כפל ביטוח בריאות פוגע לכם בכיס!

לצערנו אנחנו נתקלים בכל יום באנשים שמבזבזים את כספם על כפל ביטוח בריאות: הם משלמים פעמיים על ביטוחי בריאות, למרות שבפועל, בזמן שיזדקקו לכיסוי – יקבלו אותו רק ממקור אחד. אז איך להימנע מהתופעה ולמה חשוב לשים לב?

מדי שנה ישראלים מוציאים מכספם סכומים משמעותיים כדי לשלם על ביטוחי בריאות, מאחר ואין זה סוד שמערכת הבריאות קורסת ושתמיד יש ויכוחים סביב התרופות, הטיפולים והשירותים שנכללים במסגרת סל הבריאות. לכן, אין זה מפליא שכל מי שיכול להרשות לעצמו ורוצה ליהנות משירות יעיל, איכותי וחדשני במערכת הבריאות הישראלית, רוכש לעצמו ביטוח פרטי. העניין הוא שחשוב שתדעו – לא צריך יותר מביטוח פרטי אחד!

מה זה כפל ביטוח בריאות?

מדובר במצב שבו יש לאדם יותר מפוליסת בריאות אחת. מדובר בפוליסת זהות או דומות מאוד, שככל הנראה נרכשו על ידכם מחברות ביטוח שונות, או שיש לכם במסגרת העבודה מבלי שידעתם שיש שכבר יש לכם אותן באופן פרטי או להפך. מצב זה גורם לאותו אדם לשלם כפול (ולפעמים אפילו משולש) בדיוק על אותם שירותי בריאות, לרוב מתוך חוסר מודעות לעניין וחוסר עניין לקרוא את פוליסות הביטוח שברשותו.

ומה לגבי כפל ביטוחים מבחירה מודעת?

לעתים אנשים בכוונה משלמים לשתי חברות ביטוח מתוך מחשבה שאם חלילה יצטרכו לממש אותו, יוכלו ליהנות מכיסוי כפול. אבל בפועל זה לא כך: כאשר אתם מגישים תביעה בגין שירות, טיפול, תרופה, ניתוח או כל פרוצדורה רפואית אחרת שקיבלתם, אתם למעשה יכולים ליהנות אך ורק כיסוי אחד. לכן, כפל ביטוח בריאות הוא למעשה בזבוז כספי ועדיף להימנע מכך.

איך להימנע מכפל ביטוחי בריאות?

אם אתם רוצים לחסוך כסף ולהימנע מהמצב שתיארנו חשוב קודם כל לקבל תמונה מלאה של הביטוחים שכבר יש לך, לפני שאתם רוכשים ביטוח נוסף. כמו כן, גם אם אתם לא שוקלים לרכוש פוליסה חדשה, ניתן בכל עת  לעשות סדר בתיק הביטוחי שלכם ולבדוק אם יש לכם כפל ביטוחי בריאות. סוכן פנסיוני יוכל לבדוק עבורכם אילו ביטוחים יש לכם ומה בדיוק הם מכסים, כדי שתוכלו לוותר על הביטוחים המיותרים ומצד שני לא לאבד כיסויים חשובים.

אנו מזמינים אתם לבדיקת תיק ביטוחי חינם

אם אתם מעוניינים להבין בדיוק על מה אתם משלמים, לצמצם בעלויות החודשיות וליהנות מכיסויים המותאמים לצרכים הייחודיים שלכם, המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח נמצאים כאן בשבילכם. צרו איתנו קשר לבדיקת התיק הביטוחי ואנחנו נדאג לכל השאר!

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.