ביטוח רכב – מה ההבדל בין סוגי הביטוחים שונים?

ביטוח רכב זה עולם ומלואו, קיימים בו מושגים רבים, מגוון רחב של סוגי ביטוחים לרכב וההיצע עשוי לבלבל. רוב האנשים גם חושבים בטוח שכל הביטוחים אותו דבר, ולכן רק המחיר הוא זה שקובע – בפועל, חשוב מאוד לבדוק איזה כיסויים את מקבלים, גם אם זה עולה טיפה יותר יקר. כי אם חלילה תצטרכו להשתמש בביטוח רכב יום אחד – זה ישתלם לכם מאוד. אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר, לעזור לכם להבין את ההבדלים, ממה להיזהר ואיך לחסוך ברכישת ביטוח רכב. 

אז אילו סוגי ביטוחים לרכב קיימים?

ביטוח רכב חובה

בארץ קיים חוק המחייב לבטח כל רכב מנועי (פקודת ביטוח רכב מנועי, 1970). לכן כשמו כן הוא: ביטוח רכב חובה. מי שעובר על החוק עלול לקבל מאסר של 3 חודשים או לחלופין – קנס על סך 750 ₪. מדובר בביטוח חיוני ביותר שכן הוא מכסה את כל פגיעות הגוף של כל מי שמעורב בתאונה – הנהג הפוגע, הנהג הנפגע, הולכי רגל וכל מי שנגרם לו נזק ישיר כתוצאה מהתאונה.

ביטוח זה אינו  מכסה נזקי רכוש מכל סוג שהוא. לכן אם גרמתם לנזק – תאלצו לשאת בעצמכם בתשלומים. כמו כן אם אתם רוצים להימנע מהוצאות כבדות בעקבות תאונה או גניבה, חשוב שתשקלו לעשות גם ביטוחי רכב נוספים שיעניקו לכם כיסוי רחב יותר. שימו לב שספציפית כאן מדובר בביטוח אחיד, ובעל כיסוי דומה, לכן אם מציעים לכם ביטוח חובה יקר יותר בטענה שהכיסוי מקיף יותר, צריכה להידלק אצלכם נורה אדומה. כמו כן חשוב שתמיד יהיה לכם באוטו טופס שמעיד על כך שיש לכם ביטוח חובה.

ביטוח רכב מקיף

ביטוח זה מעניק לכם כיסוי מקיף בהתאם לתנאי הפוליסה שרכשתם. הוא יכסה פגיעות ברכב שלכם, פגיעות כתוצאה משריפות, ונדליזם, ניסיון גניבה, פגעי מזג האוויר ואסונות טבע וכדומה. כדאי מאוד לעשות ביטוח רכב מקיף כל עוד מחיר הפוליסה לא מהווה חלק משמעותי מהערך של הרכב שלכם. כאן תמצאו הבדלים גדולים בין החברות, וחשוב לעשות השוואת מחירים ולהתמקח כדי לחסוך כמה שיותר ולקבל כמה שיותר.

ביטוח צד שלישי לרכב (צד ג')

אמנם המדינה אינה מחייבת אתכם שיהיה לכם ביטוח צד ג', אך מדובר בביטוח חשוב ומומלץ. גם אם יש לכם רכב ישן יחסית – כדאי לכם לעשות אותו כי הוא בעצם מכסה את הנזקים שנגרמו לרכב שבו התנגשתם, ולא לרכב שלכם. חברות הביטוח השונות מציעות ביטוחים אלה תוך הבדלים בסכום הכיסוי המקסימלי במקרה של תאונה וסכום ההשתתפות העצמית. כאן זה בהחלט המקום לנסות להתמקח על המחירים.

חשוב מאוד לשים לב מהו סכום הכיסוי המקסימלי שחברת הביטוח מספקת ולנסות למצוא את הכיסוי הגבוה ביותר שתוכלו לקבל כי הוא יהיה שימושי מאוד במקרה של טוטאל לוס. 

עוד סוגי ביטוחים לרכב

קיימות הרחבות רבות בתחום של ביטוח הרכב: ביטוח רדיו, ביטוח שמשות, ביטוח רכב חלופי, ביטוח גג, ביטוח רכב לנהגים צעירים ועוד… נסו לחשוב מה באמת חשוב לכם ועל מה אפשר לוותר.

ביטוח רכב עושים רק אצל המומחים!

אצלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח נעזור לכם לעשות סדר עדיפויות ולהתאים לכם את הביטוחים האידיאליים עבורכם. צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים, השוואת מחירים מהירה ואיכותית להתאמת פוליסה מושלמת

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.

לקבלת הצעה לביטוח או לחיסכון עוד היום
במחיר המשתלם ביותר מכל חברות הביטוח בישראל
השאירו פרטים, ונציג יחזור אליכם מיד לשיחת ייעוץ