מהו סעיף אחריות צולבת בביטוח דירה?

אחד הסעיפים שחשוב לשים לב עליהם בעת רכישת ביטוח דירה הוא סעיף אחריות צולבת, שלפעמים גם נקרא אחריות משולבת. למי הסעיף הזה רלבנטי, מהי חשיבותו, מהם יתרונותיו ולמה חשוב לשים לב?

למי רלבנטי הנושא של אחריות צולבת?

אם אתם משכירים דירה, ומעוניינים לבטח אותה במסגרת ביטוח דירה שכורה, אחד הדברים החשובים בתחום זה הוא סעיף אחריות צולב בין המשכיר לשוכר. למה הכוונה? מדובר בסעיף שנועד להסדיר את היחסים בין המשכיר לשוכר. הפוליסה מכסה במקרה שאחד המבוטחים בפוליסה תובע מבוטח אחר שרשום באותה הפוליסה, ואין זה משנה אם התובע הוא השוכר או המשכיר ולהפך.

מהי חשיבותו של סעיף אחריות צולבת?

כל מי שאי פעם שכר או השכיר את דירתו, יודע שמדובר במקור מועד לפורענות, שעלול ליצור חיכוכים בין הצדדים. כאשר מתרחש אירוע ביטוחי שגורם לנזק לדירה עצמה, לרכוש שבתוכה או לדירות של השכנים, הדברים עלולים להתגלגל מהר מאוד לעימותים משמעותיים, תביעות יקרות וארוכות ובקיצור כאב גדול לא קטן.

מהם יתרונותיו של סעיף ייחודי זה?

אפשר להגיד שסעיף אחריות צולבת במסגרת ביטוח דירה נועד לספק מענה למקרים אלה, ולהבטיח שלום בית, תוך שמירה על האינטרסים של שני הצדדים. כל זאת מאחר ומדובר למעשה במעין ביטוח צד שלישי. לפי סעיף זה, הפוליסה תכסה הן את אחריות המשכיר והן את אחריותו של השוכר זה כלפי זה, כאילו היו צד שלישי אחד כלפי השני. כלומר, אם השוכר יפגע מאחר והמשכיר ינהג ברשלנות בדירתו, יהיה המשכיר מבוטח בגין אותו הנזק שגרם עבור השוכר, שבגללו הוא עלול להיתבע.

למה חשוב לשים לב לפני שרוכשים ביטוח עם סעיף זה?

חשוב להבין שלנושא האחריות הצולבת יש יתרונות, אבל גם חסרונות. מצד אחד הוא מעניק למבוטחים שקט נפשי ומונע בירוקרטיה ועימותים ולגדוע את מעגל התביעות של השוכרים נגד המשכירים ולהפך. עם זאת, סעיף זה מאפשר למבטחים להגביל את גבול אחריותם לכל המבוטחים, יחד עם גבולות האחריות הנקובים בפוליסה.

מתלבטים מה יותר נכון עבורכם?

כאמור לסעיף אחריות צולבת יש צד חיובי וצד שלילי. אם אתם מתלבטים איזה ביטוח דירה עדיף מבחינתכם, חשוב להכיר לעומק את צורכיכם, להבין את השיקולים שעליכם לעשות ורק אז לקבל את ההחלטה. המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח נמצאים כאן בשביל לערוך עבורכם השוואה בין ביטוחי הדירות של החברות המובילות בתחום, הן מבחינת המחירים והן מבחינת הכיסויים. השאירו פרטים ונשמח להסביר ולייעץ לכם בבחירת הביטוח האידיאלי עבורכם.         

ביטוח אחריות צולבת

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.