אילו מסמכים כדאי לשמור לקראת הפרישה?

זה אולי נראה רחוק, אבל חשוב להתכונן לגיל פרישה גם אם אתם רק בשנות ה- 20 לחייכם ואתם עושים את צעדיכם הראשונים בשוק העבודה. אלו המסמכים שכדאי שתשמרו לכם עד לצאתכם לגמלאות.

בסופו של דבר כולנו מגיעים לגיל פרישה

לא משנה אם אתם רק התחלתם לאחרונה לעבוד או אם צברתם כבר ותק של עשרות שנים בעיסוקכם. לא משנה אם זה נראה רחוק מכם שנות אור או שזה נראה לכם ממש מעבר לפינה – בבוא היום תגיעו לגיל פרישה וחשוב שתגיעו מוכנים, כלומר שתהיה לכם את כל הניירת הנדרשת על מנת שתוכלו לקבל את קצבת הפנסיה שלכם ללא כל עיכובים מיותרים. חשוב להבין שקבלת הקצבה אינה מתבצעת באופן אוטומטי החל מגיל מסוים, אלא רק לאחר קבלת מסמכים מסוימים, בדיקתם ואישורם.

איזה מסמכים מומלץ שתשמרו כדי להיערך לפרישה?

לצערנו, אנחנו פוגשים לקוחות רבים שמגיעים פשוט לא מוכנים לגיל פרישה, ואין בידם את כל המסמכים שנדרשים על מנת לאפשר להם לפרוש כמו שצריך. כדי לעזור לכם להיערך מבעוד מועד הכנו לכם לרשימה של כל המסמכים שכדאי לכם לשמור עד למועד הפרישה שלכם:

 • טפסי 106 ורצוי אף את תלושי השכר של כל תקופת העבודה
 • טפסי 161 של המעסיקים לכל תקופות העבודה
 • העתקים של טפסי הרצפים – רצף קצבה ורצף זכויות (פיצויים)
 • העתקים של מכתבים שהועברו אליכם מהקופות ומהקרנות שבהם חסכתם לאורך השנים – למשל, מסמכים המעידים על מתן הנחה בדמי ניהול, הפסקת הכיסוי הביטוחי וכדומה
 • העתקי פוליסות ביטוח
 • העתקי שינויים שנעשו לאורך השנים
 • מכתבים שלך שיועדו לקופות או למעסיק בנושא הפנסיוני
 • הסכמי עבודה אישיים
 • דו"חות שנתיים של הגופים הפנסיוניים השונים של השנים האחרונות
 • העתקים של דו"חות בהם פורטו משיכות או העברות
 • סיכום סיום העבודה אצל המעסיק האחרון שכולל את כל המגיע לך (חופשה, הבראה, הודעה מוקדמת, פיצויים מוגדלים, הסתגלות, מענקים מיוחדים, השלמת פיצויים ועוד).
 • אישורים על משיכת מענקי פרישה בפטור ממס למרבית תקופות העבודה

ההמלצה שלנו היא שתכינו לעצמכם כבר עכשיו קלסר עם חוצצים כדי להתחיל לרכז כבר מעכשיו את כל המסמכים בשלווה וברוגע, כדי שבבוא היום תהיו הכי רגועים שאפשר ושתדעו שתקבלו את הקצבה שלכם בקלות והכי חשוב – בזמן.

צריכים לעשות סדר בתיק הפנסיוני או בתיק הביטוחים?

אנחנו חיים בתקופה שבה אנשים מחליפים מקומות עבודה לעתים קרובות יחסית, ובכל מקום נפתח עבורנו מוצר פנסיוני ולפעמים גם חסכונות נוספים לצד ביטוחים קבוצתיים. כדי לדעת בדיוק היכן נמצאים החסכונות שלכם וכדי לדעת אילו ביטוחים יש לכם ועל מה אתם משלמים, אנחנו מזמינים אתכם לפגישה עם המומחים שלנו בפתרונות עדיפים, שישמחו לעשות לכם סדר בדברים.

אנו נאתר עבורכם את כל הביטוחים והחסכונות שלכם, נבחן אם הם מתאימים לכם ונמליץ לכם על צעדים נוספים שכדאי שתעשו. אנחנו מתבססים על ידע וניסיון שנצברו במשך יותר מ- 20 שנים ועל עבודה כתף אל כתף עם כל חברות הביטוח וההשקעות המובילים. פנו אלינו עוד היום לתיאום שיחת ייעוץ שתעזור לכם לראות את התמונה הרחבה ולתכנן את עתידכם הכלכלי, כדי ליהנות משקט נפשי.

אילו מסמכים לשמור לפרישה (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.