השוואת מחירים ביטוח חיים למשכנתא

השוואת מחירים ביטוח חיים למשכנתא דורשת התייחסות למספר פרמטרים, אלה שקשורים להלוואה מהבנק ואלה שקשורים ללווה עצמו. מה צריך לקחת בחשבון ואיך להשיג את הביטוח המשתלם ביותר עבורכם?

מה צריך לצורך השוואת מחירים ביטוח חיים למשכנתא?

כאמור, הפרמיה של ביטוחי חיים למשכנתא נקבעת לפי שני קריטריונים עיקריים: ההלוואה והלווה. כל אחד מהקריטריונים האלה מתחלק לתתי-פרמטרים, שדורש התייחסות לפני שמחליטים לרכוש ביטוח למשכנתא.

משתנים הקשורים בהלוואה

  • גובה המשכנתא – ככל שלקחתם הלוואה גדולה יותר מהבנק, כך תשלמו יותר כסף על הפרמיה שלכם בביטוח המשכנתא. חברות הביטוח מבינות שהן יצטרכו לשלם מכיסן סכום משמעותי יותר, הן מסתכנות יותר וכמובן שהן לא מעוניינות לצאת בהפסד. לכן תשלמו פרמיה יקרה יותר.
  • תקופת ההחזרים – ככל שתקופת ההלוואה שלכם ארוכה יותר, כך חברות הביטוח מסתכנות יותר ולכן הן דורשות (ומקבלות) פרמיה יקרה יותר. אם תביאו כמה שיותר הון עצמי, כך גם תיהנו מריביות יותר אטרקטיביות מהבנק וגם מפרמיה מוזלת.

משתנים הקשורים בלווה

  • גיל – ככל שאתם צעירים יותר, כך יש יותר סיכוי שאתם בריאים, חזקים ובעלי פוטנציאל לעבוד ולעמוד בהחזרים הכספיים שלכם כלפי הבנק שהלווה לכם משכנתא. חברות הביטוח מקבלות בזרועות פתוחות אנשים צעירים ובריאים, ועושות כל מה שהן מסוגלות על מנת להתחרות על לבם ולהציע להם מחיר אטרקטיבי על הפרמיה.
  • מצב בריאותי – אם אתם התמודדתם עם מחלה קשה או אפילו כבר החלמתם ממנה או אם יש לכם אילן יוחסין רווי במחלות גנטיות, ייתכן מאוד שתתקשו לבטח את עצמכם בביטוח חיים שהוא תנאי הכרחי לצורך נטילת משכנתא. עם זאת, ישנם סוכני ביטוחי שמתמחים בלעזור לאנשים עם היסטוריה רפואית מורכבת לבטח את עצמם בביטוח חיים ללא צורך בהצהרת בריאות. עם זאת, יש לקחת בחשבון שמשמעות הדבר מבחינת חברת הביטוח זה שהיא מסתכנת ביותר בכך שהיא מוכנה לבטח אתכם, ולכן תשלום הפרמיה מתייקר אוטומטית.
  • מעשנים / לא מעשנים – מחקרים רפואיים מראים באופן חד משמעי שמי שמעשן נמצא בסיכון גבוה יותר ללקות במגוון רחב של מחלות קשות, כגון: סרטן, מחלות ריאה ובעיות נשימה, לחץ דם גבוה, שבץ מוחי וכמובן מחלות לב. לכן, במידה ואתם מעשנים ומעוניינים בביטוח חיים למשכנתא, הרי שאתם עלולים לשלם בלפחות 20% יותר על הפרמיה, בהשוואה לחבריכם הלא מעשנים. זו רק עוד סיבה טובה למדי להפסיק לעשן ועדיף כמה שיותר מוקדם.
  • עיסוק ותחביבים – אם אתם עוסקים בעבודה בעלת רמת סיכון שנחשבת גבוהה יחסית או אינטנסיבית במיוחד או אם אתם אנשים הרפתקנים, חובבי טיולים ויש לכם תחביבי אקסטרים, כל אלה גורמים שעלולים לייקר את הביטוח שלכם.

כיצד ניתן להוזיל את תשלום הפרמיה?

אם אתם עומדים לסיים לשלם על המשכנתא שלכם ויתרת התשלום נמוכה מאוד, ניתן לצמצם את התשלום החודשי שלכם על הביטוח. לשם כך, צריך להמיר את הפוליסה שלכם לפוליסה חדשה. עם זאת, לא תמיד מדובר בצעד חכם, כי כאמור יש גורמים נוספים שמשפיעים על הפרמיה, שאחד מהם הוא הגיל. כך שככל שאתם מבוגרים יותר, ייתכן שגם אם תמירו את הפוליסה הישנה בחדשה, אתם עלולים לשלם יותר כסף. חשוב להתייעץ עם סוכן לפני שמבצעים צעד כזה.

השוואת מחירים ביטוח חיים למשכנתא היא עניין מורכב

חשוב מאוד להיעזר בסוכן ביטוח שמתמחה בהתאמת ביטוחי חיים לצורכי לקוחותיו. בין אם אתם מעוניינים לרכוש פוליסה חדשה ובין אם אתם מעוניינים להחליף את הקיימת, עדיף תמיד להיעזר לסוכן ביטוח מקצועי ומנוסה.

אצלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עורכים השוואת מחירים ביטוח חיים למשכנתא באמצעות סימולטורים מתקדמים, שמשווים בין חברות הביטוח המובילות בארץ, כך שתוכלו לקבל את הביטוח המשתלם ביותר עבורכם. השאירו פרטים בטופס, ונשמח לחזור אליכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.