השוואת דמי ניהול קופות גמל – איך לעשות את זה נכון?

השוואת דמי ניהול קופות גמל היא צעד נכון לעשות לפני שבוחרים קופת גמל או אם שוקלים לנייד את הקופה שברשותכם לחברה אחרת. דמי הניהול מכרסמים לכם בחיסכון, ולכן כדאי לבחון איפה תוכלו לשלם פחות, אבל חשוב לא פחות לקרוא את האותיות הקטנות.

הוזלת דמי ניהול בקופת הגמל – איך עושים את זה?

כמו שאתם קונים פריט חדש לבית, חופשה או אפילו כרטיסים להופעה ואתם מבצעים השוואת מחירים, יהיה זה נכון מצדכם לערוך השוואת דמי ניהול קופות גמל כדי לבחון אם אתם יכולים לשלם פחות על אותו מוצר פנסיוני. אלא שחשוב לזכור שאתם לא תמיד מקבלים באמת אותו מוצר פנסיוני.

למה הכוונה? קופות גמל, כמו כל מוצר פנסיוני או אפיק חיסכון אחר, לעולם אינן זהות. כל גוף מנהל משיג תשואה אחרת, מעניק שירות אחר, בעל אסטרטגיית השקעה אחרת ובעל מוניטין אחר. כל אלה עניינים שחשוב להבין לפני שעורכים השוואת דמי ניהול בקופות גמל, כי אלה נתונים שעלולים בסופו של דבר לקבוע את עתידכם.

כמו כן כל אחד מגיע עם סכום צבירה אחר כשהוא מתחיל לחסוך בקופת גמל כזו או אחרת, ולפעמים אפילו מתחיל את החיסכון שלו מאפס. עניין זה הוא קריטי כשעורכים דין בנושא השוואת דמי ניהול קופות גמל, כיוון שככל שיש לכם סכום גבוה יותר, תשלמו פחות וככל שהסכום שאיתו אתם מתחילים נמוך יותר (או אפסי) דמי הניהול יתייקרו בהתאם.

דמי ניהול מקסימליים בקופת גמל

חשוב לדעת שקיימת תקרה מקסימלית לגביית דמי ניהול בקופות גמל: בדומה לביטוח מנהלים גם כאן תשלמו עד 1.05% מהסכום הצבור ועד 4% מההפקדות. עם זאת, מאחר וחברות הביטוח ובתי ההשקעות מתחרים ביניהם על הלקוחות, לרוב תשלמו פחות מסכומים אלו, אם רק תעלו את הנושא במהלך השיחה.

אנו מודעים לכך שלא מעט חוסכים נמנעים מהעניין הזה, ולכן יש המון אנשים שמשלמים דמי ניהול מקסימליים או גבוהים ולכן החיסכון שלהם נפגע משמעותית, שכן מדובר בסכומים של אלפים ואף יותר. ניתן להתמקח, ובמיוחד אם אתם מתחילים את החיסכון מסכום משמעותי.

מה זה דמי ניהול?

לפני שעורכים השוואה, חשוב להבין מה זה בעצם דמי ניהול. מדובר למעשה במן עמלה מסוימת שחברות הביטוח או בתי ההשקעות גובים מלקוחותיה, לצורך ניהול הכסף. מדובר בעניין מקובל מאוד בענף, ונהוג לגבות אותו גם בסוגי חסכונות אחרים, לאו דווקא פנסיוניים.

השוואת דמי ניהול קופות גמל עם גמלנט

ב- 2004 הקים משרד האוצר את מערכת גמלנט, אתר שנועד לאפשר לכל אדם לקבל מידע מפורט על התשואות שהשיגו קופות הגמל ולהשוות ביניהן. מדובר באתר שמספק מידע עשיר ומפורט, אך אנשים רבים טוענים עד עצם היום הזה שהשימוש במערכת מורכב מדי עבורם.

לאחר שתערכו חיפוש בהתאם לנתונים שמעניינים אתכם, תוצג טבלה המציגה את כל הנתונים בטבלה. בין היתר הטבלה מראה את התשואות שהשיגו קופות הגמל בחתכי זמן שונים, מדד שארפ, דמי הניהול הממוצעים שמשלמים מתוך הצבירה ועל ההפקדות החודשיות, יתרת הנכסים, צבירה נטו ועוד.

דמי ניהול נמוכים – באיזה מחיר?

זכרו כי דמי הניהול אינם הפרמטר היחידי בעת השוואת קופות גמל. כך, למשל, תשואות קופות גמל יכולות ליצור אפקט משמעותי על החיסכון שלכם. לכן כדי לבחון את התשואה נטו (כלומר התשואה עצמה בניכוי דמי הניהול). גם אם תחסכו כמה עשיריות אחוז בדמי הניהול, אך בית ההשקעות שלכם ישיג באופן קבוע תשואות נמוכות, הרי תגלו שהזול עולה ביוקר.

לסיכום – הדרך הקלה להשוואת דמי ניהול קופות גמל

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים כבר שנים רבות עם מספר חברות ביטוח ובתי השקעות איכותיים ומובילים בתחומם, ובמקביל משתמשים בטכנולוגיה חכמה המשווה בין תשואות, דמי ניהול ופרמטרים נוספים לצורך איתור אפיק חיסכון מוצלח לכל לקוח ולקוחה. נשמח לעמוד לשירותכם ולצרף אתכם לרשימת לקוחות מרוצים שנהנים משירות ברמה הגבוהה ביותר ומחיסכון בהתאמה אישית לצורכיהם.

לסיכום – הדרך הקלה להשוואת דמי ניהול קופות גמל
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
חיפוש קופות גמל
חיפוש קופות גמל –  איך עושים את זה?

חיפוש קופות גמל נועד על מנת לעזור לכם לאתר כספים אבודים שצברתם במסגרת מקומות העבודה לטובת החיסכון הפנסיוני שלכם. אם אינכם יודעים היכן מנוהלת עבורכם קופת גמל ואם יש לכם אחת כזו – כדאי שתקראו את המאמר הזה.

קראו עוד »
מחשבון קופת גמל
מחשבון קופת גמל – כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני

מחשבון קופת גמל הוא כלי חיוני לתכנון החיסכון הפנסיוני, מכיוון שהוא מאפשר להעריך את סכום הצבירה הצפוי בהתאם להפקדות החודשיות של, גיל הפרישה המתוכנן והתשואה הצפויה של הקופה. איך הוא עובד, מהם יתרונותיו, איך לבחור והאם ניתן לסמוך עליו?

קראו עוד »
קופת גמל פותחים רק עם המומחים
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.