5 טעויות פיננסיות שאנשים עושים בשנות ה-30 לחייהם

שנות ה- 30 זו תקופה מופלאה בחיים. חלקנו מקבלים קידום בעבודה או מחליפים עבודה ומקבלים שכר יותר גבוה, חלקנו הופכים לעצמאים, חלקנו קונים דירות וחלקנו מקימים משפחה. אבל מבחינה פיננסית? רובינו עושים לא מעט טעויות. אז מה כדאי לעשות כדי להימנע מהן? טוב ששאלתם!

לא דורשים קרן השתלמות מהמעסיק / לא פותחים קרן השתלמות לעצמאים

נכון לימינו כ- 60% מהשכירים לא מקבלים קרן השתלמות במסגרת העבודה. גם רוב עצמאים לא מפקידים כספים לקרן השתלמות, וזאת למרות שאינם תלויים באף אחד כדי לפתוח לעצמם קרן כזו.

חשוב להבין שקרן השתלמות נחשבת לאפיק החיסכון הטוב ביותר שקיים כיום: היא משיגה תשואות נאות, דמי הניהול שלה יחסית נמוכים, היא מנוהלת על ידי גופים מקצועיים ומי שמפקיד אליה נהנה מהטבות מס משמעותיות במיוחד.

כדאי שתהיה לפחות קרן השתלמות לכל אחד. עצמאים יכולים פשוט לפתוח לעצמם ושכירים חייבים לעמוד על שלהם מול המעסיק או למצוא מקום עבודה אחר שכן יעניק להם קרן השתלמות.

מושכים את הכספים מקרן ההשתלמות

עוד עניין חשוב שגם הוא נוגע לקרן השתלמות הוא נושא משיכת הכספים. קרן השתלמות מאפשרת לחסוך את החסכונות שלכם כבר לאחר 6 שנים, בפטור ממס רווחי הון. אך ככל שתתאפקו יותר עם משיכת הכספים, תוכלו ליהנות מיתרונות רבים בטווח הארוך: התשואות שיצבור הכסף שלכם יתפחו והחיסכון שלכם יגדל בקצב מהיר הרבה יותר. רק כדי לסדר את האוזן, נספר שבשנים האחרונות התשואה הממוצעת של קרן השתלמות הוא כ- 6% לשנה, מה שאומר שניתן להכפיל את הכסף שלכם בכמעט כל עשור.

ואם צריכים את הכסף ואין מקורות אחרים מלבד קרן השתלמות? ניתן לקבל הלוואה בתנאים מעולים מהקרן בריבית אטרקטיביות יותר מהבנק. כך תוכלו גם לממן את מה שאתם צריכים וגם במקביל להמשיך וליהנות מהתשואות שהקרנות משיגות במשך הזמן.

מקימים משפחה ולא רוכשים ביטוח חיים

בשעה טובה התחתנתם, ויכול להיות שאפילו נולדו לכם ילדים. אם עדיין לא רכשתם ביטוח חיים – זה הזמן. ביטוח חיים נועד על מנת למנוע סיטואציה שבה חלילה אתם הולכים לעולמכם ומשפחתכם נקלעת למצב של מצוקה כלכלית. ביטוח חיים יאפשר למשפחתכם לקבל תשלום משמעותי שיאפשר לה לשמור על רמת החיים שאליה התרגלו.

לא מחזיקים ביטוחי בריאות

מעבר לביטוח חיים, אנו ממליצים לשקול לרכוש גם ביטוחים נוספים שיוכלו להקל על משפחתכם במידה ותקלעו למצב בריאותי קשה, כגון ביטוח מחלות קשות כדי למנוע ממשפחתכם מצב כלכלי קשה. אם אין לכם קרן פנסיה, כדאי גם לשקול לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה.

ביטוח בריאות פרטי לעצמכם וליקירכם חשוב לא פחות, כי באמצעותו תוכלו להבטיח שלא תקלעו למצוקה כלכלית במצבים בריאותיים מורכבים. באמצעות הביטוח ניתן למממן למשל השתלות דחופות, ניתוחים מורכבים בחו"ל, רכישת תרופות שמחוץ לסל ועוד.

