ניוד ביטוח מנהלים – כל מה שחשוב לדעת לפני שאתם מעבירים את החיסכון הפנסיוני שלכם

אם יש לכם ביטוח מנהלים כדאי לכם שתדעו שניתן להעביר אותו לאפיקי חיסכון אחרים, וכך לחסוך באופן משמעותי את מחיר דמי הניהול שאתם משלמים. יתרון זה גרם לרבים לשקול ניוד ביטוח מנהלים. אבל לפני שאתם מעבירים את הכסף שחסכתם לאורך השנים לקרן פנסיה או קופת גמל, כדאי שתהיו מודעים לשיקולים נוספים ושתכירו את היתרונות.

ניוד ביטוח מנהלים בין חברות או בין אפיקי חיסכון?

בשנת 2008 בוצעה רפורמה המאפשרת לציבור החוסכים להעביר את החיסכון הפנסיוני בין אפיקי חיסכון שונים. בעבר היה ניתן לנייד כספים רק בין אפיקי חיסכון זהים, והמעבר היה בא לידי ביטוי רק במעבר לחברות ביטוח שונות, שהתבטא במקרה הטוב בהוזלה זניחה של דמי הניהול.

כאמור, אבל לפני כעשור, התחוללה מהפכה פנסיונית, המאפשרת לקהל הרחב  לנייד את כספיו לכל מוצר פנסיוני שיבחרו, והוא אינו חייב להיות זהה לזה שיש ברשותם. כיום זהו מהלך יחסית פשוט ומהיר, שסוכני הביטוח מבצע עבורכם.

יתרונות וחסרונות בניוד ביטוח מנהלים

היתרון המשמעותי בהעברת חסכונותיכם אל מוצר פנסיוני אחר, הוא שאתם יכולים לחסוך בדמי הניהול שאתם משלמים, וכך להגדיל באופן ניכר את החיסכון לגיל פרישה.

עם זאת, אתם עלולים לאבד תכונות אחרות הקיימות במוצר שזנחתם: למשל, בביטוח מנהלים, היתרונות העיקריים הם מקדם המרה מובטח או אפשרות משיכת הכספים בצורה הונית.

במה כדאי להתחשב לפני שעושים את הצעד הזה?

עד שנת 2013 ביטוחי מנהלים שווקו עם מקדם המרה מובטח, שנקבע במועד ההצטרפות לפוליסה. במידה ומחליטים לנייד את הכספים שנצברו במכשיר פנסיוני זה לקרן פנסיה או לקופת גמל, אתם עלולים לאבד את המקדם המובטח.

חשוב להתייעץ עם סוכן ולבחון אם השווי הכלכלי של מקדם ההמרה מצדיק את דמי הניהול הגבוהים יחסית שאתם משלמים, או שמא המעבר לקרן פנסיה עם דמי ניהול נמוכים יותר ישתלם לכם יותר לאורך זמן.

כך גם לגבי היתרון הנוסף של ביטוחי המנהלים, ששווקו בעבר עם מרכיב הוני. העברה לקרן הפנסיה עלולה לבטל את המשיכה ההונית, ותאפשר לכם לקבל אך ורק קצבה. אמנם, ניתן להעביר את הכספים לקופת גמל, אך חשוב לקחת בחשבון שקיימות פוליסות שמבחינות בין ערך פיצויים למס וערך פיצויים למעסיק, שעלולים לפגוע ברכיב ההוני של הפוליסה או לפגוע בכספי הפיצויים שתקבלו בסיום עבודתכם. לכן – יהיה זה צעד חכם להתייעץ עם סוכן ביטוח שיוכל לברר עבורכם את הדברים לעומק ובהתאם לכך להמליץ לכם על אפיק החיסכון הפנסיוני האידיאלי עבורכם.


לפני שמניידים – מבררים!

ניוד ביטוח מנהלים הוא צעד פיננסי משמעותי, שמאפשר לכם להעביר את הכסף שצברתם לאורך כל חייכם למכשיר פנסיוני אחר, כגון קרן פנסיה ברירת מחדל או קופת גמל. אם אתם לא בטוחים איזה מוצר פנסיוני עדיף לכם, המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לייעץ לכם. אנחנו כאן בשביל לעזור לכם לבדוק אם זו האופציה האידיאלית עבורכם. פנו אלינו עוד היום ונשמח להעניק לכם ייעוץ והכוונה.

ניוד ביטוח מנהלים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
כמה כסף יש לי בפנסיה?

כמה כסף יש לי בפנסיה היא שאלה שחוזרת על עצמה בפנינו לא מעט פעמים. במאמר זה נספר לכם על כל הדרכים לבדוק כמה כסף צברתם עד כה לתקופת הפנסיה שלכם ומי בדיוק מנהל עבורכם את החיסכון הפנסיוני שלכם.

קראו עוד »
להצטרפות לחיסכון פנסיוני
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.