ביטוח בריאות פרטי בתקופת הקורונה – אי של יציבות בתקופת חוסר ודאות

בעקבות התפרצות נגיף הקורונה ששיבש את חיינו, חברות ביטוח מסוימות החליטו לעדכן כתב שירות רפואה אונליין. שינוי זה מאפשר כעת לכל מבוטח לרכוש כתב שירות, שמעניק שירות רופא און ליין, ללא צורך בחיתום רפואי וללא רכישת ביטוחים אחרים.

משבר הקורונה הוביל לקריסת מערכת הבריאות הציבורית

למרות שמערכת הבריאות הציבורית כבר שנים מדווחת על קשיים, הרי שבשנה האחרונה הקשיים הוכפלו שבעתיים. שנת 2020 איפשרה לכל אחד לראות (ולדאבוננו גם להרגיש) את החוסרים המשמעותיים עליהם היא דיברה. קיים מחסור משמעותי ברופאים, מכשירים רפואיים הנדרשים לצורך אבחון וטיפול, מיטות אשפוז וכל זאת לצד עלייה ניכרת והצורך ברופאים מומחים.

משבר הקורונה הביא ליצירת צוואר בקבוק בכל הנוגע לתחום הרפואה: המתנה ממושכת לניתוחים, בדיקות ואפילו התייעצויות עם מומחים. יותר משאבים הוקצו לצורך טיפול בחולי הקורונה במחלקות המיוחדות שהוקמו, ובו זמנית תורים שהיו נדחו עד להודעה חדשה לצד צורך בטיפולים מורכבים יותר בחולים שדחו את הטיפול בבעייתם הרפואית מתוך רצון להימנע מביקור בקופות ובבתי החולים.

כל אלה הגבירו את הביקוש לביטוחי בריאות פרטיים, הרבה מעבר למה שהיה עד כה. בתקופה של חוסר ודאות וחוסר שליטה על המתרחש, כשהתחושה שסכנה אורבת בכל פינה, גרמו לאנשים לחשוב שאינם יכולים להסתמך על מוסדי הבריאות הציבוריים, ועלולים למצוא את עצמם "נופלים בין הכיסאות", בגלל חוסר יכולת של המערכת לספק מענה מקיף וזמין בזמן אמת.

רופא און ליין במסגרת ביטוח בריאות פרטי כפתרון

ביטוחי הבריאות הפרטיים, ובדגש כתב שירות לקבלת שירותי רפואה און ליין, מאפשרים לנו ליהנות משקט נפשי, תחושת שליטה וודאות בתקופה הנוכחית, שבה אנחנו חיים לצד אילוצים שונים הנובעים עקב משבר הקורונה.

אילוצים אלה כוללים, בין היתר:

  • קושי להיפגש פנים אל מול פנים ולנהל פגישות אישיות
  • הימנעות מקרבה חברתית והגעה למרכזים רפואיים או למקומות הומי אדם
  • צורך לקבל שירות מרחוק באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית

הקהל דורש: רופא און ליין וכיסוי רפואי הולם

המבוטחים חשים צורך להגן על עצמם בתקופה זו יותר מתמיד. הצורך בביטוח בריאות עולה בגלל כמה סיבות:

  • הצורך ביציבות ארוכת טווח – צורך שנובע במיוחד לאור המשבר הכלכלי שהוביל משפחות רבות למצב של אבטלה ו/או חוסר יציבות תעסוקתית ופיננסית. הביטוח מעניק עוגן חזק, במיוחד במקרה של קטסטרופה רפואית חלילה. קיים צורך ביטוחי משמעותי בכיסוי עבור ניתוחים, תרופות, השתלות ומחלות קשות.
  • הצורך בגמישות – הקורונה גרמה לאנשים להבין טוב יותר את המשמעות של מענה מקצועי, איכותי, מהיר וגמיש. גמישות זו, הכוללת בין היתר מענה מרופא און ליין כמעט בכל שעה ביממה וחופש הבחירה ממי מבין אלפי רופאים לקבל ייעוץ, הפכו להיות מרכיב משמעותי בקבלת ההחלטה אם להצטרף לביטוח פרטי או לא. נושא הגמישות גם בא לידי ביטוי ביכולת של כל מבוטח לרכוש מגוון כתבי שירות משלימים לכיסוי מיטבי.
  • הצורך בזמינות – ככל שהחוסרים במערכת הציבורית גוברים, כך גדלה החשיבות בקיצור זמני ההמתנה בתורים למומחים, בדיקות וניתוחים, כפי שמאפשרים ביטוחי בריאות פרטיים.
  • הצורך בהתאמה אישית – כיום כל אדם בעל כתב שירות רופא און ליין יכול לקבל מגוון רחב של אופציות לטיפול במצבו הרפואי, כולל במקרים של מצבים מורכבים ביותר.
  • הצורך ביעילות – אנשים חוששים לבקר במרכזים רפואיים ולהידבק בקורונה, ולכן בוחרים לקבל ייעוץ מרופא און ליין ולקבל שירותי דיגיטליים גם מחברת הביטוח שלהם. כל אלה הופכים את הטיפולים ליעילים, מהירים ונוחים משמעותית בתקופה מאתגרת זו.

לסיכום – מה שבטוח, הולכים על ביטוח!

ביטוח בריאות פרטי בתקופת הקורונה משול לאי של יציבות בתקופת חוסר ודאות. אם אתם מעוניינים לוודא שאתם מכוסים בכל הביטוחים החשובים ושיש לכם יכולת להתייעץ עם רופא און ליין בעת הצורך, לקצר תורים וליהנות מכיסויים נוספים, צרו קשר עוד היום עם המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם ולענות על כל שאלה.

ביטוח חיים פרטי בעידן הקורונה ורופא און ליין (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.