תכנון פיננסי משפחתי – לתכנן עתיד בטוח

תכנון פיננסי משפחתי הוא אחד הדברים החשובים ביותר שכל משפחה צריכה לעשות על מנת להגשים את המטרות והיעדים הכספיים שלה בטווח הקצר ובדגש על הטווח הארוך. ככל שתקדימו לבצע תכנון פיננסי, כך הביטחון הכלכלי שלכם יהיה גדול יותר. כך תעשו את זה חכם.

הרבה פעמים אנשים מתחילים לחסוך לפנסיה ולבצע השקעות כבר מגיל צעיר יחסית, כשהם עוד רווקים. אבל רוב האנשים עם הזמן מתחתנים ואף מרחיבים את המשפחה. החיים דינמיים ומשתנים ללא הרף. לכן, חשוב לעדכן את התוכניות שלכם, ולבצע תכנון פיננסי משפחתי חכם, שיאפשר לכם להגשים את היעדים והמטרות הפיננסיות שיש לכם בתור תא משפחתי.

המשפחה היא עסק לכל דבר

חשוב להבין שמשפחה היא למעשה עסק לכל דבר, שדורש הגדרת יעדים ותקציב. המשפחה, כמו עסק, אמורה להרוויח כמה שיותר, כדי שתוכל להתרחב, להתבסס כלכלית ולהגיע להצלחה ולשגשוג. מעבר לכך, הילדים שלכם תלויים בכם ובהתנהלות הכלכלית שלכם, וכדי לדאוג לעתיד שלהם אתם צריכים לדאוג בראש ובראשונה לעתיד שלכם.

תכנון פיננסי משפחתי הוא חלק חיוני בהתנהלותה של כל משפחה שמעוניינת ליהנות מאיכות חיים טובה בהווה ולא פחות מכך – גם בעתיד. עם תוכנית מדויקת, ניתן למקסם את המשאבים העומדים לרשותכם, להתמודד עם שינויים ומשברים, וגם להגשים חלומות שדורשים סכומים משמעותיים.

באמצעות תכנון פיננסי משפחתי אתם יכולים:

 • להעניק לכם ולבני ביתכם ואפילו להוריכם ביטחון כלכלי בהווה ובעתיד
 • לדאוג להשכלה גבוהה עבור ילדיכם
 • לאפשר לכם לדאוג לדיור משודרג עבורכם
 • להגשים חלומות עם כל המשפחה ולבלות זמן איכות משפחתי ביחד מבלי לקחת הלוואה או להיכנס לחובות מיותרים
 • לחגוג ביחד אירועים משמעותיים כגון: חתונות, בר/בת מצוות, בריתות וכו'
 • לקבל בהירות בנוגע לסך הכספים העומדים לרשותכם
 • לחסוך לא מעט כסף ובנוסף ליהנות מתשואות מעולות, מבלי לקחת סיכונים מיותרים
 • להיות ערוכים לכל תרחיש אפשרי
 • להקים עסק כפי שתמיד רציתם
 • לטפל בכל הנושאים הפיננסיים במקום אחד

מה כולל תכנון פיננסי משפחתי?

מלאכת התכנון מתחילה מלראות את התמונה המלאה והעדכנית. לכן תחילה נערוך פגישת היכרות שבה נמפה באופן מקיף ומדויק את כל המשאבים שעומדים לרשותכם: הכנסות שוטפות (שכר, קצבאות, שכירות מדירה שרכשתם להשקעה וכדומה), כלל הביטוחים שיש לכם וגם על תוכניות חיסכון, במידה ויש ברשותכם. מצד אחד נוודא שאתם לא משלמים על ביטוחים מיותרים ומצד שני שאין חוסר בביטוחים חשובים, כדי שתהיו ערוכים לכל תרחיש בלתי צפוי, בדיוק כמו זה שקרה לנו בשנת 2020 וגרם לאי ודאות במשק. נוודא שדמי הניהול שאתם משלמים הגיוניים, שהתשואות הצפויות יניבו לכם מקסימום תועלת, שיש לכם חסכונות ברמות סיכון ונזילות שונות.

