השוואת מחירים ביטוח חיים למשכנתא

השוואת מחירים ביטוח חיים למשכנתא דורשת התייחסות למספר פרמטרים, אלה שקשורים להלוואה מהבנק ואלה שקשורים ללווה עצמו. מה צריך לקחת בחשבון ואיך להשיג את הביטוח המשתלם ביותר עבורכם?

מה צריך לצורך השוואת מחירים ביטוח חיים למשכנתא?

כאמור, הפרמיה של ביטוחי חיים למשכנתא נקבעת לפי שני קריטריונים עיקריים: ההלוואה והלווה. כל אחד מהקריטריונים האלה מתחלק לתתי-פרמטרים, שדורש התייחסות לפני שמחליטים לרכוש ביטוח למשכנתא.

משתנים הקשורים בהלוואה

  • גובה המשכנתא – ככל שלקחתם הלוואה גדולה יותר מהבנק, כך תשלמו יותר כסף על הפרמיה שלכם בביטוח המשכנתא. חברות הביטוח מבינות שהן יצטרכו לשלם מכיסן סכום משמעותי יותר, הן מסתכנות יותר וכמובן שהן לא מעוניינות לצאת בהפסד. לכן תשלמו פרמיה יקרה יותר.
  • תקופת ההחזרים – ככל שתקופת ההלוואה שלכם ארוכה יותר, כך חברות הביטוח מסתכנות יותר ולכן הן דורשות (ומקבלות) פרמיה יקרה יותר. אם תביאו כמה שיותר הון עצמי, כך גם תיהנו מריביות יותר אטרקטיביות מהבנק וגם מפרמיה מוזלת.

משתנים הקשורים בלווה

  • גיל – ככל שאתם צעירים יותר, כך יש יותר סיכוי שאתם בריאים, חזקים ובעלי פוטנציאל לעבוד ולעמוד בהחזרים הכספיים שלכם כלפי הבנק שהלווה לכם משכנתא. חברות הביטוח מקבלות בזרועות פתוחות אנשים צעירים ובריאים, ועושות כל מה שהן מסוגלות על מנת להתחרות על לבם ולהציע להם מחיר אטרקטיבי על הפרמיה.
  • מצב בריאותי – אם אתם התמודדתם עם מחלה קשה או אפילו כבר החלמתם ממנה או אם יש לכם אילן יוחסין רווי במחלות גנטיות, ייתכן מאוד שתתקשו לבטח את עצמכם בביטוח חיים שהוא תנאי הכרחי לצורך נטילת משכנתא. עם זאת, ישנם סוכני ביטוחי שמתמחים בלעזור לאנשים עם היסטוריה רפואית מורכבת לבטח את עצמם בביטוח חיים ללא צורך בהצהרת בריאות. עם זאת, יש לקחת בחשבון שמשמעות הדבר מבחינת חברת הביטוח זה שהיא מסתכנת ביותר בכך שהיא מוכנה לבטח אתכם, ולכן תשלום הפרמיה מתייקר אוטומטית.
  • מעשנים / לא מעשנים – מחקרים רפואיים מראים באופן חד משמעי שמי שמעשן נמצא בסיכון גבוה יותר ללקות במגוון רחב של מחלות קשות, כגון: סרטן, מחלות ריאה ובעיות נשימה, לחץ דם גבוה, שבץ מוחי וכמובן מחלות לב. לכן, במידה ואתם מעשנים ומעוניינים בביטוח חיים למשכנתא, הרי שאתם עלולים לשלם בלפחות 20% יותר על הפרמיה, בהשוואה לחבריכם הלא מעשנים. זו רק עוד סיבה טובה למדי להפסיק לעשן ועדיף כמה שיותר מוקדם.
  • עיסוק ותחביבים – אם אתם עוסקים בעבודה בעלת רמת סיכון שנחשבת גבוהה יחסית או אינטנסיבית במיוחד או אם אתם אנשים הרפתקנים, חובבי טיולים ויש לכם תחביבי אקסטרים, כל אלה גורמים שעלולים לייקר את הביטוח שלכם.

כיצד ניתן להוזיל את תשלום הפרמיה?

אם אתם עומדים לסיים לשלם על המשכנתא שלכם ויתרת התשלום נמוכה מאוד, ניתן לצמצם את התשלום החודשי שלכם על הביטוח. לשם כך, צריך להמיר את הפוליסה שלכם לפוליסה חדשה. עם זאת, לא תמיד מדובר בצעד חכם, כי כאמור יש גורמים נוספים שמשפיעים על הפרמיה, שאחד מהם הוא הגיל. כך שככל שאתם מבוגרים יותר, ייתכן שגם אם תמירו את הפוליסה הישנה בחדשה, אתם עלולים לשלם יותר כסף. חשוב להתייעץ עם סוכן לפני שמבצעים צעד כזה.

השוואת מחירים ביטוח חיים למשכנתא היא עניין מורכב

חשוב מאוד להיעזר בסוכן ביטוח שמתמחה בהתאמת ביטוחי חיים לצורכי לקוחותיו. בין אם אתם מעוניינים לרכוש פוליסה חדשה ובין אם אתם מעוניינים להחליף את הקיימת, עדיף תמיד להיעזר לסוכן ביטוח מקצועי ומנוסה.

אצלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עורכים השוואת מחירים ביטוח חיים למשכנתא באמצעות סימולטורים מתקדמים, שמשווים בין חברות הביטוח המובילות בארץ, כך שתוכלו לקבל את הביטוח המשתלם ביותר עבורכם. השאירו פרטים בטופס, ונשמח לחזור אליכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.