הקורונה נגמרה ואיתה גם ביטוח הריסק הזמני – מה עושים?

לפני שנה כולנו היינו שרווים עמוק בתוך משבר הקורונה ותחושת חוסר הוודאות. המדינה וגופים ציבוריים גדולים כמו חברות הביטוח היו חייבים להכניס שורה ארוכה של חוקים ותקנות זמניות, על מנת לצלוח את המשבר. כעת, כשאפשר לומר ששבנו לשגרה, המצב חוזר לקדמותו ואנחנו כאן כדי לעשות סדר בכל הנוגע לנושאים הביטוחיים.

סיום ביטוח הריסק הזמני במוצרים הפנסיוניים

נגיף ה- covid 17  החדש הוביל למשבר קיצוני בענף התעסוקה: יותר מ- 700,000 עובדים במשק הישראלי איבדו את עבודתם או שפרנסתם נפגעה. חלק מהעובדים יצאו לחופשה ללא תשלום, עבור אחרים צומצם היקף העסקתם ואחרים פוטרו לאלתר. שיא האבטלה זינק והגיע למספר שכמותו לא ידענו מעולם.

בעקבות המצב הקיצוני, הכריזו על הוראת שעה לתקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים. הוחלט להאריך באופן זמני את התקופה שבה יישמח הכיסוי הביטוחי למקרה של נכות ו/או פטירה עד 12 חודשים ממועד הפסקת ההפקדות בחסכונות הפנסיוניים (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופת גמל). כך גם לגבי מי ששכרו הופחת בלפחות 20%, יכול היה לשמור על הכיסוי המלא טרם הפחתת השכר, אם פנה אל חברת הביטוח תוך 3 חודשים מהיום שבו שכרו הופחת, וזאת ללא הליך של חיתום ביטוח או תקופת אכשרה חדשה.

יש לציין כי לפני פרוץ המשבר, קרנות הפנסיה החדשות סיפקו למבוטחים הסדר ריסק מובנה לפרק זמן של 5 חודשים, שלמעשה המבוטח עצמו משלם את עלות הכיסוי הביטוחי מתוך החיסכון בקרן עצמה. בעבר, לאחר תקופה זו, היה על העובד לפנות לקרן כדי להאריך את תקופת הביטוח שלו. לעומת זאת, בביטוחי מנהלים בכלל לא היה קיים הסדר מובנה, והכל מבוטח היה צריך ביוזמתו לפנות אל הגוף המבטח כדי להפעיל את הריסק, על חשבונו הפרטי.

המשק כבר נפתח מחדש בשבועות האחרונים, ולמעשה על מי שהוצא לחל"ת בעקבות הקורונה כבר שב לעבודתו, וכבר אמור לסיים את דמי האבטלה שמגיעים לו ולחזור לעבוד. לכן, אין שום סיבה להאריך את הריסק הזמני, לפחות על פניו.

ודווקא בענף ביטוח הרכב יש בשורות טובות!

בישראל כל נהג חייב שיהיה בידיו ביטוח חובה לרכב, ובנוסף מומלץ שיהיה להם ביטוח מקיף כדי להיות מכוסים במידה ויגרם לרכבם נזק וביטוח צד ג' לרכב למקרה שהוא עצמו יגרום נזק בלתי מכוון לרכב אחר.

עם זאת, במהלך הקורונה אנשים רבים יצאו לחל"ת ופוטרו מעבודתם ואף הוטלו מגבלות תנועה וסגרים, כל שהרכב הפך להיות פחות ופחות שימושי עבור לא מעט אנשים, מאחר ולא היו צריכים לנסוע בו.

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון החליטה לאפשר לכל המעוניין בכך להשבית את פוליסת ביטוח החובה עד שנחזור לשגרה. בנוסף לכך חברות הביטוח החליטו "להרים את הכפפה" ולשווק פוליסות ביטוח שבהן התשלום מחושב לפי מספר הקילומטרים שנסעו ברכבם. פוליסות אלה זכו להצלחה מסחררת ביותר. מגמה זו, שבעצם מבוססת על הרעיון של ביטוח בהתאמה אישית, הולכת ותופסת תאוצה. טרנדולוגים ועתידנים אומרים שאנחנו אפילו צפויים לראות אותה מתגברת בתקופה הקרובה, ולראות אותה תופסת ענפי ביטוח נוספים, כשהבולט בהם הוא תחום ביטוחי הבריאות.

המומחים של פתרונות כאן בשבילכם

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח תמיד נמצאים עם האצבע על הדופק בשבילכם, ומעדכנים אתכם בכל מה שקורה בתחום הביטוחי, הפנסיוני והפיננסי. מעוניינים להבין את מצבכם הביטוחי טוב יותר, לחסוך בעלויות וליהנות מתנאים משופרים? צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה.

שגרה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
להצטרפות לביטוח ריסק
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.