מהי קרן פנסיה ברירת מחדל ואיך היא עוזרת למעסיקים?

מהי קרן פנסיה ברירת מחדל? ובכן, מדובר במתנה של ממש הן למעסיקים והן לעובדים.

מאז שנת 2008 החוק במדינת ישראל מחייב כל מעסיק להעניק לעובדיו קרן פנסיה. כל מעסיק שקולט עובד חדש, חייב לבטח את העובד באחת מהקרנות הנבחרות שזכו במכרז של משרד האוצר, אלא אם כן העובד הודיע לו שיש לו כבר גוף מבטח כלשהו. 

אז מהי קרן פנסיה וכיצד היא מסייעת לכם בתור מעסיקים?

אם אתם מעסיקים ולא תפקידו לעובדיכם כספים לקרן פנסיה, אתם עלולים למצוא את עצמכם נתבעים על ידי העובדים. כלומר, אם חלילה העובד עובר אירוע ביטוחי לאחר המועד שבו הייתם חייבים להפקיד עבורו כספים, האירוע עלול להיות שלא מכוסה על ידי חברת הביטוח או קרן הפנסיה, וחבות הביטוחים המלאה תוטל עליכם בסופו של דבר. 

קרן פנסיה ברירת מחדל משרתת את האינטרסים שלכם כמעסיקים

נשאלת השאלה מדוע מעסיקים צריכים קרן פנסיה ברירת מחדל, אם החוק מתיר לכל עובד לבחור את המוצר הפנסיוני שלו כראות עיניו. חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים מסביר את העניין הזה: לעתים העובד מתמהמה בבחירת קרן פנסיה, והרי אתם כמעסיקים מחויבים לפי חוק לבצע הפקדות לקופה פנסיונית. לכן הפתרון הוא להפקיד את הכספים לקרן פנסיה ברירת המחדל. כל זאת במטרה למנוע מצב שבו אתם מעכבים את התשלום רק בגלל שהעובד שלכם לא בחר קרן פנסיה.

אז למה אי אפשר לצרף את כל העובדים שלכם לקרן פנסיה ברירת המחדל?

לפי המפקח אפשר לצרף עובד לקרן פנסיה ברירת מחדל רק אם:מדובר בעובד חדש אשר לא ביצע בחירה מפורשת בקרן פנסיה אחרת או אם העובד ביקש מרצונו החופשי להצטרף לקרן ברירת מחדל. המחמירים יגידו שאי אפשר להפנות לקרן פנסיה ברירת מחדל עובדים בעלי הסדר פנסיוני קודם, וגם שיש להפנותם לבעל רישיון. זכרו כי החוק קובע שלא ניתן לכפות על עובד קופת חיסכון פנסיונית כלשהי.

אל תיקחו סיכון בקבלת קנס או מאסר!

חשוב לדעת כי הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון אוכף בחומרה את זכותו של כל עובד לבחור כל קופת חיסכון פנסיונית שברצונו. לצורך אכיפת החוק יוסד "קו הצדק הפנסיוני", שמאפשר לכל עובד להתלונן על מעסיקים שאינם פועלים כשורה ופוגעים בזכותם. מעסיק שעובר על החוק, עלול לקבל קנס של יותר מ- 1,800,000 ₪ ואף לשבת במאסר. על מנת שלא תמצאו את עצמכם מאחורי סורג ובריח, הפתרון הטוב ביותר בעבורכם הוא פשוט לבחור באחת מקרנות ברירת המחדל עבור כל עובד חדש שאתם מגייסים, אלא אם כן הוא ביקש אחרת. 

רוצים לקבל פרטים נוספים ולהתייעץ? פנו עוד היום אל המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח

מהי קרן פנסיה ברירת מחדל
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
פנסיה חובה לשכירים
פנסיה חובה לשכירים זה נחמד, אבל לא בטוח שזה מספיק

אמנם כבר מ- 2008 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לשכירים, וכולנו חוסכים מדי חודש במסגרתו כסף שישמש אותנו לאחר גיל פרישה. העניין הוא שגם אם נעבוד כל חיינו ונפקיד בהתאם לחוק, הכסף לא יספיק לנו. אז איך ניתן להגדיל את החיסכון הפנסיוני כדי שנוכל בעתיד להזדקן בכבוד?

קראו עוד »
מה זה קרן פנסיה משלימה
מה זה קרן פנסיה משלימה?

הרבה אנשים מנסים להבין מה זה קרן פנסיה משלימה, ואנחנו כאן כדי לענות על שאלה זו ועל שאלות נוספות כמו במה היא שונה מקרן רגילה או מקופת גמל, למה היא חשובה ועוד.

קראו עוד »
להצטרפות לקרן פנסיה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.