קרנות ברירת מחדל – כך תוזילו את עלויות דמי הניהול של קרן הפנסיה

קרנות ברירת מחדל מאפשרות להוזיל את מחיר דמי הניהול באופן משמעותי ולחסוך מאות ואף אלפי שנה מדי שנה בחיסכון הפנסיוני שלכם. בואו להכיר את הקרנות החסכוניות שיעזרו לכם לחסוך יותר כסף לשנות הפנסיה שלכם.

מהן קרנות ברירת מחדל?

לפי צו ההרחבה של פנסיה חובה, כל מעסיק חייב להפקיד בשיתוף עם העובד כספים בחיסכון ארוך טווח, שנועד כדי להוות חלופה הולמת להכנסה ממשכורת במהלך שנות הפנסיה. אחד מהמוצרים הפנסיונים המיועדים לשם מטרה זו היא קרן הפנסיה.

על מנת לעודד את החוסכים את אזרחי המדינה לחסוך לתקופת הפרישה, החליטה ליצור מכרז ובו לבחור קרנות ברירת מחדל: 4 גופים מנהלים שיציעו את שיעורי דמי הניהול הנמוכים ביותר מצבירה ומהפקדות חודשיות. נכון לשנת 2020 הגופים הם: אלטשולר שחם, הלמן אלדובי, מיטב דש ופסגות. לאחרונה, ביוני 2021, פרסם משרד האוצר מכרז חדש ובו יתכן ויבחרו גופים אחרים שינהלו קרנות פנסיה מסוג זה.

מהי החשיבות של הוזלת דמי הניהול?

הוזלת שיעור דמי הניהול שגובים מכם קרנות הפנסיה, יכולה להשפיע באופן משמעותי על גודל קצבת הפנסיה שתקבלו בעתיד. החיסכון הפנסיוני שלכם באמצעות קרנות ברירת מחדל הוא קריטי על מנת שתוכלו להבטיח לעצמכם איכות חיים גבוהה גם בגיל השלישי, שכן קצבת הזקנה שמספקת המדינה לקשישים נמוכה ביותר. חשוב לשים לב, כי דמי הניהול המוזלים תקפים לעשר שנים מיום ההצטרפות לאחת מן הקרנות ולאחר מכן צפויים שינויים בתנאים ובדמי הניהול ויתכן שתשקלו העברת קרן פנסיה לגורם אחר.

למי זה מתאים?

כל עובד, שכיר או עצמאי, יכול להצטרף לקרנות ברירת מחדל ולנהל את החיסכון הפנסיוני שלו באמצעות כל אחד מהגופים שרשאים לנהל קרנות ברירת מחדל.

  • שכירים – המעסיק אינו יכול לכפות על עובד להצטרף לקרן מסוימת, והבחירה נמצאת בידיו של העובד לאן להצטרף. עם זאת, אם המעסיק עובד עם קרן פנסיה נבחרת שמציעה תנאים טובים יותר מבחינת דמי הניהול והתשואות מזו שהעובד מעוניין להצטרף אליה, הוא יוכל לצרף אותה אליה. כמו כן, יש לציין במידה והעובד אינו בחר קרן ספציפית, המעסיק יכול לצרף אותו לאחת הקרנות הנבחרות, כדי לעמוד בדרישות החוק.
  • עצמאים – החוק מחייב גם עצמאים לדאוג לחיסכון הפנסיוני שלהם ולהפריש לקרן הפנסיה, וגם הם יכולים להצטרף לקרנות ברירת מחדל. התנאים להפקדה כוללים הטבות מס שונות המצטרפים לדמי הניהול הנמוכים.
  • פנסיונרים – גם מי שכבר הגיע לגיל פרישה והתחיל לקבל קצבה דרך קרן הפנסיה, ממשיך לשלם דמי ניהול. קרנות ברירת מחדל מאפשרות לגימלאים ליהנות מדמי ניהול אטרקטיביים בהשוואה לקרנות הפנסיה האחרות: במקום 0.5% משיעור הצבירה, הפנסיונרים ישלמו רק 0.3% מהצבירה.

רוצים לחסוך מאות ואלפי שקלים מדי שנה?

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מזמינים אתכם לעבור לקרנות ברירת מחדל או לפתוח קרן כזו, וליהנות מדמי ניהול מוזלים. נשמח לעזור לכם גם לבחור את מסלולי ההשקעה המשתלמים ביותר עבורכם, כדי להניב גם תשואות יפות לאורך שנות עבודתכם וגם לאחר מכן. אנחנו נלווה אתכם בתהליך, נעזור לכם במילוי הטפסים ונתנהל מול החברות, כדי לחסוך לכם המון כסף, ולהגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם באופן משמעותי.

קרנות ברירת מחדל (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מה זה קרן פנסיה משלימה
מה זה קרן פנסיה משלימה?

הרבה אנשים מנסים להבין מה זה קרן פנסיה משלימה, ואנחנו כאן כדי לענות על שאלה זו ועל שאלות נוספות כמו במה היא שונה מקרן רגילה או מקופת גמל, למה היא חשובה ועוד.

קראו עוד »
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
הצטרפו לקרנות ברירת מחדל והוזילו עלויות!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.