תקרת הפקדה לקופת גמל להשקעה – כך תשקיעו יותר כדי למקסם אותה

קופת גמל להשקעה נחשבת נכון להיום כאחד מאפיקי החיסכון וההשקעה האהובים על הישראלים, בזכות שלל ההטבות שהוא מציע. עם זאת, יש לאפיק זה חיסרון בולט והוא כמובן עצם קיומה של תקרת הפקדה לקופת גמל להשקעה, שעומדת על כ- 70,000 ₪ לשנה. אז מה אפשר לעשות?

תזכורת: היתרונות של קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה היא מוצר חיסכון והשקעה לטווח בינוני וארוך, שמנוהל על ידי בתי השקעות וחברות ביטוח. בין יתרונותיו המשמעותיים הם:

  • דמי ניהול נמוכים – דמי הניהול של קופת גמל להשקעה הם נמוכים מאוד ועומדים על כ- 0.65% בממוצע. אם נשווה למוצרי חיסכון אחרים, נגלה שבפוליסת חיסכון דמי הניהול עומדים על כ- 1% ואילו בקרנות נאמנות דמי הניהול הממוצעים הם כ- 1.2% ובנוסף גם משלמים דמי ניהול לבנק.
  • תשואות יפות – בשנתיים האחרונות (2018-2020) אפשר לראות תשואות יפות בקופ"ג להשקעה: במסלולים הכלליים (עד 30% מניות) היתה תשואה של כ- 5.3% בממוצע, בדומה לפוליסה הפיננסית. לעומת זאת, בקרנות הנאמנות התשואה הממוצעת באותן השנים היתה 2.3% בממוצע. פער זה נובע מכך שהן קופ"ג להשקעה והן פוליסות מושקעות גם במוצרים בלתי סחירים, שנחשבים לפחות תנודתיים בהשוואה לשוק ההון, וכמובן שבשנת משבר כזו זו שחווינו ב- 2020, זו פשוט "שיחק" לטובתן.
  • מעבר חופשי בין מסלולים ובין גופים מנהלים – מעבר זה מאפשר לכל אחד לנייד את כספיו מבלי לשלם מס, קנס או עמלה.
  • קבלת הכסף כקצבת פנסיה לאחר גיל 60 בפטור ממס רווחי הון – ניתן למשוך את הכסף לפני גיל 60 בתשלום של 25% מס רווחי הון, או לחלופין להתאפק עד הפנסיה, וליהנות מקבלת קצבה בפטור ממס רווחי הון.
  • הפקדה גמישה – לא חייבים להפקיד כסף מדי חודש, ואפשר אחת לתקופה לבצע ההפקדה, עד לתקרה שמגדיר החוק, שנכון לשנת 2023 עומדת על 76,449 ₪
  • ועוד

תקרת הפקדה לקופת גמל להשקעה – איך להפקיד יותר?

אם אפיק זה מושך אתכם ואתם מעוניינים להשקיע בו יותר מכספכם, חשוב לזכור שלפי חוק ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה עבור כל אחד מבני המשפחה. כך למשל משפחה בת 3 נפשות יכולה להפקיד עד 229,347 ₪ בשנה, משפחה בת 4 נפשות יכולה להפקיד עד 305,796 ₪ בשנה ומשפחה בת 5 נפשות יכולה להפקיד עד 382,245 ש"ח בשנה, ועדיין לעמוד בסכום של תקרת הפקדה לקופת גמל להשקעה. זהו סכום משמעותי שצובר ריבית דריבית ויכול לשמש אתכם בעתיד.

ואם רוצים שהכסף יהיה רק על שמכם?

במקרה כזה, שווה לשקול אם כדאי לפתוח אפיקי השקעה נוספים כגון קרן השתלמות או פוליסת חיסכון שגם הם מאוד פופולריים בקרב ציבור החוסכים, וגם לכל אחד מהם יש יתרונות שלפעמים אפילו עולים על אלה של קופת גמל להשקעה.

מתלבטים במה לבחור? נשמח לעזור!

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מציעים מגוון רחב של פתרונות לכל מי שמעוניין להשקיע, לחסוך ולדאוג לעתידו ולעתיד בני משפחתו. נשמח להכיר אתכם ואת צורכיכם הייחודיים כדי להתאים עבורכם את הפתרון האידיאלי. צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים וייעוץ מקצועי.

תקרת הפקדה לקופת גמל להשקעה (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הסעיף שמוחק לכם כסף מהפנסיה
הסעיף הישן והמרגיז שמוחק מהפנסיה שלכם עשרות אלפי שקלים

אף על פי שבשנים האחרונות התרחשו רפורמות רבות בתחום הפנסיה בארץ ורובן לטובתו, עדיין לא הכול מושלם. למעשה יש עדיין צורך בשינוי של החוקים שעדיין פוגעים בחיסכון הפנסיוני של כל שכיר. בואו להכיר את החוקים שפוגעים בפנסיה שלכם ולהבין כיצד ניתן להתמודד.

קראו עוד »
להצטרפות לקופת גמל להשקעה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.