מומלץ גם לרכוש ביטוח סיעודי. אנחנו יודעים שזה נראה לכם כנראה כמו משהו שעלול לקרות רק לאנשים מבוגרים מאוד, אבל יש סיכוי של 25% שתגיעו למצב כזה במהלך חייכם כבר בגיל צעיר. העלויות לטיפול בחולה סיעודי הן גדולות, ועלולות להוות נטל כלכלי של ממש על משפחתכם. כדאי לקנות את הביטוח הסיעודי כשאתם צעירים, ולהיות מכוסים.

חשוב מאוד לוודא שאתם אכן זקוקים לביטוחים כאלה ושלא יהיה לכם כפל ביטוחים. נשמח לבצע עבורכם בדיקת כפל ביטוחים כדי לאתר כפילויות מיותרות של ביטוחים או פוליסות שניתן להוזיל את מחירן וכן להמליץ לכם על ביטוחים שייתכן וחסרים לכם.

מתפתים להעלות את רמת החיים ומוותרים על חסכונות

ראשית, אם החלטתם להחליף מקום עבודה (או שחלילה פוטרתם), אל תמשכו את כספי הפיצויים מהפנסיה שלכם, כי מהלך כזה יצמצם את הקצבה שלכם לאחר פרישה.

אבל גם אם קיבלתם העלאה, או שעברתם לתפקיד עם שכר מתגמל יותר, אנו ממליצים לא לוותר על חיסכון פיננסי. השקיעו לפחות חלק מהכסף הפנוי שלכם, ואל תוציאו את כולו כדי להעלות את רמת החיים. תוכלו להשקיע אותו בשוק ההון באמצעות קופת גמל להשקעה או פוליסת חיסכון וליהנות מתשואות יפות ומיתרונות רבים נוספים.

כדי למקסם את הכסף שתוכלו להרוויח, כדאי להיעזר בסוכן פנסיוני על מנת שיערוך עבורכם השוואה מסודרת ומקיפה בין כל האפשרויות המונחות לבחירתכם, להבין את היתרונות והחסרונות ולמצוא את המכשיר האידיאלי עבורכם.

לסיכום – זה הזמן להתנהג באחריות

במאמר זה הסברנו על חשיבותה של קרן ההשתלמות ולמה כדאי להמשיך ולחסוך בה לאורך זמן. כמו כן הסברנו על חשיבותם של ביטוחי בריאות ובדגש על ביטוח חיים על מנת לדאוג למשפחתכם במקרה של מוות חלילה או מצבים בריאותיים מאתגרים במיוחד. בנוסף הסברנו כמה חשוב זה לחסוך לפחות חלק מהכסף הפנוי שלכם.

ודאי כעת אתם שואלים את עצמכם אינספור שאלות כמו: מאיפה מתחילים, איפה הכי כדאי לעשות ביטוח, איך להשוות מוצרי חיסכון וכו'. המומחים של פתרונות עדיפים נמצאים כאן כדי לעזור לכם לעשות סדר בדברים. אלה בדיוק הנושאים שבהם אנחנו מתמחים כבר יותר מ-20 שנה. אנו עובדים עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים ויש לנו את כל הכלים כדי לעזור לכם למצוא את כל הפתרונות המתאימים. כל מה שנותר לכם לעשות זה פשוט לפנות אלינו ואנחנו כבר נדאג לכל האשר.

טעויות קריטיות שאנשים עושים עם הפנסיה שלהם בגיל 30
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הלוואת בלון מקרן השתלמות
הלוואת בלון מקרן השתלמות – האם היא משתלמת?

הלוואת בלון מקרן השתלמות הופכת לרלבנטית יותר מתמיד בעידן שבו אנחנו חיים, הן עבור שכירים והן עבור עצמאים. אחת השאלות המרכזיות שמתעוררות בקרב המתלבטים היא האם לקחת הלוואת בלון מקרן השתלמות או למשוך את החיסכון. אנחנו כאן כדי לתת לכם כמה נקודות למחשבה.

קראו עוד »
קופת פנסיה מומלצת
קופת פנסיה מומלצת – הטיפים שאתם חייבים להכיר

קופת פנסיה מומלצת היא משאת לבו של כל חוסך באשר הוא. כיום, כשהמודעות לתחום החיסכון הפנסיוני גבוהה מתמיד והמידע נגיש יותר מאי פעם, על פניו עולים הסיכויים שנוכל לבחור קופה מעולה, אבל עדיין יש כמה נושאים שחשוב לשים אליהם לב ובמאמר זה נרחיב על כך את הדיבור.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.