ביטוח רכב הכי זול – באיזה מחיר?

ביטוח רכב הכי זול הוא לא בהכרח תמיד הכי משתלם. מה עומד מאחורי ההבטחה של ביטוח רכב זול, איך תדעו שקיבלתם הצעת מחיר באמת טובה ומה כדאי לדעת לפני שרוכשים פוליסה במחיר אטרקטיבי? כל הפרטים במאמר.

ביטוח רכב הכי זול הפך להיות משאת לבנו בשנת הקורונה

שנת הקורונה גרמה לאנשים רבים לאבד את פרנסתם או להחליף אותה בעבודת פשרה, שבה הם מרוויחים פחות מבעבר, אך במקביל יוקר עדיין ממשיך לשבור שיאים חדשים. אין ברירה אלא לקצץ כמה שיותר בהוצאות החודשיות, כולל המחירים שאנחנו משלמים על ביטוחים. לכן, אין פלא שיותר ויותר אנשים רוצים ביטוח רכב הכי זול שיש.

ביטוח רכב הכי זול – אסטרטגיה שיווקית או האמת לאמיתה?

אבל עוד לפני התפרצות המגיפה הצרכן הישראלי הממוצע רוצה תמיד לחסוך ולחפש אחר ביטוח רכב הכי זול, וחברות הביטוח מודעות לעניין. עולם ביטוחי הרכב היה שוק תחרותי ואינטנסיבי מאז ומעולם, וכדי למשוך כמה שיותר מבוטחים לעשות ביטוח דווקא אצלן.

אין זה פלא שאחד הצעדים האסטרטגיים שכל חברה עושה היא לנסות לשבור את מחירי השוק עם ביטוח רכב הכי זול שיש, שכן מדובר ככל הנראה במשתנה הראשון שאנשים שים לב אליו בעת השוואה בין הפוליסות השונות. אבל האם שאלתם את עצמכם פעם מדוע זה ביטוח רכב הכי זול שאי פעם ראיתם? יצא לכם פעם לקרוא את האותיות הקטנות?

במקרים רבים המחיר הזול בא על חשבון דברים אחרים, כגון – הכיסויים שהפוליסה מציעה, דמי השתתפות גבוהים מאוד בשעת הצורך, איכות השירות שמקבלים, התמהמהות במתן החזרים ופיצויים ועוד. לכן כל כך חשוב לא להתפתות ישר לקנות ביטוח רכב זול, אלא להעמיק במחקר ולראות על מה בדיוק אתם משלמים.

לפעמים הזול עולה ביוקר

חשוב לזכור שביטוח רכב הוא ממש לא מותרות או הוצאה מיותרת. כולנו מכירים את הסטטיקה העגומה של הרלב"ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) שמדווחת כמעט מדי שנה על עלייה במספר תאונות הדרכים. בשעת מיתון ואינפלציה, האופציה של ביטוח רכב הכי זול מאוד קורצת לכולנו, וקל לנו גם לוותר על ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף, מתוך מחשבה של "לי זה לא יקרה".

לצערנו, אנחנו לא יכולים לחזות מה יביא יום. כולנו יודעים שהחיים עלולים לזמן הפתעות, ולא כולן טובות בהכרח. ויתור על ביטוח מקיף או צד ג' יכול להוביל אותנו למצב שבו אנחנו חלילה נהיה מעורבים בתאונה ושנצטרך לשלם לא מעט כסף לבעל הרכב שבו פגענו או להוציא הרבה כסף על תיקון הרכב שברשותינו ואפילו לקנות חדש. לחלופין, כל אחד יכול להתעורר בוקר אחד ולגלות שרכבו נגנב, ואז יהיה עלינו לקחת הלוואה או להתנייד בתחבורה ציבורית כי לקנות רכב חדש עולה המון כסף אם אין לנו ביטוח שיעניק לנו פיצוי בגין הרכב שנגנב.

אז איך בכל זאת להוזיל את עלויות הביטוח?

לא בהכרח צריך או כדאי להתעקש על ביטוח רכב הכי זול, שכן הוא לא בהכרח יעזור לנו בעת הצורך. מה שכן צריך לעשות זה לאתר ביטוח רכב משתלם, כזה שמשלב בין הפרמטרים של מחיר, תנאים והכיסויים המוצעים, תוך התחשבות בנתוני הרכב והנהגים שישתמשו בו. חשוב לציין כי מחשבון ביטוח רכב שלוקח בחשבון את כל הפרמטרים שהצענו, קשה מאוד למצוא ברשת. רוב המחשבונים כיום נותנים מידע חלקי ולא מדויק, שעלול להטעות אתכם.

במאמר שהעלנו כאן בעבר, תוכלו למצוא כל מיני דרכים שיעזרו לכם להוזיל את ביטוח הרכב, אך נציין כאן בקצרה כמה מהם:

  • להיות זהירים – נהגים עם עבר ביטוחי בן 3 שנים שנקי מתלונות משלמים פחות
  • להתקין מערכות בטיחות לרכב – נהגים עם רכב שבו מותקנות מערכות בטיחות אקטיביות נתפסים כאחראים, שקולים וזהירים יותר, ולכן ישלמו פחות
  • נהגים מנוסים – נהגים בעלי ותק על הכביש ישלמו פחות בהשוואה לנהגים חדשים ו/או נהגים צעירים
  • נהגות – מבחינה סטטיסטית נשים פחות מעורבות בתאונות דרכים ולכן משלמות פחות

ביטוח רכב בהתאמה אישית

לסיכום, ראינו שלא חייבים לקנות ביטוח רכב הכי זול בהכרח. קיימות שלל דרכים כדי ליהנות מביטוח רכב זול, המבוססות בעיקר על השוואת מחירים נכונה ומקצועית ובדגש על התאמה אישית לנתוני הנהג, וזה בדיוק מה שעושים בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח.

צוות המומחים שלנו משתמש בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת שילוב של כלל הנתונים על מנת לאתר עבורכם ביטוח משתלם מכל בחינה שהיא. אתם מוזמנים להשאיר פרטים וליצור איתנו קשר ואנחנו נדאג לחזור אליכם במהרה.

ביטוח רכב הכי זול
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוח רכב עושים רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.