ביטוח עבודות קבלניות – איך? למה? וכמה?

אחת הפוליסות הנמכרות ביותר בחברות הביטוח היא פוליסת ביטוח עבודות קבלניות. הדבר נובע מהעובדה שיש המון אנשי מקצוע שעוסקים בתחום הבנייה והשיפוצים והם רוצים לאבטח את עצמם בפוליסה חשובה שתגן עליהם. לדוגמה, אם הם מבצעים פרויקטים כמו, עבודות תמ"א, עבודות פינוי בינוי, סלילית כבישים חדשים, בניית גשרים, בניית בניינים חדשים ועוד, עליהם להציג ביטוח מסוג עבודות קבלניות.

מהי פוליסת ביטוח עבודות קבלניות?

מדובר על אחת הפוליסות המורכבות ביותר, כאשר מטרתה הראשית היא לתת הגנה ולכסות כל פרויקט של בנייה מפני נזקים שיכולים להיות בתחילתו ועד סופו. יתרון נוסף לפוליסה בא לידי ביטוי בכך שיש ביטוח על כל המעורבים בפרויקט. יש ביטוח על עובדי הקבלן, צד ג', מי שמזמין את העבודה וכו'. קבלנים ויזמים שמבצעים פרויקטים של בנייה, מוציאים המון כסף ובמקרה בו יכול להיגרם נזק כספי או נזק גופני, הרי שהדבר יכול לפגוע בהם משמעותית. על כן, עוד לפני שהפרויקט מתחיל, הם מעדיפים לרכוש ביטוח שיספק להם שקט וביטחון עד סיום הפרויקט.

מהו אישור קיום ביטוח?

במידה ויזם או קבלן מוזמנים לבצע פרויקט בנייה כמו לדוגמה פרויקט מתחם האלף שהינו אחד הפרויקטים הגדולים שנראו בארץ והוא כולל אזור תעשייה, נופש, מגורים ותעסוקה עתידי בפיתוח הנמצא בראשון לציון, עליהם להציג מסמך משפטי הנקרא אישור קיום ביטוח. מה אומר המסמך הזה? הוא מהווה אישור שאכן יש כיסוי בחברת הביטוח ושחברת הביטוח לא תבצע  שום שינוי בפוליסת הביטוח או שתחליט לבטל אותה ללא הודעה מראש. האישור הזה כל כך חשוב ובלעדיו, לא ניתן לקבל אישור להתחיל את עבודות הבנייה.

איזה סעיפים מרכזיים יש בפוליסת ביטוח עבודות קבלניות?

הפוליסה כוללת סעיף ביטוח רכוש. הקבלן מקבל הגנה מלאה במקרה של נזק שנגרם לאתר העבודה או לפרויקט. הנזקים יכולים להיות רבים וכוללים נזקי אש, פיצוצים, נזקי טבע, רעידות אדמה, נזק בזדון וכו'. במסגרת פוליסת הביטוח, הקבלן יקבל כיסוי מלא לגבי כל נזק שהוזכר לעיל.

הפוליסה כוללת גם סעיף חבות מעבידים. מדובר על סעיף חשוב מאוד. כאן תהיה הגנה לגבי תביעה או נזק שנגרם לעובדים באתר הבנייה ובכלל במהלך העבודות.

סעיף חשוב ומוכר גם מביטוחים אחרים הוא סעיף אחריות כלפי צד שלישי. הקבלן יהיה זכאי לקבל שיפוי בגין סכומים שאחרים יכולים להגיש תביעה כנגדו וזאת עקב נזקים שהתרחשו באתר העבודות וגרמו נזקים לצד שלישי.

שורה תחתונה

אין ספק שכל פרויקט בנייה ולא משנה מה ההיקף שלו, הוא פרויקט שיש בו המון סיכונים וכזה שיכול גם לחשוף את הקבלן לכל מיני נזקים, הרי שיש חשיבות גדולה בקיומה של פוליסת ביטוח עבודות קבלניות. כך הקבלן, יכול לעבוד בראש שקט ולהיות בטוח שהפרויקט וכל השותפים בו יהיו מבוטחים במקרה של נזק או פגיעה.

ביטוח עבודות קבלניות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.