אחת ולתמיד: מהי עלות ביטוח אחריות מקצועית?

כל בעל מקצוע חופשי שרוצה לעבוד במינימום דאגות חייב שיהיה לו ביטוח חבות שיכסה אותו במקרה שבו חלילה יגישו נגדו תביעה שנוגעת לתפקודו המקצועי. מהי עלות ביטוח אחריות מקצועית ואיך אפשר לחסוך כסף מבלי לוותר על כיסויים חשובים?

מה זה ביטוח אחריות מקצועית ולמי זה מתאים?

ביטוח אחריות מקצועית נועד להגן על בעלי מקצועות מפני תביעות בגין טעות בתום לב שהסבה נזק ללקוח. ביטוח זה מתאים למגוון רחב של בעלי מקצועות חופשיים, כגון: כלכלנים, מתכנתים, שמאים, אדריכלים, מודדים, מהנדסים, מנהלי תיקים ויועצי השקעות, רואי חשבון, רופאים, עורכי דין, מאמנים, מטפלים ובנוסף גם בעלי מקצועות צווארון כחול כגון טכנאים, קבלנים וכו'.

זהו ביטוח פופולרי ביותר בקרב בעלי מקצועות רבים, במיוחד לאור העובדה שהוא מגן עליכם מפני תביעות בסכומי עתק, ולכן הוא מאוד חשוב. כי אחר הכול כולנו אנושיים, טעויות קורות וכל אחד יכול למצוא את עצמו במצב בעייתי ביותר ולשלם מחיר כבד, ולא משנה כמה ניסיון או ידע יש לו בתחום.

מהו מחיר ביטוח אחריות מקצועית?

ברמת העיקרון, ביטוח אחריות מקצועית בסיסי כולל שני כיסויים עיקריים וחשובים מאוד עבור כל בעל עסק בתחומים שהזכרנו בפסקה הקודמת:

  1. כיסוי להוצאות משפטיות – דמי הגשת תביעה, ייעוץ משפטי, עלות ייצוג בדיונים משפטיים, עדים מומחים, וכדומה
  2. כיסוי על פיצויים – אם בית המשפט קבע שאתם אשמים ברשלנות מקצועית וגרמתם לנזקי גוף, נפש או רכוש לצד שלישי, תאלצו לשלם פיצויים בסכומים מאוד משמעותיים.

אך כדי להבין ממה נובע מחיר ביטוח אחריות מקצועית, חשוב לזכור שביטוח מקצועי נתפר לכל בעל מקצוע באופן אישי, לפי מגוון רחב של פרמטרים שצריך להתייחס אליהם. בין היתר המחיר מושפע מאוד מתחום העיסוק, גבולות הכיסוי הרצויים, היסטוריה ביטוחית, מחזור הכנסות, כמות עובדים וכל אלה משפיעים על עלות ביטוח אחריות מקצועית. לכן, יתכן מאוד שגם בעלי עסקים מאותו תחום ישלמו מחיר שונה, בדומה לבעלי עסקים מתחומים שונים.

השוואת מחירים בביטוח אחריות מקצועית

מדובר בביטוח גמיש מאוד, מה שמעניק לו מצד אחד יתרונות ומצד שני גם חסרונות: היתרון הבולט ביותר הוא שניתן להתאים את הפוליסה באופן אופטימלי לכל בעל עסק שמעוניין לרכוש לעצמו ביטוח אחריות מקצועית. התאמה זו מאפשרת "משחק" עם המחיר של הפוליסה וניתן לראות שהתייחסות לכל פרמטר שהזכרנו בנפרד, יכול להוזיל או לייקר את עלות ביטוח אחריות מקצועית. במילים אחרות, ככל שהביטוח יהיה מקיף יותר, יכלול גבולות אחריות גבוהים יותר, יקח בחשבון מחזור הכנסות גבוה יותר וכו' – כך המחיר עשוי להתייקר.

עם זאת, לכל מטבע יש שני צדדים. החיסרון העיקרי של הגמישות בפוליסה יוצרת קושי בהשוואת מחירים בביטוח אחריות מקצועית. כאמור, הפוליסה מותאמת לצורכיו הספציפיים של כל בעל מקצוע ומתייחסת לגורמים רבים, ולכן למי שאין את הכלים על מנת לבחון מחירים לצד כיסויים, תנאים ופרמטרים אחרים, קשה מאוד עד בלתי אפשרי לערוך השוואה איכותית ומדויקת.

כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית?

בטח עכשיו עולה לכם לראש השאלה אז כמה עולה ביטוח אחריות מקצועית? כאמור, לאורך המאמר הסבכנו בפירוט כי על מנת לבחון עלות ביטוח אחריות מקצועית מ- א' ועד ת' בהחלט מומלץ לקבוע פגישה עם המומחים שלנו בפתרונות עדיפים, על מנת לאפיין את הסיכונים האורבים לעסק, לבחון מהם צורכיכם המדויקים ולאתר את הפוליסה המדויקת שמכילה את כל הכיסויים הנדרשים לכם.

המומחים שלנו עוסקים בהתאמת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לבעלי עסקים מכל התחומים כבר עשרות שנים, ועובדים עם מיטב חברות הביטוח בארץ. פנו אלינו עוד היום כדי שתהיו שקטים, ועל מנת שלא תמצאו את עצמכם משלמים מכיסכם את ההוצאות המשפטיות או את הפיצויים לתובע.

עלות ביטוח אחריות מקצועית
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.