ביטוח מהנדסים

מטרתו של ביטוח מהנדסים, שנקרא לעתים גם ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים, היא להעניק לכם הגנה מפני תביעות נזיקין. במסגרת עבודתכם, אתם מעניקים ללקוחותיכם שירות מקיף הכולל ייעוץ מקצועי ותכנון לפרטי פרטים לצורך פרויקטים מגוונים שמשמשים לקוחות מכל קצוות הקשת: גופים מוסדיים, עסקיים וציבוריים כאחד.

בשביל מה צריך ביטוח מקצועי למהנדסים?

הסטטיסטיקה מראה שלא משנה כמה שנות ניסיון יש לכם בתחום עבודתכם או כמה מקצועיים אתם, מספיק רגע אחד של חוסר תשומת לב, עייפות או לחץ כדי שטעות אחת קטנה תקרה. העניין הוא שגם טעות קטנה יכולה להוביל לבעיה גדולה: תביעת נזיקין שעלולה לעלות לכם ביוקר. וזו הסיבה שביטוח למהנדסים הוא לא מותרות, ומדובר בעניין שצריך לתת עליו את הדעת.

ביטוח למהנדסים – הגנה מקסימלית עבורכם

תחום ההנדסה נחשב לאחד התחומים היוקרתיים ביותר, ולא בכדי: אתם עובדים על פרויקטים גדולים, שמושקעים בהם סכומים מכובדים של ממש. חברות שמגייסות סכומי כסף כאלה כדי שפרויקט ייצא לפועל בוחרות במהנדסים מקצועיים ומנוסים, על מנת לוודא שהכסף שלהם לא יירד לטימיון. אחריות רבה מוטלת לכם על הכתפיים. אבל, כאמור, לכל אחד יכולה לקרות טעות. אלא שמספיק טעות אחת כדי לגרום לנזקים כלכליים עצומים לחברות שעומדות מאחורי הפרויקט, ובמקרים כאלה הן יעמדו על שלהן על מנת שתפצו אותן. 

אם לא יהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים, ייתכן מאוד שתתקשו מאוד להתמודד עם הסיטואציה שבה עליכם להתמודד עם הליכים משפטיים מורכבים, ארוכים ויקרים. כמו כן, אם השופט יפסוק לטובת התובע, ייתכן מאוד שתצטרכו לשלם הן את הוצאות המשפט והן פיצויים לחברה שתבעה אתכם. מצב כזה עלול להוביל אתכם ממש לקריסה כלכלית.  לכן חשוב שתבטחו את עצמכם מראש, ותקדימו תרופה למכה.

איזה כיסוי ביטוחי נותן ביטוח למהנדסים?

במקרה של הגשת תביעת נזיקין, הפוליסה מגנה עליכם ועל עובדיכם בשני היבטים: ראשית – מימון הייעוץ והייצוג המשפטי והוצאות המשפט ושנית – פיצויי נזיקין, במידת שהשופט יקבע שתצטרכו לשלם לתובע. כלומר הפוליסה מעניקה לכם הגנה מקסימלית, וכך תוכלו להמשיך את פעילות העסק בקלות, גם במהלך המשפט וגם לאחריו, מבלי שהכנסתכם תיפגע.

ביטוח למהנדסים בהתאמה אישית

יש לציין שלכל מהנדס יש צרכים ייחודיים, שכן מדובר בתחום רחב היקף. לכן אם אתם רוכשים ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים, מומלץ לא להסתמך רק על הפוליסה הבסיסית. יש לבחון איזה הרחבות כלולות במסגרתה כדי לבחון אם יש צורך להוריד או להוסיף הרחבות מסוימות, בהתאם לתחום עיסוקכם. הנה כמה הרחבות לדוגמה, שמומלץ לבדוק אם קיימות או אם ניתן להוסיף אותן: 

  • הוצאות דיבה 
  • שותפים נכנסים ויוצאים 
  • אובדן מסמכים 
  • חריגה מסמכות 
  • ועוד

כך עושים ביטוח נכון וחכם

אל תתפתו להצעה הראשונית שנוחתת על שולחנכם. פנו אלינו לייעוץ. המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח, מתמחים בהתאמת פוליסות ביטוח בהתאם לצורכי העסק. נשמח לעזור לכם להתאים את הפוליסה לצורכיכם, כדי שתיהנו ברגע האמת מ- 100% הגנה.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.