הוזלת ביטוח חיים – כל הדרכים והשיטות שיחסכו לכם עשרות אלפי שקלים בשנה!

המפקח על הביטוח החליט על הוזלת ביטוח חיים ב- 30% ורבים אינם מודעים לרפורמה חשובה זו, שיכולה לחסוך להם עד עשרות אלפי שקלים לאורך כל תקופת הביטוח. בדקו האם אתם זכאים, ומה חשוב לדעת כדי לעשות את זה נכון.

ביטוח חיים עבר בשנים האחרונות תהפוכות

תוחלת החיים במדינת ישראל הולכת וגדלה עם הזמן, ביטוחי החיים הפכו להיות יותר ויותר רווחיים עבור חברות הביטוח והתחרות על לבו של הצרכן עלתה שלב. חלק מהחברות מציעות הצעות אטרקטיביות וחותכות במחירים בעשרות אחוזים, לאחר שבמשך שנים קהל המבוטחים היה שבוי בפוליסות ללא הנחות ועם תשלום חודשי שרק הולך ומתייקר עם הזמן.

המפקח קלט שאם חברות הביטוח מציעות הנחות כל כך משמעותיות למצטרפים חדשים, ככל הנראה שהן מקבלות רווחים גדולים מאוד, ולכן הכריז על הוזלת ביטוח חיים ב- 30%. אלא שהתעריף לא התעדכן אוטומטית אצל מי שכבר יש לו ביטוח. רק מי שטרח לעשות בדיקת תיק ביטוח הצליח להוזיל באופן משמעותי את מחיר הפוליסה.

הוזלת ביטוח חיים – הלכה למעשה

הנה כמה דגשים שיעזרו לכם להוזיל את התשלום החודשי על ביטוח החיים שלכם:

1. בדקו איזה ביטוחי חיים יש לכם והאם אתם מעוניינים בכולם

ייתכן ולאורך השנים ביטחתם את עצמכם בביטוחי חיים שונים במסגרות העבודה שלכם. מאחר ויש כמה סוגי ביטוחי חיים יתכן מאוד שביטחתם את עצמכם בביטוחים זהים מבלי להיות מודעים לכך, ויכול מאוד להיות שאין לכם באמת צורך בכל הביטוחים האלה, ושאחד מהם בהחלט יספיק לכם.

2. בררו את שיטת התשלום על ביטוח החיים שברשותכם ומה אתם מקבלים בתמורה

לכל ביטוח יש את שיטת התשלום הייחודית לו. לצורך הוזלת ביטוח חיים, חשוב לבדוק לא רק אילו סוגי ביטוחים יש לכם ואם אתם אכן זקוקים לכולם, אלא גם איך אתם משלמים עליהם. בדרך כלל התשלום על הביטוח עולה קצת עם הגיל מדי שנה, אבל יש גם ביטוחים שהתשלום עליהם משתנה משמעותית מדי 5 שנים. יש גם ביטוחים שתשלום הפרמיה שלה קבוע לאורך כל החיים וגובה סכום הכיסוי הולך וקטן ויש גם ביטוחים שהפרמיה שלהם מתקבעת בגיל מסוים, אך הכיסוי נשאר זהה.

3. ודאו שאתם משלמים פרמיה סבירה ושיש תמורה בעד האגרה

בדיקת כפל ביטוחים יכול לבחון גם כמה אתם משלמים על ביטוח החיים שלכם. אם אתם משלמים פרמיה גבוהה, יכול להיות ששווה לשקול להעביר את הביטוח שלכם לחברה מתחרה, שתעניק לכם כיסוי זהה ותנאים טובים במחיר זול יותר.

זכרו שתחום הביטוח הוא תחרותי ביותר. הרבה חברות מנסות לכבוש את לב הציבור ומציעות מבצעים כאלה ואחרים. צריך להבין מה מסתתר מאחורי המבצע, לכמה זמן הוא תקף, ומה התמורה שתקבלו בעד הכסף שלכם. כדי להבין יותר על החברות המתחרות על לבכן, חשוב לבחון את הציון שהם מקבלים במסגרת מדד שירות חברות הביטוח שרשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון מפרסמת מדי שנה.

הוזלת ביטוח חיים במעבר לחברה אחרת – למה לשים לב?

אם החלטתם להעביר את ביטוח החיים שלכם לחברה אחרת לצורך הוזלת ביטוח חיים, דבר עם סוכן ביטוח מנוסה ואמין. רק מי שמכיר את עולם ביטוחי החיים, שיכול לבדוק באופן מקצועי את הביטוח שלכם ולהשוות אותו לביטוחים אחרים, יוכל להגיד לכם אם המעבר אכן ישתלם לכם. זאת מאחר ובעבר נמכרו פוליסות בתשלום קבוע, ויתכן מאוד שבטווח הארוך זה עדיף לכם במקום ליהנות מהנחה בעת מעבר לחברה אחרת, שתינתן רק לכמה חודשים.

כמו כן אנשים שמצבם הבריאותי השתנה מאז שהצטרפו לביטוח חיים, צריכים לנקוט במשנה זהירות בעת מעבר. חברות הביטוח בודקות היטב את המצב הבריאותי של המבטחים שלה, ועלולה לגבות יותר כסף ממה שמצבו בריאותי לקוי, ולכן המעבר לא ייצא באמת משתלם עבורכם במצב כזה.

בשורה התחתונה, כמה תוכלו לחסוך?

בדיקת תיק הביטוח שלכם יכול להוביל להוזלת ביטוח חיים אבל גם להוזלה ואפילו לביטול של פוליסות כפולות או אפילו מיותרות. במקרים מסוימים, ניתן לחסוך עד עשרות אלפי שקלים עבור משפחה ממוצעת מדי שנה. אבל כמובן שזה מאוד תלוי מה יתברר במהלך בדיקת התיק, ובכל מקרה צריך לבחון לעומק כל מהלך שעושים.

אז מאיפה מתחילים?…

כל מה שעליכם לעשות לצורך הוזלת ביטוח חיים הוא פשוט להשאיר את הפרטים שלכם בטופס. המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח יבדקו עבורם את כל הכיסויים הקיימים, יציעו לכם אלטרנטיבות כדי שתוכלו ליהנות מחיסכון משמעותי. המומחים שלנו ילוו אתכם לאורך כל התהליך באדיבות ובמקצועיות, יסייעו לכם במילוי הטפסים הנדרשים ויתנהלו בשמכם מול חברות הביטוח כדי לוודא את כדאיות המעבר.

הוזלת ביטוח חיים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
ביטוח חיים עושים רק עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.