דמי ניהול קרן פנסיה – לא מה שחשבתם

קרן פנסיה היא אחד מאפיקי החיסכון הפופולריים ביותר ליצירת עתיד כלכלי לאחר גיל פרישה. אחד היתרונות המשמעותיים שיש לו הוא נושא החיסכון בדמי הניהול. עניין זה קורץ לאנשים רבים, מתוך רצון לשמור על חסכונותיהם העתידיים, אך חשוב לקחת בחשבון גם פרמטרים נוספים מלבד דמי ניהול פנסיה.

הגבלת דמי ניהול קרן פנסיה לפי חוק

לפי חוק חברות ביטוח רשאיות לגבות דמי ניהול בגין ניהול קרן פנסיה מקיפה משני רכיבים שונים: עד 6% מרכיב ההפקדה ועד 0.5% מרכיב סך הצבירה. אם נשווה את הגבלת החוק לדמי הניהול של קופות הגמל ולביטוח מנהלים מדובר בדמי ניהול יחסית אטרקטיביים שמשאירים יותר כספים שיוכלו לשמש את החוסכים לאחר שיחליטו לפרוש מעבודתם.

 דמי ניהול על סך הצבירהדמי ניהול על הפקדות
קרן חדשה מקיפה0.5% 6%
קרן חדשה כללית1.05%4%
ביטוחי מנהלים1.05%4%
קופות גמל1.05%4%

דמי ניהול בקרנות פנסיה ברירת מחדל

למרות התשלום האטרקטיבי יחסית של דמי הניהול בקרן מקיפה כבר מלכתחילה, המדינה החליטה במטרה לעודד את אזרחיה לחסוך לגיל השלישי, לאפשר להם ליהנות מדמי ניהול אפילו נמוכים יותר. אטרקציה זו מוצעת במסגרת 4 קרנות ברירת מחדל, שנבחרו במסגרת מכרז מטעם משרד האוצר בזמנו.

 דמי ניהול על סך הצבירהדמי ניהול על הפקדות
אלטשולר שחם0.1%1.49%
הלמן אלדובי0.1%1.49%
מיטב דש0.05%2.49%
פסגות0.0905%1.68%

לא רק השוואת דמי ניהול בקרן פנסיה

למרות שדמי ניהול בקרן פנסיה הם עניין חשוב, הם לא העניין היחידי שחשוב. קיימים פרמטרים נוספים שחשוב להתחשב בהם, לפני שמחליטים מהו אפיק החיסכון הפנסיוני האידיאלי בשבילכם.

קחו לדוגמה את עניין התקנון – על העמיתים ערבים זה לזה. כל שינוי או תביעה גדולה של אחד מהעמיתים משפיעה ישירות על גובה קצבת הפנסיה שיקבלו כל השאר. במילים אחרות – ככל שחסכתם פחות בקרן הפנסיה שלכם, עוצמת הפגיעה בגובה הקצבה החודשית העתידית שלכם תהיה יותר משמעותית.

פרמטרים נוספים לדוגמה יכולים להיות דירוג הגופים מנהלים במדד השירות של רשות ההון, ביטוח וחיסכון, הגרעון האקטוארי וכמובן התשואות שכל גוף משיג לאורך זמן.

דמי ניהול זה לא הכול!

כפי שהבנתם במאמר זה, יש פרמטרים שונים שיכולים להשפיע על ההחלטה איפה כדאי לחסוך כסף לקראת הפנסיה. דמי ניהול קרן פנסיה הם בהחלט פרמטר אטרקטיבי שיש לקחת בחשבון, אבל אסור להתרכז אך ורק בו. כדי לקבל החלטה מושכלת שתשפיע על איכות חייכם בעתיד, אתם מוזמנים ליצור קשר עם פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ולקבל ייעוץ מאחד המומחים הפנסיוניים שלנו, שידאג להתאים לכם את אפיק החיסכון האידיאלי בשבילכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
העברת קופת גמל
העברת קרן פנסיה לקופת גמל – צעד מבורך או שעדיף שיישכח?

העברת קרן פנסיה לקופת גמל היא רעיון שמדי פעם מתגנב לראשכם? חשוב לדעת שלא מדובר בשאלה של נכון או לא נכון, אלא להתייחס באופן פרטני ולבחון אותה לפי צורכיו ומטרותיו של החוסך. במאמר זה נדבר על היתרונות והחסרונות של מהלך זה.

קראו עוד »
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
האם כדאי למשוך כספי פנסיה
האם כדאי למשוך כספי פנסיה כדי לכסות את המשכנתא ואת ההלוואות?

הריבית הגבוהה מביאה לכך שיותר ויותר ישראלים מושכים את קרנות הפנסיה וההשתלמות ושוברים חסכונות על מנת לכסות את המשכנתא והלוואות אחרות. האם גם לכם כדאי, אילו השלכות צפויות לטווח הארוך ומה אפשר עוד לעשות כדי לא לכרוע תחת הנטל?

קראו עוד »
להצטרפות לקרן פנסיה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.