50% ב- 5 שנים – מי מובילה את טבלת ביטוחי המנהלים?

אל ביטוחי המנהלים הוותיקים (קרן י') היה אפשר להצטרף רק עד שנת 2004, אבל מי שעשה את המהלך הזה הצליח להרוויח ובגדול, למרות שהוא משלם דמי ניהול יקרים יחסית. אז מי מובילה את ראש הטבלה בתחום זה?

קרן י' – כסף עושה כסף

קרן י' היא ביטוח מנהלים עם מקדם קצבה מובטח. אמנם דמי הניהול של המבוטחים נחשבים ליקרים יחסית (0.6% מהנכסים ו- 15% מהתשואה הריאלית)., אך בטווח הארוך ממש לא כדאי לעזוב, אז אם חשבתם על ניוד ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח, שווה לשקול את זה מחדש. בקרן הזו מנוהלים קרוב ל – 190 מיליארד שקלים, כשרוב הסכום מתפזר בין 5 החברות הגדולות בתחום.

מי המובילה בטבלת ביטוחי המנהלים הוותיקים ב- 5 השנים?

חשוב מאוד להשוות בין הגופים המבטחים לאורך זמן, ולכן החלטנו להסתכל על התשואות של ביטוח המנהלים הוותיקים ב- 5 השנים האחרונות: בראש הטבלה נמצאת חברת הפניקס עם תשואה מעולה של 49% ובתחתיתה מנורה מבטחים עם תשואה של 35.98% בלבד.

דווקא אם נתבונן בטווח הקצר, נראה שבאפריל שתיהן הצליחו להשיג תשואה של 2.1%, ואילו מתחילת השנה מהפניקס הצליחה להשיג 6.53% בעוד מנורה השיגה 5.98%. חשוב לציין שבביטוחים אלו יש חלק גדול של נכסים בלתי סחירים.

קרן י'אפריל 2021מתחילת השנה5 שנים
הפניקס2.10%6.53%49.19%
מנורה2.07%5.98%35.98%
כלל1.58%6.47%43.66%
הראל1.52%5.89%40.83%
מגדל1.48%5.55%42.47%
איילון1.72%5.25%36.64%

מהי קרן י'?

רק עד 2004 היה ניתן להצטרף לביטוח המנהלים של קרן י' שכוללות מקדם קצבה מובטח. מקדם קצבה מובטח הוא יתרון משמעותי, כיוון שפירוש הדבר הוא שחברת הביטוח מבטיחה ללקוחותיה קצבה בסכום מסוים שלא תשתנה גם אם תוחלת החיים תתארך בעתיד.

עד 2013 היה ניתן לרכוש ביטוח מנהלים עם מקדם קצבה מובטח שכולל התחשבות בעלייה בתוחלת החיים, מה שנקרא קרן י' החדשה. הוא היה מדורג כך שככל שגיל הפרישה יותר רחוק, כך הקצבה תפחת. אך בסוף 2013, הוחלט להפסיק לשווק גם ביטוח מנהלים עם מקדם קצבה מסוג זה.

כפי שניתן להבין, מדובר במוצרים אטרקטיביים יחסית, למרות דמי הניהול הגבוהים, כי הם יוצרים תחושת ביטחון וודאות והם בעלי תשואות נאות בהחלט. בדיוק בגלל זה מי שמחזיק באחד מהביטוחים האלה, לרוב לא מוותר עליהם ומנסה לעבור למוצר אחר כמו קרן השתלמות או קופת גמל. כך, שגם אם ניוד הוא אפשרי, בשורה התחתונה – הוא לא באמת קיים, וכל מי שיש לו ביטוח מנהלים ותיק בקרן י' נשאר תמיד בחברה שבה הוא נמצא.

מתלבטים איפה כדאי לפתוח חיסכון פנסיוני?

כאמור מדובר במכשירי השקעה שכבר לא ניתן להצטרף אליהם, אך יש גם אלטרנטיבות אחרות שיכולות לגרום לכסף שלכם להשיג יותר! אז אם אתם מתלבטים היכן כדאי לכם לחסוך את כספיכם לקראת גיל פרישה, המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לעמוד לשירותכם ולספק לכם מענה על כל שאלה בתחום. אנו עובדים כבר בשנים רבות עם כל הגופים המובילים בתחום ומשתמשים בכלים מתקדמים כדי להתאים לכם את הפתרון האידיאלי בשבילכם. אז צרו קשר עוד היום, ותתחילו לתכנן את העתיד שלכם.

קרן י ביטוח מנהלים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
להצטרפות לביטוח מנהלים
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.