השוואת קופות גמל משרד האוצר – כל המידע בלחיצת כפתור

גמל נט, מערכת המיועד לצורך השוואת קופות גמל משרד האוצר, היא כלי אינטרנטי שמאפשר לכל אחד לקבל מידע מקיף אודות קופות הגמל על מנת לבחור את המוצר המתאים ביותר לצורכיו. אז איך זה עובד ולמה כדאי שתשימו לב?

גמלנט – השוואת קופות גמל משרד האוצר

שנות האלפיים הביאו איתן משב רוח מרענן בכל הנוגע להנגשת מידע פיננסי ופנסיוני לקהל הרחב. מידע שעד תחילת המאה היה צריך לעבוד קשה על מנת ללקט אותו, לנתח אותו ולהסיק ממנו מסקנות, הפך לנגיש לכולם באמצעות לחיצת כפתור.

בשנת 2004 רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון ומשרד האוצר חנכו פרויקט חדש ומסקרן – אתר האינטרנט של גמלנט. באמצעות מערכת טכנולוגית שבזמנו נחשבת לפורצת דרך ואף למתוחכמת למדי, שהוקמה במיוחד לצורך השוואת קופות גמל משרד האוצר, כל אדם יכול בקלות לקבל את המידע בנוגע לקופת גמל מסוימת, להשוות אותה לקופות אחרות ובהתאם לכך לקבל החלטות.

איך זה עובד?

אתר השוואת קופות גמל משרד האוצר מאפשר לראות נתונים רבים וחשובים על מנת לבחון את טיבה של כל קופה וקופה: תשואות, דמי ניהול, היקף נכסים שמנוהל על ידי אותו גוף, מדד שארפ, דמי ניהול מצבירה ומהפקדות חודשיות ועוד. כל זאת מתוך מחשבה ורצון להעניק שירות טוב יותר לכל מי שמעוניין לחסוך, ולעזור לו לבחור את האפיק המשתלם ביותר עבורו.

חלק מהמידע היה זמין כבר עם יום השקת האתר, וחלקו התווסף כעבור כמה שנים, לאחר שנערך מחקר רחב ידיים בכל הנוגע לפעילות הגלישה באתר, שהוביל להוספת פרטים נוספים, חשובים לא פחות. כיום תוכלו למצוא באתר אפשרויות מיון, סינון, השוואת לפי חתכי זמן בהתאם לתקופת החיסכון הרצויה. לגולש ניתנים עוד ועוד כלים להשוואה חכמה בין כלל הגופים המנהלים, ואלה יסייעו לו לעשות את הבחירה הנכונה עבורו.

אילו דוחות תוכלו להפיק ממערכת זו?

באתר להשוואת קופות גמל משרד האוצר תוכלו להפיק שני דוחות: דוח תשוואות המאפשר השוואה של 12 חודשים ומעלה, ודוח להשוואה מול מדד השוק (ת"א 25, ת"א 100, מדד אג"ח סחירות ממשלתיות וכדומה). תוכלו לבחור אם לקבל את המידע על כל קופות הגמל הקיימות, או לסמן את הקופות הרצויות, להתייחס לתשואה בתקופה מוגדרות או בממוצע ל- 3 או ל- 5 השנים האחרונות, ולקבל מידע על דמי הניהול, יתרת הנכסים לסוף התקופה וסכום הצבירה בנטו. המערכת מתבססת על נתוני תשואות קופות הגמל המדווחות לאגף שוק ההון.

אילו מסקנות ניתן להסיק מהדוח?

גמל נט, או האתר להשוואת קופות גמל משרד האוצר, הוקמה כדי להנגיש את המידע לקהל. האתר אכן זמין לרווחת הכלל, אבל אנשים רבים עדיין מתקשים להשתמש באתר או לנתח ולפענח את הדוחות והממצאים. חלק מהמשתמשים טוענים שנדרשת הבנה מעמיקה יותר על הנתונים שעולים מהדוח, ושהאתר לא מתאים למי שעושה את צעדיו הראשונים על מנת להבין טוב יותר את עולם החיסכון וההשקעה.

אנחנו כאן כדי לעזור לכם!

השוואת קופות גמל באתר משרד האוצר הוא אתר נדרש אך יש עוד דרך לעשות כדי באמת להנגיש את המידע החשוב שהוא מרכז לטובת הקהל הרחב. אם אתם מתלבטים אם קופת הגמל שלכם טובה דיה, שוקלים לפתוח קופה או להעביר את הקיימת, הגעתם למקום הנכון.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עומדים לשירותכם וישמחו לענות לכם באדיבות ובמקצועיות על כל שאלה. המומחים שלנו עובדים כבר שנים רבות מול מיטב הגופים המנהלים בארץ, וישמחו לערוך עבורכם השוואת קופות גמל מעמיקה, יסודית ואמינה. צרו קשר עוד היום ואנחנו נעשה את כל השאר.

השוואת קופות גמל משרד האוצר (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קופת גמל לקצבה חודשית
כל מה שחשוב לדעת על קופת גמל לקצבה חודשית

קופת גמל לקצבה חודשית, שלעתים גם מכונה פשוט קופת גמל לקצבה, היא מכשיר חיסכון פנסיוני המיועד לטווח הארוך, על מנת להחליף את שכרנו בקצבה בבוא היום שנחליט לצאת לגמלאות. מהי הייחודיות של מכשיר זה, מהם יתרונותיו ואיך לפתוח לעצמכם קופת גמל?

קראו עוד »
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
קופת גמל פותחים רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.