ביטוח הדירקטורים מתייקר – מה עושים?

לאחרונה חברות הביטוח התחילו לייקר את תעריפי ביטוח דירקטורים ונושאי משרה שנועד להגן משפטית וכלכלית על בכירים בחברות ובארגונים. אילו חברות הכי נפגעות ממגמה זו ואיך אפשר להשיג את הביטוח במחיר אטרקטיבי?

תזכורת: מהו ביטוח דירקטורים ונושאי משרה?

אחריות רבה מוטלת על כתפיו של כל מי שעובד בתפקיד ניהולי בכיר בחברות ובארגונים גדולים. לא פעם עליו לקבל החלטות קשות, שעשויות להיות להן השלכות הרות גורל עבור אנשים רבים, ביניהם עובדי החברה, ספקים, לקוחות, בעלי מניות ועוד. הבכירים למעשה חשופים לתביעות מהרגע שהם נכנסים לתפקיד ועד עולם. כלומר, גם אם הם מסיימים את עבודתם, הם עדיין יכולים להיתבע.

הדרך היחידה לקבל החלטות משמעותיות כל כך היא אך ורק אם אותם בכירים ירגישו בטוחים ומוגנים. לכן, כבר בעת גיוסם, אותם חברות ענקיות מספקים להם רשת ביטחון בדמות ביטוח דירקטורים ונושאי משרה. ביטוח זה מגן עליהם הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט המשפטי מפני מקרה הנובע עקב תפקידם בחברה או בארגון, הן במהלך עבודתם והן בתחום העסקתם.

חברות הביטוח מייקרות את הפוליסות

מאז 2020 חברות הביטוח החליטו לייקר את פוליסת ביטוח אחריות דירקטורים ונושאי משרה. הנפגעות העיקריות הן כל אותן החברות הציבוריות בישראל, ובעיקר חברות שנתפסות כבעלת סיכון גבוה יותר להיתבע. המקרים המפורסמים שבהם חברות הביטוח ייקרו את הפוליסה הם אלה של דה זראסאי ופועלים אי.בי.אי. הפרמיות התייקרות בעשרות ואפילו מאות אחוזים, לכל אותן חברות שהחליטו לרכוש פוליסות ביטוח לבכיריהן. הסיבה להתייקרות נובעת מכך שחברות הביטוח מאמינות שישנם סיכונים הולכים וגדלים לתביעות מצדם של בעלי מניות, בעלי תפקידים כאלה ואחרים וכדומה.

דוגמאות לחברות שנפגעו משמעותית ממהלך ההתייקרות

חברת הנדל"ן האמריקאי דה זראסאי גרופ חידשה את פוליסת ביטוח אחריות דירקטורים ונושאי משרה, וספגה מכה כפולה: מצד אחד צניחה באחריות, שעומדת על 2 מיליון דולר בלבד לעומת 30 מלייון דולר בעבר; ומצד שני נסיקה בפרמיה שעומדת על 150,000$ לעומת 46,000$ בשנה שעברה.

חברת החיתום פועלים אי.בי.אי רכשת פוליסת ביטוח אחריות דירקטורים ונושאי משרה בחברת הפניקס, עם גבול אחריות העומד על 10 מיליון דולר למקרה. על הפוליסה הזו החברה שילמה סכום של 280,000$, לעומת 159,000$ בלבד ששילמה עבור כיסוי דומה בשנה שעברה.

מה משפיע על מחיר ביטוח דירקטורים ונושאי משרה?

אם אתם מתכוונים לעשות ביטוח דירקטורים ונושאי משרה, חשוב קודם כל לעשות הערכת סיכונים, ולהחליט מהו סכום הכיסוי שאתם מעוניינים בו: ישנן חברות שמציעות כיסון של מליון שקלים ואחרו של מיליוני דולרים. לשם כך חשוב להבין מהם הסיכונים הכספיים שאליהם נחשף הדירקטור במסגרת תפקידו, ולכן חשוב להתייעץ עם גורם מקצועי שמתמחה בתחום זה.

גם הוספת הרחבות עלולה לייקר את מחיר הפרמיה מצד אחד ומצד להעניק הגנה טובה יותר. יש בתחום זה עשרות הרחבות ושוני רב בין חברות הביטוח המציעות את הפוליסה הזו. כדי למזער את ההוצאות הצעד הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לפנות לסוכן ביטוח שיאפיין את הצרכים שלכם לצד הסיכונים, ויבנה עבורכם את הפוליסה האידיאלית. וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם במהרה.

ביטוח דירקטורים מתייקר

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.