מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת חולים?

כל אזרחי ישראל מבוטחים בביטוח בריאות במסגרת קופת חולים, ללא יוצא מן הכלל, בהתאם לחוק בריאות ממלכתי. אז למה בכל זאת צריך ביטוח בריאות פרטי ומה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת חולים?

חוק ביטוח בריאות ממלכתי

אחד החוקים החברתיים החשובים ביותר שקיימים בישראל הוא חוק בריאות ממלכתי. בזכותו, אזרחי המדינה נהנים מביטוח בריאות ממלכתי באמצעות חברות בקופות החולים ובתי החולים הציבוריים. עם זאת לא מעט אנשים בוחרים לרכוש ביטוח בריאות פרטי, ובצדק. ומה לגבי אלה שעדיין אין להם ביטוח פרטי? אחת הסיבות לכך שעדיין להם אותו נעוצה בעובדה שהם עדיין לא מצליחים להבין מה ההבדל בין הביטוח הממלכתי והפרטי. לכן, ננסה לעשות למענם קצת סדר בדברים.

מה מקבלים במסגרת קופת חולים?

מדינת ישראל החליטה לספק כיסוי לשירותים רפואיים בסיסיים. אם תאלצו להתמודד עם בעיה רפואית נפוצה ופשוטה יחסית – תקבלו כיסוי. כך למשל אם תבקרו את רופא המשפחה שלכם, לא תאלצו לשלם על הביקור. אם תצטרכו לרכוש תרופות שנמצאות בסל הבריאות – תשלמו מחיר שהוא בדרך כלל סביר, כך שכל אדם מן השורה יוכל לרכוש אותו. טיפול בבעיות מורכבות יותר דורשות תשלום נוסף, או מפגש עם רופא מומחה, כבר ידרשו מכם תשלום נוסף, עדיין בגבולות הסביר וההגיוני. אבל מה עושים כשמתמודדים עם בעיות מורכבות או חמורות יותר? או כשמעוניינים לקבל מענה מהיר וחדשני יותר מזה שמקבלים במערכות הציבוריות?

האם ביטוחי השב"ן מספיקים?

קופות החולים מנסות להתמודד עם השאלה הזו באמצעות ביטוחי שב"ן – שירותי בריאות נוספים. ביטוחים אלה מספקים כיסוי רפואי נוסף, הכרוכים בתוספת תשלום. כיסויים אלה כוללים השתתפות בהתייעצויות עם מומחים, טיפולי רפואה משלימה, ניתוחים בארץ ובחו"ל, טיפולי שינויים, בדיקות היריון נוספות, חיסונים לנוסעים לחו"ל ועוד. עם זאת, עדיין המענה יחסית מוגבל, כפי שבא לידי ביטוי בכמות המוגבלת של מומחים להתייעצות או בזמן המתנה עדיין ארוך יחסית לצורך קבלת שירות או טיפול.

מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת חולים?

אם אתם תוהים מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת חולים התשובה היא שאין בכלל מה להשוות בין מה שתקבלו במסגרתם. ביטוח פרטי שונה מהותית מהביטוח הממלכתי, ומרחיב משמעותית את היכולת שלכם ליהנות משירותי בריאות מהירים, מקיפים וחדשניים, הכוללים בין היתר יתרונות רבים:

  • קבלת ייעוץ מרופאים מומחים ומנוסים
  • ניתוחים בארץ ובחו"ל וכיסוי שהייה
  • כיסוי לתרופות מחוץ לסל הבריאות
  • טיפולים וטכנולוגיות מחליפי ניתוח
  • בדיקות אבחנתיות מהירות ומדויקות
  • תגמול כספי המאפשר התמודדות כלכלית טובה יותר עם גילוי מחלה קשה וכדומה
  • ועוד יתרונות רבים

מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת חולים? הפרטים הקטנים!

אז עכשיו, כשאתם מבינים מה ההבדל בין הביטוחים, זה הזמן לרכוש ביטוח פרטי וליהנות מכל היתרונות שיש לו: התאמת אישית לכל צורך שהוא, כיסוי מקיף, מענה מהיר, טיפולים מתקדמים ועוד. המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לעמוד לשירותכם ולהציע לכם ביטוח בריאות בהתאמה אישית של החברות המובילות בתחום במחיר משתלם.

מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת חולים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.