פדיון קרן השתלמות מוקדם וניכיון שיקים – פתרונות לנזילות מיידית

לכל אדם נוצרים לעיתים מצבים שבהם הוא זקוק לסכום כסף גדול במישור האישי, או במישור העסקי. לכן אדם זה מחפש נתיבים שונים כדי לפתור את הבעיה בדרכים מהירות וחוקיות.

פדיון קרן השתלמות מוקדם

בקרן ההשתלמות מצטברים ללקוחות רבים סכומים גבוהים ולכן קיימת אפשרות של פדיון כספי הקרן מוקדם מתאריך הפירעון הנקוב, כדי לפתור את הבעיה הכספית שנוצרה. משיכה מוקדמת של הכספים הללו כרוכה בתשלום מס בשיעור % ,35 או בשיעור מופחת בהתאם לנתונים הספציפיים של החוסך.

יש מקרים בהם הלקוח יחליט שלאור המצב שנוצר אין לו ברירה אלא למשוך את הכספים ולשלם את המס הגבוה, או לחלופין הוא יחפש פתרונות אחרים.

הלוואה כספית מקרן ההשתלמות

אופציה נוספת היא קבלת הלוואה כספית מחברת ההשקעות על סמך הכספים שקיימים בקרן ההשתלמות. מדובר בהלוואת גישור שאפשר לקבל עד מועד הפירעון המלא של  הקרן. לכל קרן השתלמות יש דרך התנהלות משלה, אך המסגרת הכללית היא שאפשר לקבל כהלוואה חלק משמעותי של סך הכספים הקיימים.

עד מועד הפירעון של הקרן, הלקוח ישלם בכל חודש ריבית בלבד ולכן דרך זו תקל עליו מאד. מצד אחד הוא מקבל סכום כסף מהותי ומצד שני המחויבות החודשית שלו היא של סכומים זניחים יחסית.

היתרון הגדול של אופציה זו היא בכך שהלקוח ממשיך לצבור ריביות זכות על כלל הכספים שצבר ולכן אף על פי שהוא קיבל הלוואה כספית, הוא ממשיך לצבור ריביות על מלוא הסכום ולא רק על החלק שנותר בקרן.

ניכיון של המחאות דחויות

אנשי עסקים וגם אנשים פרטיים אשר זקוקים לכספים באופן מהיר, משתמשים באופציה של ניכיון שיקים באופן מסחרי מיידי. אם התקבלו בעסק המחאות דחויות מלקוחות שתאריך הפירעון שלהן הוא רחוק, אך כעת קיים צורך לשלם התחייבויות שונות של העסק כמו תשלומים לרשויות, תשלומים לספקים לעובדים ועוד, קיימת אפשרות להפוך את ההמחאות הדחויות הללו להמחאות שהן מזומן.

השיטה היא העברת ההמחאות לצורך בדיקה ראשונית של החברה, על פי רמת האמינות של נותן ההמחאה, מועד הפירעון המקורי והסכום של ההמחאה, יועבר לחשבון הבנק של העסק הסכום הכספי בניכוי הריביות שסוכמו מראש וזאת אם לא מדובר בהמחאה המשויכת לחשבון מוגבל, או לגוף שחזרו לו לאחרונה המחאות רבות ללא כיסוי מספיק.

כל התהליך הוא באישורו של משרד האוצר ובפיקוח מלא שלו.

קרנות השתלמות לעובדים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
להצטרפות לקרן השתלמות
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.