האם כדאי לרכוש ביטוח מקיף לרכב ישן?

אם יש לכם רכב שנמצא אתכם יחד כבר כמה שנים טובות על הכביש, ייתכן ואתם כל פעם מחדש מתלבטים האם כדאי לעשות ביטוח מקיף לרכב ישן? במאמר זה ננסה לעזור לכם עם הדילמה ונסביר באילו תנאים כדאי לחדש את הביטוח.

מה ההגדרה לרכב ישן ומהו ביטוח מקיף?

חברות הביטוח מגדירות רכב ישן בתור רכש שגילו נע בין 12 שנים ל- 18 שנים. ביטוח מקיף הוא ביטוח רשות שמספק לכם פיצוי במקרה של גניבה, פריצה או נזק שנגרם לרכב שלכם. מאחר וברכב ישן רמת הסיכון שחברות הביטוח לוקחות על עצמן גבוה, הפרמיה שתשלמו עולה בהתאם, ולכן במקרים רבים ייתכן וזה לא ישתלם לכם.

מה משפיע על מחיר ביטוח מקיף לרכב ישן?

כבר הסברנו בעבר על ירידת ערך הרכב וכיצד היא משפיעה על עלות הביטוח. אחד הפרמטרים שגורם לשחיקה בערך הרכב הוא הגיל שלו – ככל שהרכב "מבוגר" יותר, כך ערכו יהיה יותר נמוך. בין היתר הסיבה לכך נובעת שבאופן טבעי רכב ישן הוא בעל פוטנציאל גדול יותר לתקלות ולבעיות, בגלל מצבו המכני הירוד ולכן הוא חשוף יותר לפגיעות. כמו כן רכבים ישנים הרבה יותר קל לגנוב.

רכש ישן שנפגע, צריך לתקן ואם מפעילים את הביטוח המקיף, הרי שייתכן חוסר בשוק של חלקי חילוף איכותיים. מאחר וקשה למצוא חלפים משומשים ראויים לשימוש, הרי שהמוסך יצטרך לרכוש חלקים חדשים, וחברת הביטוח היא זו שתצטרך לספוג את עלותם. וזה עוד לפני שדיברנו על תאונות שגרמו לנזק משמעותי יותר, או טוטאלוס, שחברת הביטוח תצטרך לשלם למבוטח על כל שווי הרכב, וזה עניין מאוד יקר ולא משתלם עבורה.

מעבר לכך, מאחר ומחיר הרכב עצמו נמוך יחסית, לרוב הוא משמש נהגים חדשים וצעירים, אוכלוסיה בעלת רמת פגיעות גבוהה במיוחד, שכן היא זו שנוטה יותר להיות מעורבת בתאונות דרכים, לצערנו. לכן, בעוד ביטוח חובה חייבים לעשות וביטוח צד ג' תמיד אפשר לעשות ללא קשר לגיל הרכב, הרי שביטוח מקיף לרכב ישן מציף את שאלת הכדאיות, ובצדק.

בקיצור – לא סתם חברות הביטוח מבקשות פרטים על הרכב שלכם לצורך מתן הצעת מחיר. בין היתר הן מבקשות לדעת מהו דגם הרכב שלכם, כמה שנים הוא על הכביש, מהו העבר הביטוחי שלכם וכדומה. הן ממש לא ששות לבטח אתכם, וזה בלשון המעטה. למעשה, הן אפילו רשאיות לסרב לבקשתכם. גם אם תשלמו להם פרמיה גבוהה ביותר, הן פשוט יכולות להחליט שהן לא רוצות "להתעסק" עם זה ויעדיפו להימנע מזה ככל הניתן.

אז לעשות או לא לעשות ביטוח מקיף לרכב ישן?

התשובה היא בעיקרון תלוי. גם אם תמצאו חברה שתסכים לבטח אתכם, הרי שיש מצב שהתנאים שלה יהיו מאתגרים: שיעור השתתפות עצמית גבוה וגם הפרמיה תהיה מנופחת. אם שווי הרכב נמוך ומחיר הביטוח גבוה, ייתכן ותחליטו להסתכן ולא לבטח את הרכב.

אך אם יש לכם דגם פופולרי של רכב בעל שווי סביר, הרי שהמצב הוא אחר. אם אתם חושבים שהרכב של אמין והוא משרת אתכם כראוי, כדאי לשקול כן להשקיע בביטוח מקיף לרכב ישן, אך כמובן שכדאי מאוד לערוך סקר שוק ולבחון מה תוכלו לקבל.

אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מבצעים עבורכם בדיקה יסודית ומעמיקה בין כל חברות הביטוח המובילות בתחום, ובוחנים הן את המחירים והן את התנאים של כל פוליסה על מנת להתאים לכם את הביטוח הטוב ביותר. אז צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

ביטוח מקיף לרכב ישן
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.