לנושא של ביטול נסיעה תוך התייחסות למצבים רפואיים בדרך כלל, למשל: סיבה רפואית או חלילה מוות של המבוטח או של קרוב משפחה מדרגה ראשונה. הן כמעט ואינן מתייחסות למצבים של מלחמה, מתקפת טרור, מבצעים צבאיים, מהומות, פרעות וכדומה. הן מבחינתן טוענות שיש להגדיר אירועים אלו כ"כוח עליון", ולכן יש לפתור אותן מאחריות בגין ביטול הטיסות". עם זאת קיימת אפשרות לכיסוי ביטוחי מסוים על ביטוח טיסה עקב מצב ביטחוני במידה ובעל הכרטיסים מקבל צו 8. עם זאת רק המגויס עצמו, מכוסה ושאר בני המשפחה יצטרכו לשאת בעלויות הביטול בעצמם.

הפתרון: ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה

ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה מאפשר לכם לקבל עד 75% מההוצאות שלכם בחזרה בעת הצורך. מדובר בכיסוי יחסית יקר, אך במציאות נפיצה כמו שלנו, זה בהחלט יכול להיות שווה את זה. מאחר והמצב הביטחוני בישראל מאוד שברירי ועדין, בשביל השקט הנפשי שלכם כדאי לשקול להוסיף הרחבה זו לביטוח הנסיעות שלכם, ולהימנע מעוגמת נפש והוצאות מיותרות. עומדים בפני נסיעה? מעוניינים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל שיעניק לכם שקט נפשי ובמחיר משתלם? צרו קשר עוד היום עם פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ונשמח לעמוד לשירותכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.