ביטוח רכב לנהג צעיר או לנהג חדש

בשעה טובה הפכתם להורים לנהגים חדשים או שהפכתם בעצמכם לנהגים חדשים, ואתם כמעט מוכנים לצאת לדרך. אבל לפני שאתם עולים על הכביש, חובה עליכם לדאוג שביטוח הרכב בו אתם מתכוונים לנהוג מותאם לנהיגה של נהג חדש, ואם אתם נהגים צעירים, חובה שיהיה לכם ביטוח רכב לנהג צעיר וחדש.

לפני הכול – מה ההבדל בין ביטוח רכב נהג חדש לנהג צעיר?

נהג צעיר הוא כל מי שטרם מלאו לו 24 ואילו נהג חדש הוא כל מי שהוציא רישיון ונמצא פחות משנתיים על הכביש. חלק מחברות הביטוח מבחינות גם בין נהגים צעירים שגילם עד גיל 21 ונהגים צעירים מעל לגיל 21, כשהן מתמחרות את מחיר ביטוח הרכב שלכם. חשוב לדעת, שככל שוותק הנהיגה וגילו של הנהג יורדים, כך עולה המחיר הנדרש לביטוח. הסיבה לכך היא שלצערנו נהגים צעירים ונהגים חדשים נמצאים בסיכון גבוה למעורבות בתאונות דרכים.

חשוב מאוד שנהגים חדשים ונהגים צעירים יחזיקו גם בתעודת חובה המותאמת לנהיגה שלהם ברכב וגם בביטוח צד שלישי או ביטוח מקיף לרכב, המתאים לשימוש של נהג צעיר או נהג חדש. ביטוח צד שלישי יאפשר לכם לשלם פיצויים במידה ותיפגעו ברכוש של צד ג', וביטוח מקיף יאפשר לכם לכסות גם נזק שנגרם לרכב שלכם.

האם כדאי לעשות ביטוח מקיף לנהג חדש או לנהג צעיר?

לעתים רבות נהגים צעירים מסתפקים משיקולי חיסכון בעלויות לרכוש רק ביטוח חובה וצד ג', אך אנו ממליצים בחום לבצע מאמץ כלכלי נוסף ולרכוש ביטוח מקיף, כדי שיסייע לכם לטפל בעלות הכלכלית הכבדה של תיקון הרכב שלכם לאחר מעורבות בתאונה.

ומה אם מדובר בילדים שלכם, שמעוניינים לנהוג ברכב שלכם?

במקרים אלו קיימת אפשרות לכיסוי זמני לנהג צעיר וחדש לשימוש ברכב למשך מספר ימים בודדים מעת לעת – אפשרות שעשויה לחסוך אלפי שקלים בשנה.

אפשרות נוספת הקיימת כיום במספר מצומצם של חברות ביטוח היא רכישת "בנק שעות", שבו אתם משלמים מראש מחיר מוסכם על חבילת נסיעה של 500 ק"מ. במידה וסיימתם את החבילה אתם רוכשים חבילה נוספת. היתרון הנוסף ברכישה של בנק שעות, מעבר למחיר הנמוך יחסית לזה שהיינו מוסיפים לפוליסה שימוש של נהג חדש וצעיר ללא מגבלה, היא בכך שאנחנו מפרידים את הנהג החדש והצעיר מהפוליסה של הנהגים הוותיקים, כך שמימוש תביעה בפוליסה לא יירשם לחובת הפוליסה של ההורים.

עדיין מתלבטים?

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עומדים לשירותכם בכל שאלה שהיא. נשמח להכיר אתכם ואת הצורך הייחודי שלכם, לערוך עבורכם השוואת מחירים ותנאים בין כל החברות המובילות בתחום ולהתאים עבורכם את הביטוח האידיאלי. צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים.

ביטוח רכב לנהג חדש או לנהג צעיר
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
להצטרפות לביטוח רכב לנהג צעיר או חדש
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.