ביטוח רכב לפי קילומטראז – משלמים לפי כמה שנוסעים

תקופת הקורונה הביאה את חברות הביטוח להציע מסלול חדש ומשתלם במיוחד: ביטוח רכב לפי קילומטראז. למי זה מתאים, מהם היתרונות שלו ולמה כדאי לשים לב לפני שמצטרפים?

למה צריך ביטוח רכב לפי קילומוטראז'?

מאז התפרצות נגיף הקורונה בארצנו הקטנטונת, כולנו פחות נוסעים. מגמה זו אמנם הגיעה לשיאה בימי הסגר שבה רובינו נדרשנו לעבוד מהבית. בזמן השתוללות המגפה, גם חלקנו חיפשנו אחר האופציה לחסוך. אז נכון, אנשים חסכו בדלק. אבל חלקם התחילו לחפש אחר אופציה לחיסכון נוסף והתחילו לתהות לגבי הביטוח של הרכב שבו הם לא משתמשים. באותה תקופה נולד פתרון חסכוני שנועד לספק מענה לתחום זה – ביטוח רכב לפי קילומטראז'.

שינוי הרגלים דורש שינוי ביטוחים

מאז אותם ימים, המגמה של נסיעה פחותה מעט דעכה אבל לא נעלמה לחלוטין: אנשים התרגלו לצרוך בגדים ומזון באופן דיגיטלי, ללמוד אונליין וחלקם אפילו הצליחו למצוא עבודה שמאפשרת לו לעבוד מהבית, גם אם זה רק יום או יומיים בשבוע. בנוסף לכך, אנשים עדיין פחות יוצאים לבלות, כי הקורונה עדיין איתנו, לצערנו. ועדיין, רואים את הכבישים עדיין פקוקים ועמוסים למדי, מה שמקשה עלינו לנהוג ברכב סטנדרטי ועדיין התחבורה הציבורית בישראל מאתגרת. לכן, הרבה אנשים התחילו לרכב על אופניים רגילים או חשמליים כדי להתנייד יותר בקלות בעיר. במילים אחרות – שינינו הרגלים. כולנו הפסקנו להשתמש ברכב באותו האופן שבו השתמשנו בו בעבר. ושינוי הרגלים גם דורש חשיבה מחודש על ביטוח הרכב.

היתרונות של ביטוח רכב לפי קילומטראז'

ניתן לרכוש ביטוח רכב לפי קילוטראז' לביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. בדרך כלל הצעת מחיר לביטוח רכב מתבססות על היקף שימוש סטנדרטי, ואילו בביטוח רכב לפי שימוש בפועל מבוסס על עיקרון הוא די פשוט: ככל שנוסעים פחות –  משלמים פחות על הביטוח, וקיים כאן פוטנציאל לחסוך הרבה מאוד כסף. אם עומדים בתנאי הפוליסה, הרי שתיהנו על ביטוח זול משמעותית בהשוואה לביטוח הסטנדרטי השנתי.

החסרונות של ביטוח רכב לפי שימוש

יש מי שיתלבט האם כדאי לרכוש ביטוח לפי קילומראז. אז הנה נקודה למחשבה שכדאי לכם להשקיע בה זמן מחשבה: חברות הביטוח מכסה אתכם במסגרת ביטוח זה עד לכמות מסוימת של קילומטרים, ולרוב היא נמוכה יחסית. חריגה מעבר לכמות הקילומטרים המוקצבת לכם עולה לכם ביוקר. רוב האנשים לא מסוגלים לאמוד באופן מדויק את כמות הנסיעה שלהם, ולכן הם בדרך כלל חורגים מכמות הקילומטרים שהוקצו להם, מה שמוביל בסופו של דבר לתשלום גבוה יותר על הביטוח בשורה התחתונה. חיסרון נוסף הוא שבמקרים מסוימים תצטרכו להתקין ברכב מכשיר שמודד את הקילומטרים שאתם נוהגים, ועניין זה מפריע לאנשים מסוימים.

למי זה מתאים?

ביטוח רכב לפי שימוש מתאים בעיקר במקרים הבאים:

  • רכב שני במשפחה
  • למי שממעט לנהוג ומשתמש ברכב לצורך נסיעות קצרות
  • למי שנוהג ברכב רק בסופי השבוע
  • נהגים חדשים ו/או צעירים הנוהגים בזמנים קצובים
  • למי שרוצה לשלוט על תקציב ההוצאות שלו

ביטוח לפי קילומטר עושים עם המומחים של פתרונות עדיפים

באתר שלנו תוכלו לקרוא בהרחבה על הביטוח שחברות הביטוח מציעות:

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ילוו אתכם במקצועיות על מנת להתאים לכם את הפוליסה האיכותית והמתאימה לכם ביותר ובמחיר משתלם. אנחנו עובדים כבר שנים רבות עם חברות הביטוח המובילות בתחום, ומשתמשים בטכנולוגיה חכמה שמאפשרת השוואה יסודית ואמינה. השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם במהרה.

ביטוח רכב לפי קילומטראז
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
לקבלת הצעה לביטוח רכב לפי קילומטראז
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.