האם גם אתם "זורקים" כסף לפח על ביטוחים מיותרים?

תוכן עניינים

3.5 מיליארד שקלים זהו הסכום המוערך שמדי שנה הציבור הישראלי משלם בגין כפל ביטוחי, ויתכן שגם אתם משלמים כסף מיותר על ביטוחים. מה אפשר לעשות כדי לחסוך בהוצאות על הביטוחים ואיך לפעול בצורה חכמה ושקולה?

כסף "שנזרק" לפח

למרות ניסיונות המדינה, כמו אתר הר הביטוח והמסלקה הפנסיונית, למנוע מאנשים לשלם על ביטוחים כפולים, התופעה של כפל ביטוחי עדיין קיימת לצערנו. מדי שנה הציבור משלם לא פחות משלושה וחצי מיליארד שקלים לחברות הביטוח על 6.5 מליון פוליסות ביטוח כפולות, ללא סיבה מוצדקת. אלה סכומי עתק הבאים לידי ביטוי בחשבונות הבנק של מבוטחים רבים.

למה זה קורה עדיין?

ענפי הביטוח בהם נפוצה במיוחד תופעת הכפל ביטוחי הם: ביטוחי חיים (28%), פוליסות ביטוח תאונות אישיות (22%), ניתוחים מהשקל הראשון (14%), תרופות (13%), סיעוד (10%), ייעוץ ובדיקות (8%). קיימות מגוון סיבות לכך שכפל ביטוחי הוא עדיין תופעה רווחת: ראשית, עולם הביטוח נתפס כנושא מפחיד ואפור (שלא לומר משעמם) ולכן אנשים נרתעים מפניו ומעדיפים לשלוף את הכרטיס ולשלם מבלי לדעת אם הם מבוטחים כבר בביטוח מסוים או לא, מה הוא מקנה להם, כמה הם משלמים ואיזו חברה בכלל תעזור להם כשהם יצטרפו.

שנית, הרבה אנשים בוחרים במודע שיהיה להם כפל ביטוח, כי הם חושבים שהם יקבלו פיצוי כפול במקרה אם חלילה יצטרכו לתבוע את חברות הביטוח. האמת היא שברוב הביטוחים זה לא נכון. הם יוכלו לתבוע רק חברה אחת ולקבל החזר ממנה, ומאחרת לא יוכלו לקבל כלום.

שלישית, יש אנשים שאינם מודעים ואינם שמים לב אם יש להם כבר ביטוח דומה או אפילו זהה במסגרת אחרת, למשל דרך העבודה או ארגון כלשהו שהם חברים בו.

והסיבה האחרונה היא שהרבה פעמים ביטוחים נמכרים דרך מוקדים טלפונים של חברות ביטוח ע"י נציגי מכירות שהאינטרס שלהם הוא אחד – למכור ויהי מה. הם לא מנסים לבדוק אם יש לכם ביטוח דומה / זהה.

למה צריך לשים לב?

כאמור, ניתן להיעזר באתר הר הביטוח כדי לבדוק אילו פוליסות יש לכם ולבדוק אם יש לכם כפל ביטוחי. עם זאת, חשוב באותה הנשימה לסייג ולומר, כי האתר מספק מידע כללי בלבד. לפעמים נדמה למבוטח שבוחן את תיק הביטוח שלו שיש לו ביטוחים זהים וכפולים ושהוא יכול לבטל לפחות אחת מהן, אבל בפועל זה לא המצב.

לא נוכל להדגיש מספיק פעמים כמה חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי ומנוסה לפני שנוקטים בצעדים שכזה. לפעמים ביטוחים בעלי שמות דומים מספקים כיסויים למצבים שונים. רכישת ביטוח שבוטל בטעות לפעמים גוררת תקופת המתנה/אכשרה מחודשת, החרגות שמייקרות את הפוליסה וכדומה.

פונים אל פתרונות עדיפים ועושים סדר בתיק הביטוחי!

לסיכום, השילוב בין חוסר מודעות של הצרכנים לצד מכירות אגרסיביות מטעם חברות הביטוח הישירות, מביא לכך שהמבוטחים משלמים כמה מאות או אפילו אלפי שקלים בשנה על ביטוחים כפולים, שמרביתם מיותרים. מחיקת ביטוחים כפולים ומיותרים זהו צעד שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף, אך יש לבצע את הצעד הזה רק בליווי סוכן ביטוח מיומן.

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עושים לכם סדר בתיק הביטוחי שלכם. נשמח להעניק לכם שירות מקצועי המבוסס על ניסיון של עשרות שנים בתחום. אנו עובדים עם כל חברות הביטוח המובילות בכל תחומי הביטוח. פנו אלינו עוד היום כדי לחסוך זמן וכסף וליהנות משקט נפשי.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
בדיקת תיק ביטוח
בדיקת תיק ביטוח – למה זה חשוב, מה זה כולל ולמי זה מתאים?

ביטוחים הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. אנחנו משלמים עליהם מדי חודש כדי להגן על עצמנו ומשפחתנו במקרה של אירוע בלתי צפוי. עם זאת, לא תמיד אנחנו בטוחים שהביטוחים שלנו אכן מספקים לנו את הכיסוי שאנחנו צריכים. בדיקת תיק ביטוח מקצועית יכולה לעזור לנו להבטיח שהביטוח שלנו מותאם למצבנו האישי, משפחתי וכלכלי.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.