דמי ניהול קרן פנסיה – לא מה שחשבתם

קרן פנסיה היא אחד מאפיקי החיסכון הפופולריים ביותר ליצירת עתיד כלכלי לאחר גיל פרישה. אחד היתרונות המשמעותיים שיש לו הוא נושא החיסכון בדמי הניהול. עניין זה קורץ לאנשים רבים, מתוך רצון לשמור על חסכונותיהם העתידיים, אך חשוב לקחת בחשבון גם פרמטרים נוספים מלבד דמי ניהול פנסיה.

הגבלת דמי ניהול קרן פנסיה לפי חוק

לפי חוק חברות ביטוח רשאיות לגבות דמי ניהול בגין ניהול קרן פנסיה מקיפה משני רכיבים שונים: עד 6% מרכיב ההפקדה ועד 0.5% מרכיב סך הצבירה. אם נשווה את הגבלת החוק לדמי הניהול של קופות הגמל ולביטוח מנהלים מדובר בדמי ניהול יחסית אטרקטיביים שמשאירים יותר כספים שיוכלו לשמש את החוסכים לאחר שיחליטו לפרוש מעבודתם.

 דמי ניהול על סך הצבירהדמי ניהול על הפקדות
קרן חדשה מקיפה0.5% 6%
קרן חדשה כללית1.05%4%
ביטוחי מנהלים1.05%4%
קופות גמל1.05%4%

דמי ניהול בקרנות פנסיה ברירת מחדל

למרות התשלום האטרקטיבי יחסית של דמי הניהול בקרן מקיפה כבר מלכתחילה, המדינה החליטה במטרה לעודד את אזרחיה לחסוך לגיל השלישי, לאפשר להם ליהנות מדמי ניהול אפילו נמוכים יותר. אטרקציה זו מוצעת במסגרת 4 קרנות ברירת מחדל, שנבחרו במסגרת מכרז מטעם משרד האוצר בזמנו.

 דמי ניהול על סך הצבירהדמי ניהול על הפקדות
אלטשולר שחם0.1%1.49%
הלמן אלדובי0.1%1.49%
מיטב דש0.05%2.49%
פסגות0.0905%1.68%

לא רק השוואת דמי ניהול בקרן פנסיה

למרות שדמי ניהול בקרן פנסיה הם עניין חשוב, הם לא העניין היחידי שחשוב. קיימים פרמטרים נוספים שחשוב להתחשב בהם, לפני שמחליטים מהו אפיק החיסכון הפנסיוני האידיאלי בשבילכם.

קחו לדוגמה את עניין התקנון – על העמיתים ערבים זה לזה. כל שינוי או תביעה גדולה של אחד מהעמיתים משפיעה ישירות על גובה קצבת הפנסיה שיקבלו כל השאר. במילים אחרות – ככל שחסכתם פחות בקרן הפנסיה שלכם, עוצמת הפגיעה בגובה הקצבה החודשית העתידית שלכם תהיה יותר משמעותית.

פרמטרים נוספים לדוגמה יכולים להיות דירוג הגופים מנהלים במדד השירות של רשות ההון, ביטוח וחיסכון, הגרעון האקטוארי וכמובן התשואות שכל גוף משיג לאורך זמן.

דמי ניהול זה לא הכול!

כפי שהבנתם במאמר זה, יש פרמטרים שונים שיכולים להשפיע על ההחלטה איפה כדאי לחסוך כסף לקראת הפנסיה. דמי ניהול קרן פנסיה הם בהחלט פרמטר אטרקטיבי שיש לקחת בחשבון, אבל אסור להתרכז אך ורק בו. כדי לקבל החלטה מושכלת שתשפיע על איכות חייכם בעתיד, אתם מוזמנים ליצור קשר עם פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ולקבל ייעוץ מאחד המומחים הפנסיוניים שלנו, שידאג להתאים לכם את אפיק החיסכון האידיאלי בשבילכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מסלולי פרישה בקרן פנסיה
מסלולי פרישה בקרן פנסיה – איך לבחור נכון?

מסלולי פרישה בקרן פנסיה נועדו לעזור לכם למצות את החיסכון הפנסיוני שלכם, והבחירה ביניהם מתבצעת רגע לפני שאתם פורשים מעבודתכם. מאחר ולא ניתן לשנות את החלטתכם בהמשך יש לשקול את הבחירה בכובד ראש. אז איך בוחרים את המסלול האידיאלי? על כך במאמר.

קראו עוד »
כמה מס משלמים על פנסיה?
כמה מס משלמים על פנסיה?

כמה מס משלמים על פנסיה היא אחת השאלות הנפוצות בקרב אנשים שעומדים בפני פרישה מהעבודה. במאמר תמצא את כל המידע העדכני והרלבנטי שיעזור לכם להתכונן ליום הגדול, ולמצות את כל ההטבות והזכויות שמגיעות לכם.

קראו עוד »
מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה?
מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה?

מתי המעסיק מתחיל לשלם פנסיה היא אחת השאלות שמטרידה עובדים רבים. במאמר זה נסביר מה קורה לאדם שיש לו כבר חיסכון פנסיוני והוא מתחיל לעבוד במקום חדש, מה קורה לאדם שאין בידיו חיסכון כזה ועוד.

קראו עוד »
להצטרפות לקרן פנסיה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.