מה צריך לדעת על השוואת דמי ניהול בקופת גמל להשקעה?

השוואת דמי ניהול קופת גמל להשקעה היא צעד שחשוב מאוד לעשות לפני שבוחרים מכשיר חיסכון. אז אילו אפשרויות עומדות לרשותכם לשם כך ואיך עושים את זה נכון? כל התשובות במדריך שכתבנו במיוחד בשבילכם.

לפני הכול – מה זה בעצם דמי ניהול?

לפני שמתחילים בהשוואת דמי ניהול קופת גמל להשקעה, חשוב להבין מה זה דמי ניהול. מדובר בסכום מסוים שחברות הביטוח ובתי ההשקעות גובים מלקוחותיהם לצורך ניהול הכסף. מדובר במעין עמלה שמקובל מאוד לגבות הן עבור פקדונות בבנקים והן עבור חסכונות והשקעות בגופים מנהלים אחרים.

במקרה של קופ"ג להשקעה, גובים שני סוגים של דמי ניהול (כמקובל באפיקי חיסכון אחרים):

  • דמי ניהול מהפקדות – נגבים באחוזים מכל הפקדה שמבצעים
  • דמי ניהול מצבירה – נגבים באחוזים אחת לחודש מכל החיסכון שנצבר בקופה עד כה

על מנת לעודד את ציבור הישראלים להשתמש במוצרי החיסכון, החוק קבע רף מקסימלי באפיק זה, המוגדר בתקנות הפיקוח על השירותים הפיננסים: ניתן לגבות עד 4% על ההפקדות ועד 1.05% על סך הצבירה (נכון לשנת 2020).

הגבלה זו מעודדת תחרות בין החברות הקיימות בתחום שמציעות את המוצר הזה, ולכן דמי ניהול קופת גמל להשקעה בפועל הרבה יותר נמוכים מהגדרות הסף שהחוק הגדיר: לרוב על ההפקדות עצמן גובים דמי ניהול נמוכים, שמגיעים כמעט לאפס, ואילו העמלה הנגבית על סך הצביעה מגיעה בממוצע ל- 0.65%. מי שנהנה מכך הוא הציבור הרחב, שמשלם פחות עמלות וכך יכול ליהנות יותר מהכסף שהוא חוסך.

השוואת דמי ניהול קופת גמל להשקעה באמצעות גמלנט

בחרנו שלא לפרט כאן את דמי הניהול שכל חברה מציעה במסגרת התוכנית שלה, כיוון שהרשימה תהיה מאוד ארוכה ומורכבת משלל חברות המציעות מסלולי השקעה רבים ומגוונים.

זכרו : דמי ניהול היא נתון חשוב בעת בחירת קופת גמל להשקעה, אך חשוב להבין שהוא משתנה בהתאם לסכום שיש לכם בקרן. ככל שיש לכם יותר כסף בקרן, כוח המיקוח שלכם חזק יותר, ותוכלו בקלות להפחית מאחוז דמי הניהול.

ובכל זאת, נמליץ על כלי המרכזי שמאפשר השוואת דמי ניהול קופת גמל להשקעה הוא אתר גמלנט. מדובר במערכת טכנולוגית מטעם משרד האוצר שבאמצעותה כל אחד יכול לקבל מידע מפורט מאוד על מגוון מוצרי חיסכון, ביניהם קופות גמל להשקעה וקרנות השתלמות לצד כלים לחיסכון ארוך טווח כמו קרנות פנסיה וקופות גמל סטנדרטיות.

במדריך שכתבנו על גמלנט תוכלו לקבל מידע מפורט אודות המערכת, כיצד להשתמש בה ואיך להבין את הנתונים שהיא מבססת להם.

השוואת דמי ניהול בקופ"ג להשקעה – האם זה מספיק?

דמי ניהול הוא בהחלט עניין שיש להתחשב בו כאשר בוחרים גוף שמנהל עבורנו את החיסכון שלנו. יחד עם זאת, חשוב לא להתפתות רק מעמלות נמוכות. חשוב לבחון פרמטרים נוספים, כגון תשואות, מוניטין של הגוף המנהל ועוד פרמטרים רבים.

איך בכל זאת לקבל החלטה?

אצלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח תקבלו ייעוץ מקצועי מהמומחים המנוסים שלנו. אנו נשקלל עבורכם את כל הפרמטרים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה נכונה עבורכם או לחלופין להציע לכם אפיקים אחרים שיהוו פלטפורמה מוצלחת. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

השוואת דמי ניהול קופת גמל להשקעה (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
תנו לנו לחסוך לכם דמי ניהול וזמן יקר!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.