בשלב הבא נתעדף את הצרכים המשפחתיים. אמנם תמיד כיף לצאת לעוד חופשה, להתחדש במכונית חדשה ואפילו לשדרג את הריהוט או העיצוב בדירה, אבל לכל אלה יש עלות בלתי מבוטל. ללא תכנון פיננסי משפחתי, עלול להיווצר פער בין ההכנסות להוצאות, והמשפחה תקלע לחובות. לכן תעדוף הצרכים הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בעת תכנון פיננסי משפחתי.

בהמשך נבנה לכם תוכנית אסטרטגית שתעזור לכם להשיג את היעדים שלכם, ונלווה אתכם לאורך כל הדרך: נתמקח עבורכם על דמי הניהול, נעזור לכם למלא את הטפסים הרלבנטיים ונבצע בשבילכם את כל הביורקרטיה הנדרשת לצורך מימוש התוכנית.

מתי כדאי לבצע תכנון פיננסי משפחתי?

 • כשמתרחשים שינויים משמעותיים – התרחבות המשפחה, מעבר דירה, הילדים עוזבים את הקן, כשמתקרבים לגיל פרישה וכדומה
 • כששוקלים לבצע הוצאה גדולה – טיול משפחתי בחו"ל, רכישת רכב חדש, שיפוץ/קניית דירה, טיפול רפואי יקר, מימון אירוע או השכלה גבוהה לילדים וכו'.
 • כשנקלעים למשבר שמאיים על היציבות הכלכלית – מלחמה, פיטורין, מגפה, מיתון חמור, מחלה, קריסת עסק, גירושין או גורמים אחרים שעלולים לאיים על היכולת שלנו לשמור על רמת חיים רצויה.

למה עדיף לגבש תוכנית פיננסית משפחתית עם מומחים?

לאורך השנים אתם צוברים כל כך הרבה כספים, המפוזרים בכל כך הרבה מקומות, שייתכן ואפילו אינכם יודעים שקיימים. במקביל יש הכנסות, הוצאות, רצונות ומטרות קצרות טווח וארוכות טווח וקשה מאוד לנהל את כולם בלי לדעת בדיוק איפה אתם עומדים מבחינה כספית.  

תכנון פיננסי משפחתי שבאמת ישרת את הצרכים שלכם דורש זמן, ידע מעמיק ומקצועיות. רק כך ניתן לאסוף באופן מלא ומדויק את הנתונים, לאפיין את הצרכים שלכם בהווה, בעתיד הנראה לעין ובעתיד היותר רחוק. זה המפתח שיעזור לכם  לנצל באופן מירבי את כל המשאבים שלכם, ולדעת שרשת הביטחון שלכם באמת יעילה. תוכלו

ליווי, ייעוץ ותכנון פיננסי למשפחות – הכול תחת קורת גג אחת!

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מעניקים לכם ליווי שוטף של אנשי מקצוע שמבינים את הצורך שלכם בליווי, בייעוץ, ובתכנון פיננסי משפחתי, שיאפשר לכם לחיות את החיים שאתם באמת רוצים. אנחנו מעמידים לשירותכם מתכננים פיננסיים מוסמכים שיכירו אתכם לעומק, יעזרו לכם למקד את המטרות שלכם, ישקפו עבורכם את המצב הפיננסי הקיים ויבנו עבורכם תוכנית פיננסית אסטרטגית, עם דרכי פעולה שיעזרו לכם להשיג את מטרותיכם.

תכנון פיננסי משפחתי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מיסוי כספי פנסיה
מיסוי כספי פנסיה – כל מה שחשוב לדעת

מיסוי כספי פנסיה היא עניין שמעסיק לא מעט חוסכים, בין אם הם עומדים בפני פרישה ובין אם הם נקלעו למשבר כלכלי ומתלבטים אם כדאי להם למשוך את הכסף או לקבל הלוואה. במאמר זה נסביר על כל אחת מהסיטואציות האלה.

קראו עוד »
מתכנן פרישה
על תפקידו ועל חשיבותו של מתכנן פרישה

פרישה היא שלב משמעותי בחיים, המהווה שינוי משמעותי בתחומים שונים, ביניהם היבטי המימון, הקריירה והחיים האישיים. פגישה עם מתכנן פרישה לצורך תכנון פרישה מוקדם היא חיונית על מנת להבטיח יציבות כלכלית לאורך תקופת הפרישה, ולממש את החלומות והמטרות האישיות.

קראו עוד »
תכנון פיננסי משפחתי עושים עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.