הטעות הקריטית שאנשים עושים עם קרן השתלמות

לקרן ההשתלמות יש יתרונות רבים שיוצרים הילה של זוהר, שמושכת רבים מציבור החוסכים. אבל כנראה שאת היתרון הכי חשוב באפיק השקעה זה הם לא מכירים מספיק טוב, כי 80% מהחוסכים פשוט עושים טעות קריטית ומפספסים אותו. אז איך להימנע מכך?

תזכורת – היתרון הכי חשוב של קרן השתלמות

קרן השתלמות היא אחד הכלים הפופולריים ביותר בקרב ציבור החוסכים. הסיבה לכך נעוצה בכך שהרבה שכירים מקבלים את המוצר הזה כהטבה מהמעסיק שלהם. מדובר בהטבה משמעותית כיוון שמי שמפקיד כספים למכשיר זה הוא למעשה גם העובד וגם המעסיק. אך זהו רק יתרון אחד מיני רבים שיש למוצר זה.

היתרון המשמעותי ביותר של הפקדות לקרן השתלמות זה שמדובר באפיק החיסכון היחידי כיום שפטור ממס, עד לתקרה שמדי שנה מתעדכנת. למרות שקרן ההשתלמות הופכת להיות נזילה אחרי 6 שנים ועל פניו אפשר למשוך את כל הסכום, כדאי לזכור שאפשר גם להשאיר את הכסף בחיסכון ולהמשיך ליהנות מהתשואה ומהפטור ממס הכנסה. כך שתגיעו לגיל פרישה, תוכלו "לרפד" את קצבת הפנסיה שלכם ולהבטיח לעצמכם איכות חיים טובה יותר.

מהי הטעות שרוב אנשים עושים עם קרנות ההשתלמות?

הרוב המכריע של כל מי שחוסך באמצעות קרן השתלמות, מושך את הכסף ברגע שהוא יכול. הסטטיסטיקה לא משקרת: כמעט 80% מהחוסכים בקרנות ההשתלמות מושכים את החיסכון לאחר 6 שנים. כמו כן פחות מ- 10% מחזיקים בכספים לתקופה של יותר מעשור, ורק אחוז דומה מציבור החוסכים מצליח להתאפק ולהשאיר את הסכום שצבר עד לגיל פרישה.

ייתכן והטעות נובעת מחוסר מודעות. רוב הציבור פשוט לא יודע שהוא יכול להשאיר את הכסף בקרן ההשתלמות לטווח הארוך, וליהנות ממנו בגיל מאוחר יותר. אנשים פשוט לא מחשיבים את הכסף הזה כחלק מהחיסכון הפנסיוני, ובוחרים למשוך אותו כדי ליהנות ממנו כאן ועכשיו. רבים מנצלים את הכסף כדי לקנות נופש בחו"ל, להחליף רכב, לבצע שיפוצים בבית, לסגור מינוסים והלוואות, לממן לימודים או אירוע משפחתי וכדומה. לכן, חשוב מאוד להיות מודעים לעניין ולקחת אותו בחשבון לפני שאתם מחליטים למשוך את כספכם.

מה אפשר לעשות במקום למשוך כספים מקרן השתלמות?

אם נקלעתם למשבר כלכלי שמחייב למשוך את קרן ההשתלמות, אז אפשר לשקול את האופציה הזו, אבל חשוב גם להיות מודעים למגוון אפשרויות אחרות שתוכלו לבחור מביניהן. כמו כן, אם אתם כבר החלטתם למשוך את כספכם, מומלץ להשתמש בכספים לצורך מטרות כלכליות כגון – סגירת הלוואות ומינוסים או לחלופין – הקטנת המשכנתא. כלומר להשתמש בכספים כדי להיפרד מעול כלכלי שמציק לכם, וליהנות מתחושת הקלה שתלווה אתכם לאורך זמן, ולא להוציא את הכספים על הוצאות שוטפות ודברים שבתכלס יכולים לחכות.

חשוב לראות את קרן הפנסיה כחלק אינטגרלי מתמהיל החיסכון הפנסיוני

גם כיום, למרות שאנחנו חיים בעידן של פנסיה חובה לשכירים ולעצמאים כאחד, חשוב להבין שאתם עדיין יכולים למצוא את עצמכם בגיל פרישה עם קצבה חודשית זעומה. הפתרון המומלץ ביותר הוא לצבור כמה שיותר כספים נוספים לטווח הארוך, וקרן השתלמות היא ללא ספק אפיק מוצלח מאוד שיוכל לעזור לכם לעמוד ביעד זה.

במידה ולא תמשכו את כספי קרן ההשתלמות ותמשיכו לחסוך באפיק זה עד לפנסיה, תוכלו לצבור מאות אלפי שקלים, ולעתים אפילו יותר (תלוי מתי התחלתם להפקיד ואיזה סכומים). זהו מוצר חשוב ביותר, וגם כאן חשוב לבחון את כל האפשרויות כדי להגדיל את החיסכון ככל הניתן, אם זה באמצעות השוואת קרנות השתלמות, כולל השוואת דמי ניהול בקרן ההשתלמות, כדי שתשלמו כמה שפחות. חשוב לבדוק גם את התשואות, את מסלולי ההשקעה ועוד.

הדרך הפשוטה לעשות את זה היא לפנות עוד היום את המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח  שישמחו לעמוד לשירותכם, לערוך עבורכם השוואה מקצועית ואיכותית, לבחון את קרן ההשתלמות שלכם לעומק ולייעץ לכם בנוגע לכל עניין באשר לחיסכון הפיננסי והפנסיוני שלכם.

טעות קריטית (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
קרן השתלמות אינפיניטי
קרן השתלמות אינפיניטי

קרן השתלמות אינפיניטי מאפשרת לכם ליהנות מניהול מקצועי של חיסכון בשוק ההון, ממש כאילו היה מדובר בתיק השקעות לכל דבר ועניין. מהם היתרונות של קרן זו, אילו מסלולי השקעה קיימים ואיך לבחור את מה שהכי מתאים לכם?

קראו עוד »
להצטרפות לקרן השתלמות
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.