קרנות פנסיה נבחרות – כל מה שחשוב לדעת

קרנות פנסיה נבחרות הן ארבע גופים, אשר זכו במכרז של המדינה ומשרד האוצר לחיסכון פנסיוני, שנבחרו על פי שני מדדים: שיעור דמי ניהול מצבירה ושיעור דמי ניהול מההפקדות החודשיות.

מהן קרנות פנסיה ברירת מחדל?

על פי חוק, דמי הניהול המקסימאליים המותרים בקרן פנסיה הם 0.5% מצבירה ו – 6% מהפקדות חודשיות. דמי הניהול המופרשים מהחיסכון הפנסיוני משפיעים ישירות על קצבת הזקנה החודשית שמקבל כל אזרח בהגיעו לגיל פרישה. בהתאם לכך נבחרו ארבע קרנות פנסיוניות, המציעות את דמי הניהול הנמוכים ביותר מבין כלל החברות, ומכאן שמן – קרנות פנסיה נבחרות.

הוזלה בשיעורי דמי הניהול אותם גובים קרנות הפנסיה תשפיע באופן משמעותי על גודל קצבת הזקנה בעתיד. הקרנות הנבחרות, שנקראות גם קרנות פנסיה ברירת מחדל, מהוות גורם משמעותי בחיסכון הפנסיוני. כל עובד, שכיר או עצמאי, רשאי להצטרף אליהן ולנהל את חשבון הפנסיה שלו דרכן. 


אילו תנאים תקבלו במסגרת קרנות פנסיה נבחרות?

1.    אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ – לפי 0.1% משיעור דמי ניהול מצבירה ו – 1.49% משיעור דמי ניהול מהפקדות חודשיות.
2.    מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ – לפי 0.05% משיעור דמי ניהול מצבירה ו – 2.49% משיעור דמי ניהול מהפקדות חודשיות.
3.    פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ – לפי 0.0905% משיעור דמי ניהול מצבירה ו – 1.68% משיעור דמי ניהול מהפקדות חודשיות. 
4.    הלמן אלדובי קופות גמל ופנסיה בע"מ – לפי 0.1% משיעור דמי ניהול מצבירה ו – 1.49% משיעור דמי ניהול מהפקדות חודשיות.

קרנות פנסיה אלה הן קרנות עם דמי ניהול מוזלים, נתון אשר משפיע משמעותית על החיסכון הפנסיוני בעת הפרישה ובשנים שלאחר מכן. חשוב לשים לב, כי דמי הניהול המוזלים תקפים לעשר שנים מיום ההצטרפות לאחת מן הקרנות ולאחר מכן צפויים שינויים בתנאים ובדמי הניהול.

תנאי הצטרפות לקרנות פנסיה נבחרות עבור שכירים

כל עובד שכיר זכאי להצטרף לאחת מארבע קרנות הפנסיה הנבחרות ורק הוא רשאי להחליט לאיזה קופה ברצונו להצטרף. אולם לעתים, ישנם מקרים בהם העובד בוחר בקרן הפנסיה איתה עובד המעסיק, שתנהל עבורו את התיק הפנסיוני. כאמור, המעסיק אינו מורשה לצרף עובד לקרן הפנסיה המנהלת עבורו את התיק ללא הסכמה מדעת. 

קרנות פנסיה נבחרות לעצמאיים

עצמאיים מחוייבים על פי חוק לדאוג לחיסכון פנסיוני ולהפריש לקרן הפנסיה, שכן החיסכון הפנסיוני הוא מקור ההכנסה העיקרי לאחר הפרישה. בחירה בקרן פנסיה, אשר התנאים בה כוללים הטבות שונות עם דמי ניהול נמוכים, משמעותה חיסכון פיננסי עצום הנצבר במשך שנים וכן רמת חיים גבוהה יותר בתקופה שלאחר הפרישה.

קרנות פנסיה נבחרות לפנסיונרים

פנסיונרים המקבלים את קצבת הזקנה שלהם דרך קרן הפנסיה אינם פטורים מתשלום עבור דמי הניהול. על פי חוק, דמי הניהול המקסימאליים המותרים בקרן פנסיה עבור פנסיונרים עומדים על 0.5% משיעור הצבירה. קרנות ברירת המחדל נותנים מענה גם לפנסיונרים ומציעים דמי ניהול מוזלים יותר מיתר החברות בתקופת הפרישה, והם עומדים על 0.3% לכל היותר משיעור הצבירה.  

בפעולה אחת פשוטה ניתן לחסוך מאות ואפילו אלפי שקלים בכל שנה

פעולה אחת פשוטה, הכרוכה בהצטרפות למסלולי השקעה משתלמים יותר, מניבה עוד כסף בשלבי הפרישה ובשנים שלאחר מכן. לכן חשוב לבדוק מהו המסלול הפנסיוני בו מנוהלים כספי החיסכון. אתם מוזמנים להתייעץ עם אחד המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ולברר מהי קרן הפנסיה המתאימה ביותר. מספר דקות של עבודה והחיסכון הפנסיוני גודל באופן משמעותי משנה לשנה. ידע כלכלי זה לא רק כוח – ידע שווה הרבה כסף!

קרנות פנסיה נבחרות (קרנות ברירת מחדל)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
להצטרפות לקרן פנסיה נבחרת
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.