מה ההבדל בין ביטוח בריאות לביטוח מחלות קשות?

כיום ישנם כמה שכבות של ביטוחים המספקים הגנה במקרה של אירועים בריאותיים משמעותיים. הרבה אנשים שואלים את עצמם מה ההבדל בין ביטוח בריאות לביטוח מחלות קשות, ובמאמר זה נעשה סדר כדי להסביר לכם במה הם דומים, במה הם שונים ומהי חשיבותו של כל אחד מהם.

חשיבותם ונחיצותם של ביטוחי בריאות

אירוע בריאותי חמור עלול לגרום לכל אדם בקלות להגיע למצב של קריסה כלכלית. על מנת לסייע לכם להימנע מלהגיע למצב כזה, גם המדינה וגם חברות הביטוח יצרו מספר שכבות הגנה. מגוון הביטוחים מאפשר לכל אדם להתאים לעצמו כיסוי ביטוחי אידיאלי, המותאם להיסטוריה הרפואית שלו וכן ליכולותיו הכלכליות. עם זאת, שפע הכיסויים והביטוחים הקיימים בהחלט עלול לבלבל, ולכן חשוב להבין מה ההבדל בין ביטוח בריאות לביטוח מחלות קשות.

מהי ייחודיותו של ביטוח מחלות קשות?

כפי ששמו מעיד עליו, מדובר בביטוח שנועד לספק מענה במקרה של אבחון מחלה קשה (או לחלופין אירוע רפואי חמור). במקרה כזה, ועם הפעלת הביטוח, תוכלו לקבל פיצוי כספי חד פעמי בגובה שנע בין 50,000 ₪ ועד 700,000 ₪, בהתאם לסכום שקבעתם בפוליסה ביום הצטרפותכם.

החוק בישראל קובע שכל פוליסה ביטוח מסוג זה תכסה מגוון אירועים רפואיים חמורים, כגון: שבץ מוחי, אוטם בשריר הלב ועוד. אך מעבר לכך, כל חברת ביטוח מפרטת אילו עוד מקרים רפואיים היא מכסה, מעבר למה שדורש החוק. בין היתר, לרוב נכללים מקרים קשים כגון שיתוק או אובדן גפיים, אי ספיקת כליות או כבד, השתלת מח עצם ועוד.

מה ההבדל בין ביטוח בריאות לביטוח מחלות קשות?

כדי להסביר מה ההבדל בין ביטוח בריאות לביטוח מחלות קשות, חייבים קודם כל להבין איך מנגנון הביטוח עובד: מדינת ישראל קבעה שכל אזרח חייב להיות חבר באחת מקופות החולים ולהיות מבוטח בביטוח בריאות ממלכתי, שכולל את שירותי הרפואה הבסיסיים ביותר, כגון: מעקב וטיפול על ידי רופא משפחה ובדיקות דם, לצד אירועים רפואיים משמעותיים, כגון ניתוחי חירום, טיפולי כימותרפיה וכו'.

מעבר לכיסוי הבסיסי של ביטוח הבריאות הממשלתי, קיימת אפשרות לכיסוי באמצעות ביטוח בריאות פרטי, המציע שלל כיסויים נוספים שיכולים להשתנות בין חברת ביטוח לאחרת, וגם שמושפעים בהתאם לגילכם ולמצבכם הבריאותי. ביטוח זה עובד על פי העיקרון של החזר כספי (מה שנקרא בשפה המקצועית – שיפוי). כלומר רק אם קיבלתם טיפול רפואי כלשהו, תוכלו לקבל החזר כספי. שימו לב שבפוליסה שלכם מפרטים את סוג הטיפולים, התרופות והמצבים שבגינם תוכלו לקבל החזר כספי, וגם קיימת מגבלה של סכום מקסימלי שאותו תוכלו לקבל.

לעומת זאת, בביטוח מחלות קשות תוכלו לקבל סכום כסף חד פעמי ומשמעותי, החל מגילוי המחלה. אין תלות בסוג או במספר הטיפולים שתקבלו, ותוכלו לעשות עם הסכום הזה כל מה שתרצו. במקרים רבים תאבדו ימי עבודה רבים, וגם יקירכם שיצטרכו לטפל בהם לא יוכלו לעבוד. לכן, ביטוח מחלות קשות חשוב מאוד, כי בעזרתו אתם ומשפחתכם תוכלו להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של מצבכם הבריאותי.

האם צריך את שני הביטוחים?

למרות שהחוק לא מחייב אף אחד שיהיה מבוטח בביטוחים שנדרשים מעבר לביטוח הבריאות הממשלתי והבסיסי, הרי שרוב האנשים מעדיפים לא להסתכן וכן לבטח את עצמם ככל הניתן. כך, אם חלילה יזדקקו לטיפול רפואי, תהיה לכם רשת ביטחון שתעניק להם שקט נפשי בפן הכלכלי ותהיו פנויים מנטלית להתמודד רק בתהליך השיקום וההחלמה, מבלי שדאגות כלכליות יטרידו את מנוחתכם.

לסיכום, אז מה ההבדל בין ביטוח בריאות לביטוח מחלות קשות?

בעוד ביטוח בריאות פרטי מספק לכם החזר כספי על טיפולים מסוימים ועד לסכום מסוים, הרי שביטוח מחלות קשות מעניק לכם רשת ביטחון כלכלית נוספת במצבי בריאות קיצוניים, ומספק לכם סכום משמעותי שיוכל לעזור לכם להתמקד בהחלמתכם.

כדאי לשקול אם אתם צריכים את שני הביטוחים, בהתאם למצבכם הכלכלי ולהערכת סיכונים אישית, וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. אנחנו כאן כדי לעזור לכם למצוא את הביטוח האידאלי עבורכם, תוך השוואת תנאי הפוליסות והמחירים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת המשקללת מגוון רחב של פרמטרים להתאמת מושלמת ומשתלמת. צרו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

מה ההבדל בין ביטוח בריאות לביטוח מחלות קשות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הצטרפו והבטיחו את חסינות המשפחה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.