ביטוח אובדן כושר עבודה

תוכן עניינים

ביטוח אובדן כושר עבודה נחשב לאחד הביטוחים החשובים ביותר שישנם כיום, והוא רלוונטי לכל אדם, ובמיוחד לבעלי משפחות התלויות במפרנס. 

מדוע לא כדאי לוותר על ביטוח אובדן כושר העבודה?

המחשבה שלא נוכל לעבוד ולהתפרנס בכבוד, היא לא עניין שעובר לנו בראש באופן יומיומי. אך סיטואציה כזו יכולה, לצערנו, לפגוע בכל אחד ואחד מאתנו באופן פתאומי. בין אם מדובר על מחלה קשה הפוקדת אותנו – החל ממחלת נפש כמו דיכאון, מחלה פיזית כמו סרטן ועד לפגיעה כתוצאה מתאונת דרכים – מקרים אלו ישביתו אותנו וימנעו מאתנו את היכולת לעבוד. מצב זה עלול להימשך מספר שבועות, חודשים או מספר שנים בלבד, אך יכול להימשך גם לצמיתות. במקרה כזה, גם אם יתקבלו פיצויים וקצבאות מביטוח לאומי, המצב הכלכלי של המשפחה כולה עלול להיפגע משמעותית לאורך זמן. לכן, ביטוח אובדן כושר עבודה הוא ביטוח חשוב ביותר המגן על מי שכתוצאה ממחלה או תאונה לא יכול לעסוק במשלח ידו. ביטוח זה הוא רלוונטי, כאמור, לכל אדם ובמיוחד לעוסקים בעבודות כגון פועלי בניין, נגרים, חשמלאים וכד׳.  

כיצד מקבלים פיצוי במקרה של אובדן כושר עבודה?

במקרה של אירוע בו נפגע כושר העבודה של המבוטח, בין אם באופן חלקי או מלא, יתקבלו תגמולי הביטוח כקצבה חודשית, בגובה סכום הביטוח המופיע בפוליסה ולכל היותר 100% מגובה ההכנסה בפועל ב-12 החודשים שקדמו למקרה הביטוח וזאת למשך השנה הראשונה  ולאחר מכן בשיעור שאינו עולה על 75% מההכנסה טרם קרות מקרה הביטוח. חשוב  לדעת שלא כל אירוע מזכה באופן אוטומטי את המבוטח בקבלת תגמולי מהביטוח במידה ואיבד את כושר עבודתו.

קיימים אירועים שונים אשר מוצאים מכלל כיסוי בפוליסה, לדוגמה: 

⦁    במקרה של פגיעה עצמית מכוונת 
⦁    שימוש בסמים או אלכוהול
⦁    תאונה עקב ספורט אתגרי כמו צלילה, טיפוס הרים, או טיסה כתחביב. 

אילו הרחבות ניתן להוסיף לפוליסת הביטוח?

ניתן להרחיב את הפוליסה על מנת ליהנות מהגנה נוספת בצורת תגמולי ביטוח מוספים. אחת ההרחבות המשתלמות ביותר, היא לדוגמה הרחבה לביטוח סיעודי, בו מתקבלים סכומי פיצויים גבוהים יותר, במידה והמבוטח נמצא לאחר האירוע במצב בו הוא סיעודי וזקוק לעזרה ולשיקום. 

מה עוד כדאי לדעת?

⦁    יש לשים לב היטב להגדרות בפוליסה לגבי עיסוק ״ספציפי״ ועיסוק ״סביר״
⦁    דמי הביטוח משתנים מדי שנה בהתאם לגיל המבוטח (פרמיה משתנה)
⦁    את הכספים מהביטוח ניתן לקבל עד גיל הפרישה בלבד (67)
⦁    במהלך קבלת הכספים מתבטל תשלום הפרמיה החודשית 

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.