2,3 הקשב: מה צריך לדעת על ביטוח רכב לחיילים?

האם ידעתם שיש דבר כזה שנקרא ביטוח רכב לחיילים לסוף שבוע? אם יש לכם ילדים שחוזרים לסופ"ש ורוצים לבלות, אתם לא חייבים לעשות ביטוח שלם על שמם, מספיק ביטוח רכב זמני. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת.

הרגע שכל חייל מחכה לו

אחד הרגעים שכל חייל מחכה לו הוא לצאת מהבסיס לחמשוש או לשישבת כדי שיוכל להיפגש עם החבר'ה ולצאת קצת לנקות את הראש. אין רגע מרגש מזה של חמישי אחה"צ, שיוצאים משער הבסיס, עולים על האוטובוס או הרכב, ובדרך מתחילים לעשות טלפונים ולקבוע עם החברים איפה לבלות.

אמנם חיילים מתניידים בעיקר בתחבורה ציבורית לאורך השירות שלהם, אבל כשמגיע סופ"ש אין מצב שהם מוותרים על לעלות על אזרחי ועל הרכב המשפחתי כדי לבלות עם החברים. העניין הוא שגם אם הם נהגי בוס או בעל רישיון להטיס מסוק, לנווט ספינה בים או לנהוג בטנק, אין להם פטור מביטוח על הרכב המשפחתי, ולכן חשוב לעשות ביטוח רכב לחיילים לסוף שבוע (לפחות).

הפז"מ קובע, גם באזרחות

ביטוח רכב לחיילים היא עניין טיפה מורכב בהשוואה לחידוש סטנדרטי של פוליסת ביטוח לרכב. חיילים בדרך כלל נחשבים לנהגים צעירים או חדשים, ומשתייכים לפלח באוכלוסייה שעבורו פוליסת הרכב מתייקרת אוטומטית. אם החייל שלכם עוד לא 3 שנים על הכביש, או טרם חגג לפחות יומולדת 21, הוא נכנס לסטטיסטיקה העגומה לפיה יש לו סיכוי גבוה יותר להיות מעורב חלילה בתאונת דרכים. הוספת חייל לפוליסת הביטוח שלכם עלולה לייקר משמעותית את הפוליסה, למרות שבדרך כלל החייל נמצא בבסיסי ובכלל אין סיכוי שיוכל לקחת את הרכב, למעט אולי בסופ"שים.

ביטוח רכב לחיילים לסוף השבוע – מורכב, אך כדאי

מאחר ומדובר בתופעה נפוצה יחסית שבה חיילים מעוניינים לנהוג ברכב המשפחתי במהלך החמשוש, תחום הביטוח אט אט מתחיל להיפתח לרעיון הזה ולהציע ביטוחים שירצו את כל הצדדים המעורבים כדי לפתור את הדילמה לאינספור הורים.

כשרוכשים ביטוח לחיילים למעשה מבטחים את הרכב בפוליסות רגילות (חובה ומקיף) לתקופה של 4 ימים בלבד. ביטוח זמני, המוגבל למספר ימים, הוא פתרון הן לחיילים שחוזרים הביתה רק בסופ"שים וגם לאנשים שמשתמשים ברכב בתדירות נמוכה ו/או נהגים צעירים מעוניינים לחסוך בעלויות הביטוח להורים.

הרעיון מבוסס על מודל שהתפתח בתחילת עידן הסלולר, שבו ההורים היו רוכשים עבור ילדיה חבילות של דרות שיחה. הרעיון הזה התחיל לחלחל גם לתחום הביטוח, ובמקום דקות שיחה, חברות הביטוח התחיל למכור שעות ביטוח על הכביש, וכך לאפשר לחיילים שלנו לנהוג על הרכב המשפחתי לפרקי זמן קצר ובתדירות נמוכה, מבלי לייקר את הביטוח של ההורים.

ביטוח רכב לחיילים לסוף השבוע? מדברים עם המומחים שלנו!

אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים עם חברות הביטוח המובילות בארץ. אנו מאמינים שהשוואה היא הרבה יותר מחיסכון בכסף, היא צריכה גם להציע כיסויים טובים, כדי שאם חלילה תצטרכו להפעיל את הביטוח, תהיו באמת מכוסים. לכן, אנו עורכים השוואת מחירים דקדקנית כדי להתאים לכם ביטוח משתלם ואיכותי באמת. נשמע טוב? אז קדימה, השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם במהרה.

ביטוח רכב לחיילים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
להצטרפות לביטוח רכב לחיילים
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.