ביטוח חיים כפול – המדריך המלא

אחת התופעות הנפוצות ביותר היא שאנשים מבטחים את עצמם בביטוח חיים כפול. המחשבה שעומדת מאחורי המעשה היא להעניק למשפחה הגנה כפולה כמה שיותר גדולה אם יקרה הגרוע מכל. האם מדובר בטעות קריטית או בצעד חכם לעתיד?

מה זה כפל ביטוחים?

כפל ביטוחים היא תופעה שנגרמת בדרך כלל עקב העדר תשומת לב וחוסר מודעות למצב התיק הביטוחי. עניין זה בעייתי ביותר, מאחר והוא מוביל לתשלום פרמיות כפולות ומיותרות, שמצטברות לסכומים של מאות ואלפי שקלים בשנה. כמו כן אנשים לא זכורים שכבר יש להם ביטוח דומה עם כיסוי זהה, בגלל שהם לעתים מפסיקים לקבל דוחות מהגוף המנהל עקב מעבר דירה. בנוסף לכך, לעתים הם חושבים שיוכלו לקבל כיסוי כפול מחברות שונות, מבלי לברר לעומק בכלל האם אפשר לתבוע שתי חברות ביטוח?

ניתן למנוע זאת בקלות באמצעות בדיקת תיק הביטוחים שלכם. במסגרת זו סוכן הביטוח יעניק לכם תמונה מלאה וברורה על הפוליסות שיש  לכם, אילו ביטוחים מיותרים עבורכם ואילו ביטוחים כדאי שתעשו, כדי שבעת הצורך תיהנו מכיסוי מקיף ואיכותי, וכך תוכלו להימנע מרכישת כפל ביטוחים. שימו לב – לא ניתן לקבל החזר על כפל ביטוחים!

האם דין כפל ביטוח חיים כדין כפילות ביטוחים אחרים?

אנשים לא בטוחים מהי התשובה הנכונה לשאלה כמה ביטוח חיים צריך? מצד אחד אנשים רבים מודעים ומכירים לתופעה של כפל ביטוחים שהזכרנו, שהיא כאמור כלומר תשלום מיותר וכפול על ביטוחים דומים מחברות שונות, כגון כפל ביטוחי בריאות. ומצד שני – ניתן לבטח את עצמנו בביטוח חיים בשתי חברות.

ביטוח חיים כפול – האם אפשר לתבוע שני ביטוחים?

במקרה של ביטוח חיים – התשובה בגדול היא כן. תביעת כפל ביטוח במקרה של ביטוחי חיים בהחלט אפשרי! אם יש לכם שתי פוליסות נפרדות, קרוביכם יוכלו להפעיל את שתיהן אם חלילה תלכו לעולמכם (כל עוד הפוליסות תקפות). יורשיכם יקבלו את כל מלוא הסכומים של שתי הפוליסות. על פניו, אין בעיה שיהיה לכם ביטוח חיים כפול. עם זאת, מצב זה אינו מומלץ. על אחת כמה וכמה לא כדאי לשלם על ביטוח חיים כפול, מבלי להבין את היתרונות והחסרונות של מהלך זה.

ביטוח חיים כפול – יתרונות וחסרונות

ביטוח חיים כפול הוא מצב יחסית שכיח, אם אדם מכסה את עצמו בפוליסה של אחת החברות במקרה של מוות בטרם עת (כדי שהיורשים ייהנו מרמת החיים שאליה הורגלו) ובנוסף הוא מפקיד כספים בקרן פנסיה (הכולל רכיב ביטוח חיים) או בביטוח מנהלים (שמאפשר לנו להוסיף כיסוי למקרי מוות).

במקרים מסוימים הדבר נעשה דווקא מתוך מודעות, למשל: אפיק החיסכון הפנסיוני מציע שילוב טוב יחסית של תשואה וסיכון, ולכן יש לו ביטוח חיים אחד, אם כי הוא יעניק פיצוי צנוע יחסית. ולכן, מתוך רצון להעניק ליורשיו סכום משמעותי יותר, הוא עשה ביטוח חיים פרטי. זהו המקרה היחידי שבו אין בעיה עם ביטוח חיים כפול. אך כאמור, ברוב המקרים אנשים פשוט לא מודעים לביטוחי החיים שעליהם הם כבר משלמים, ולכן מדובר בכפילות מיותרת.

הבטיחו את עתיד יקירכם

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחים בבדיקת תיק ביטוחי, שחוסכת לכם המון זמן וכסף. אם אתם רוצים לבדוק איזה ביטוחים יש לכם, איזה ביטוח ביטוחי חיים כדאי לעשות, על מה בדיוק אתם משלמים, איך להוזיל פרמיות ולקבל הסבר מפורט ומדויק, השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.