למה מומלץ לעשות ביטוח מחלות קשות לילדים?

לביטוח מחלות קשות לילדים יש חשיבות רבה: במקרה וחס חלילה ילדכם יחלה במחלה קשה תוכלו לקבל סכום חד פעמי של כמה מאות אלפי שקלים, שיעזור לכם להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של המחלה, ולהתרכז בטיפול בילד. אז אילו מקרים הוא מכסה ומה עוד כדאי לדעת?

ביטוח מחלות קשות לילדים – ביטוח איכותי לשקט נפשי

ביטוח מחלות קשות לילדים הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר שהורים יכולים לרכוש, ועם זאת רוב ההורים מחליטים לוותר עליו, וחבל. כי הוא לא רק יוכל להציל אתכם מפני קריסה כלכלית בעת הצורך, אלא שכדאיותו באה לידי ביטוי גם בהיבטים אחרים:

  • עלות המוצר נמוכה ביותר – בשביל כמה שקלים בחודש תוכלו לקבל מאות אלפי שקלים אם חלילה תזדקקו
  • החפיפה שלו עם מוצרי ביטוח אחרים היא מינימלית – תמנעו מתשלום מיותר על כפל ביטוחים
  • יש לו כיסוי רחב היקף – ניתן להשתמש בו במגוון רחב של מקרים רפואיים: 8 מקרים רפואיים קבועים שנקבעו בהתאם לדרישות רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון (סרטן, שבץ מוחי, טרשת נפוצה, התקף לב, ניתוח מסתמי לב, ניתוחי מעקפי לב, ניתוח אבי העורקים וקרדיומיופטיה) ולרוב עוד כ- 30 מקרים נוספים.
  • יש לו פוטנציאל משמעותי למניעת קריסה כלכלית – לא תצטרכו לחשוש מפני אובדן הכנסה עקב טיפול בילדיכם.

כמה עולה ביטוח מחלות קשות לילדים?

ביטוח מחלות קשות מיועד למבוטחים בטווח גילאים רחב למדי: מגיל שבועיים ועד 65 (שהפוליסה נשארת בתוקף עד לעשור לאחר מכן). הרעיון הוא פשוט: ככל שמבטחים בגיל צעיר יותר, עלות הפוליסה אטרקטיבית במיוחד ועומדת רק על כמה שקלים בודדים בחודש. בגילאים מבוגרים יותר, הפוליסה מתייקרת ומגיעה למאות ולפעמים גם לאלפי שקלים בחודש (תלוי בהיסטוריה הרפואית שלו ובפרמטרים נוספים).

למשל: עבור ילד עד גיל 18 תשלמו כ- 20 ₪ בממוצע על ביטוח מחלות קשות שיעניק פיצוי על סך 300,000, ואילו אדם בן 60 ישלם על אתה פוליסה סכום של כ- 1200 ₪ בחודש, ואף יותר אם למשל הוא מעשן.

מדובר בהוצאה סבירה עבור רוב משקי הבית בישראל, שמציעה כיסוי נרחב ולכן כדאית. אבל מאחר ומרבית המשפחות מכירות את העלויות הגבוהות של הביטוח בגילאים מבוגרים ונרתעות מהמחירים, במקרים רבים הם לא בוחנים את הנושא ומחליטים לוותר עליו.

מדוע כדאי לעשות ביטוח מחלות קשות מגיל צעיר?

1) רשת ביטחון למשפחה – במחקרים שנערכו בשנים האחרונות בנושא הוצאות של חולים אונקולוגיים או כרוניים נמצא שההוצאה הנדרשת כדי להתמודד עם מחלה קשה מגיעה לסכום של כ- 250,000 ₪ בממוצע. אם ילד חולה חלילה במחלה קשה, אחוזי המשרה של לפחות אחד מההורים יורד בעשרות אחוזים ובמקביל ההוצאות הרפואיות שלהם רק הולכות וגדלות. נכון להיום, אין בסל הציבורי או בביטוח פרטי אחר כיסוי לאובדן ההכנסות, ולכן ביטוח זה קריטי עבור המשפחה, ויכול לשמש ממש כרשת ביטחון כלכלית.

2) הצהרת בריאות נקייה – בעת הצטרפות לפוליסה תמיד צריך למלא טופס שמעיד על מצבו הבריאותי הנוכחי של המבוטח. ככל שהילד צעיר יותר, סביר להניח שההצהרה תהיה יותר נקייה, ולא תצטרכו להתמודד עם החרגות או לשלם תוספת דמי פרמיה. במידה והילד יתחיל לשלם על ביטוח זה בבגרותו, הוא יוכל להמשיך את הכיסוי הביטוחי, מבלי שיצטרך שוב למלא הצהרת בריאות.

איך לבחור ביטוח מחלות קשות לילדים?

החלטתם לרכוש ביטוח מחלות קשות לילדים? מעולה! כמו בכל רכישה, בהחלט כדאי לבצע השוואה בין המוצרים הקיים בתחום. לשם כך יש לבחון באופן מקיף:

  • את תנאי הפוליסות – כאמור, יש 8 מצבים רפואיים בסיסיים שכל פוליסת מחלות קשות מכסה, אבל כל חברה ביטוח דאגה לשדרג בעשרות מצבים רפואיים את הפוליסות.
    כך למשל: לא כל הפוליסות מכסות מקרים של סוכרת נעורים, מחלה נפוצה למדי בקרב מתבגרים או למקרה של דום לב עם השתלה של דיפיברילטור. כמו כן, יש הבדלים בגיל ההצטרפות המינימלי לפוליסה – יש חברות שמאפשרות לבטח החל מגיל שבועיים את הילד, ואחרות רק מגיל 3.
  • את הבדלי העלויות – העלויות אמנם אינן יקרות, אך עדיין גם כאן כדאי להשוות. מחיר הפוליסה קבוע עד גיל 18, אבל ישנן חברות שמותירות את המחיר קבוע גם עד לגיל 20 או 21. כמו כן לאחר גיל העלות הקבועה, מחיר הפוליסה משתנה באופן תקופתי. ישנן חברות שמעדכנות את המחיר אחת לשנה ואחרות אחת ל- 5 שנים.
  • את מדד השירות השנתי – מדי שנה מפרסם משרד האוצר תוך התייחסות למספר מדדים כגון: מידת שביעות רצונם של הלקוחות מהשירות שהם מקבלים, זמני המתנה למענה טלפוני, עד כמה הלקוחות ישמחו להמליץ על החברה שבה הם נמצאים לאחרים ועוד. סביר להניח שתרצו לבטח את ילידכם (או את עצמכם) בחברה בעלת מוניטין שירות מעולה.

מבולבלים? מתלבטים במה כדאי לבחור?

למרות שמחיר ביטוח מחלות קשות לילדים יחסית זניח, כנראה שעדיין אתם רוצים ליהנות משקט נפשי מקסימלי ולשם כך בחירת הביטוח דורשת השוואת ביטוח מחלות קשות שתהיה מקצועית, מעמיקה ואיכותית. אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים כבר עשרות שנים עם חברות הביטוח המובילות בתחום, מכירים היטב את הפוליסות וגם משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות השוואה שמתחשבת בכל הנתונים הנדרשים לצורך התאמת פוליסה משתלמת. השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם במהירות כדי להעניק לכם שקט נפשי.

ביטוח מחלות קשות לילדים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הצטרפו והבטיחו את חסינות המשפחה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.