קרן פנסיה ברירת מחדל מור – תצליח בפנסיה כמו בגמל ובהשתלמות?

בית ההשקעות של מור הראה צמיחה מרשימה מאוד ב- 3 השנים האחרונות בזכות התשואות הגבוהות שהניב בקופות הגמל. נכון להיום, הוא מנהל יותר מ- 52 מיליארד ₪ בתחום זה. לאחרונה נכנס לתחום הפנסיה ונבחר בין 4 הגופים שמציעים קרנות פנסיה בדמי ניהול מוזלים. אז מה צריך לדעת על קרן פנסיה ברירת מחדל מור? כל התשובות במאמר שלפניכם.

האם קרן פנסיה ברירת מחדל מור תצליח לשחזר את הצלחתה?

בחודש ספטמבר 2021 רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון פרסמה את 4 הזוכים במכרז קרנות פנסיה ברירת מחדל ל- 3 השנים הקרובות. ביניהן נבחרה קרן פנסיה ברירת מחדל מור לצד הקרנות של אלטשולר שחם ומיטב דש ואינפיניטי, שגם היא מרעננת את רשימת קרנות המחדל.

נזכיר שלקרנות אלה מצרפים את כל העובדים החדשים שלא בחרו לעצמם גוף פנסיוני ספציפי שבאמצעותו הם מעוניינים לחסוך לגיל פרישה. עיניהם של רבים נשואות אל קרן הפנסיה של מור השקעות, במיוחד לאור הצלחתה בפתרונות החיסכון המיועדים לטווח הקצר יותר, כגון קרנות ההשתלמות וקופות הגמל להשקעה.

לאן נעלמו הלמן אלדובי ופסגות מרשימת הקרנות הנבחרות?

במידה ותהיתם מה עלה בגורלם של הקרנות הנבחרות האחרות שהיו קיימות עד לאחרונה, פסגות והלמן אלדובי, נספר שבשנה האחרונה הן מוזגו להראל (כחלק מעסקת מכירת פסגות לאלטשולר שחם) ולמיטב דש (כחלק ממכירת הלמן-אלדובי להפניקס).

כמה דמי ניהול תשלמו אם תצטרפו או תעברו לקרן פנסיה מור?

4 בתי ההשקעות הציעו את דמי הניהול האטרקטיביים ביותר במכרז האחרון, ולכן זכו להיות קרנות נבחרות לתקופה של 3 שנים: קרן פנסיה ברירת מחדל מור והקרן של אינפיניטי תהיינה קרנות נבחרות מתאריך 1 לאפריל 2022 עד 31 לאוקטובר 2024 ואילו הקרנות של אלטשולר ומיטב דש יהיו קרנות נבחרות החל מ- 1 לנובמבר 2021 ועד ל – 31 לאוקטובר 2024.

לראשונה, לא משנה באיזה גוף ניהול תבחרו, תשלמו את אותם דמי ניהול: 1% מההפקדה החודשית ו- 0.22% מהצבירה, ותוכלו ליהנות מתנאים אטרקטיביים אלה לתקופה של עשור מיום הצטרפותכם לקרן פנסיה ברירת מחדל מור (או לכל קרן נבחרת אחרת). מקבלי קצבה ימשיכו ליהנות מדמי ניהול של 0.3% בקרנות הנבחרות של המכרז העדכני, לכל אורך תקופת קבלת הקצבה.

אז איך לבחור באיזו קרן לחסוך לפנסיה?

בחירת קרן פנסיה אינה מתבססת אך ורק על דמי ניהול. ישנם כמה גורמים שרצוי להתחשב בהם. כעת, שנעשה יישור קו בנושא דמי הניהול בקרב הקרנות הנבחרות, אפשר להוריד את המשתנה הזה מהרשימה, ולבחון משתנים חשובים נוספים, למשל:

  • גובה התשואות שאליהם הצליחו להגיע לאורך זמן
  • היקף הנכסים של כל גוף מנהל
  • מדד שארפ שמודד את היחס בין הסיכון לתשואה
  • מצב האיזון האקטוארי של החברות השונות
  • ציונים במדד השירות
  • ניסיון שיש לכל גוף בתחום הפנסיה לצד רשת ההגנה שמספקת המדינה לגופים החדשים שהצטרפו לנבחרת קרנות המחדל.

זיכרו שלמרות שהשחקנים החדשים בזירת הפנסיה, קרן פנסיה ברירת מחדל מור וזו של אינפיניטי, מגיעים חסרי ניסיון בתחום זה, אין פירוש הדבר שאין להם ניסיון בהשקעות. מדובר בבתי השקעות מכובדים ומנוסים ביותר, ובהחלט ניתן ללמוד הרבה על התנהלותם הפיננסית הודות למוצרים אחרים שהם מציעים.

עדיין מתלבטים? מתקשים להשוות?

אם אתם עדיין מתלבטים אם כדאי לכם לחסוך לגיל פרישה באמצעות קרן פנסיה ברירת מחדל מור או בעזרתם קרן אחרת, זה לגמרי מובן. בשביל זה אנחנו כאן! בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מעמידים לשירותכם סוכני ביטוח מנוסים ומקצועיים שמשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת כדי לשקלל את כל הנתונים שהזכרנו ולהתאים לכם את הפתרון האידיאלי. צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

קרן פנסיה ברירת מחדל מור | פוליסת חיסכון מור
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הצטרפו לפנסיה ברירת מחדל וחסכו בדמי הניהול!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.